Arizona Dream (1993)

Najlepší Kusturicov film zo štyroch, ktoré som zatiaľ videl. Vynikajúce herecké výkony všetkých zúčastnených, najmä Johnny D. a Vincent Gallo. Miestami naozaj vtipné a inokedy zas seriózne seriózne. Neviem či som film pochopil, alebo nie, keďže je celý popretkávaný pseudorealistickými snovými obrazmi. Ďalší neodmysliteľný fakt pri Kusturicovských filmoch je famózna etno hudba. Avšak štýl tohto režiséra moc nemusím, v jeho filmoch je príliš veľa absurdity, ktorú nedokážem vstrebať. cca 70%

Fontána (2006)

Pseuofilozofické žvásty o zmysle existencie, reinkarnácii a o nekonečnej láske siahajúcej až za hrob, do nejakej "vesmírnej bubliny" so stromom života. Áno, som veľmi nechápavý a film ma ničím neoslovil. Nuda.

Byt (1960)

Neviem, čo na tomto filme všetci vidia, ale mne sa to nezdalo byť ani komické, ani iným spôsobom zaujímavé alebo výnimočné. Možno v 60tom roku to výnimočné bolo, teraz mi to pripadá ako úplne obyčajný romantický film bez štipky humoru. Takýmto "komédiam" by som dal za normálnych okolností jednu alebo žiadnu hviezdičku, ale za príjemnú atmosféru 50tych rokov a nepresladený záver pridávam ešte jednu navyše.

Nejdelší den (1962)

Perfektný film s hviezdnym obsadením ukazujúci divákom všetky udalosti predchádzajúce vylodeniu spojencov v Normandii, ako aj samotnu inváziu. Napätie a dramatično popretkávané naozaj podarenými smiešnymi vsuvkami na uvoľnenie atmosféry (napr. Sean Connery je úplný smieško) človeka drží od začiatku až po koniec. Tri hodiny je však naozaj príliš dlho a americký heroizmus je samozrejme preháňaný.

Kariéristi (1998)

Tento film som náhodou videl na kanále MGM a bol som celkom milo prekvapený, čo za neznáme filmy to dávajú okolo obeda v TV. Nie je to ničím výnimočné, ale keď má človek chuť len tak bezmyšlienkovite ležať na gauči a čumieť do bedne, je to ideálne. Postavy sú celkom sympatické, situácie sem-tam vtipné, krásna mladučká Jennifer Love Hewitt a prekvapivý koniec(!)

Sedmé nebe (1996) (seriál) odpad!

Tak toto je najodpornejšie čo som kedy videl. Jedna postava nesympatickejšia ako druhá, moralistické kecy, z ktorých sa mi dvíha žalúdok, škaredé ženské (okrem Jessici Biel), každá časť o tom istom, v každej scéne tie isté ksichty hercov a pod. Naozaj keď toto vidím na obrazovke, vzbudzuje to vo mne extrémnu agresivitu a nenávisť voči celej tejto sračke! Keby sa dalo hodnotiť záporne, tak by som tak učinil.

Bobule (2008)

Viac-menej podpriemerná komédia (naozaj to moc vtipné nie je) s prenádhernými zábermi moravskej prírody a s potenciálom prinútiť diváka uliať si aspoň pohárik bieleho :) Celkovo je to priíemné na pozeranie, dej je jednoduchý, predvídateľný, no napriek tomu to človeka nenudí. Vinice, hrozno, víno...naozaj relaxujúce. cca 50%

Věčný žid (1940)

Tak toto je špecifické. Je to propaganda, zmes účelne nastrihaných obrazov za neustáleho rozprávania akéhosi "Hetzera". Zaujímavé a z prvej ruky.

Big Lebowski (1998)

Tu naozaj neviem, či sa mi to viac páčilo v originálnom znení, alebo s českým dabingom. Pochcanej tepich!