• Krátkometrážní

Love, Death & Robots - Mrtvý úhel (2019) (epizoda)

Pěkná animace, dynamická akce, ale mohl to být průser bez pointy. Nakonec je to skoro průser s jakous takous pointou.

Love, Death & Robots - Zimova modř (2019) (epizoda)

Konečně plně filozofický film. Nečekal jsem, že to budu čekat celých 14 epizod. S obsahem jsem maximálně spokojený, dá se nad tím docela pěkně zapřemýšlet, zároveň je to ale i srozumitelné. Zklamání mám ale dvě – s animací, která mi nesedla, se ještě dokážu srovnat. Víc mě ale štve ten voiceover na začátku. Chápu jeho účel a chápu i to, že by se to jinak podávalo docela složitě. Ale určitě by to šlo, stačilo by se víc snažit.

Love, Death & Robots - Šťastná 13 (2019) (epizoda)

Začalo to docela slabě a ten voiceover byl trochu moc, ale mělo to vcelku povedený konec. Což je u této série zatím takový malý zázrak.

Love, Death & Robots - Pomocná ruka (2019) (epizoda)

Nejlepší z celého paklíku. Aspoň zatím. Nijak zvlášť okázalé, ale zato nedrsnější, nejsyrovější a nejvíc emocionální.

Love, Death & Robots - Měňavci (2019) (epizoda)

V literatuře by to bylo originální tak před dvaceti lety. Vidět ale vlkodlaky sloužící v armádě na vlastní oči na obrazovce, to je řekl bych novinka. Škoda, že je ten konec zase takový divný, zbytečně "dramatický", aniž by se k tomu předtím schylovalo. A ne, nemyslím nadpřirozenou bitku, ta byla bombová, myslím to, co přišlo po ní.

Love, Death & Robots - Požírač duší (2019) (epizoda)

Tohle mělo mít tak dvojnásobnou stopáž, protože je to dobrý... vtipný, pěkně nakreslený, akční. Ale chtělo by to příběh a konec, který není naprosto debilní.

Love, Death & Robots - Svědectví (2019) (epizoda)

Nebudu tvrdit, že to není sexy. Ani že to není zajímavé i z jiných důvodů. Problém je, že to je tak nějak o ničem, mnohem lépe si s tím pohrál před dvaceti lety nadšený student jménem Christopher Nolan.