Tokyo Vice (2022) (seriál)

Šikovný mladý vysoký japonsky hovoriaci fešák začne v novinách a nie hocijakych. Dostane sa do podsvetia a spozná aj policajtov s rôznymi praktikami. Zaujímavé no nereálne. Mladý Einstein v Japonsku

Ambulance (2022)

Ako napínavé a akčné. No strašne nereálne a prehriatie

Starosta Kingstownu (2021) (seriál)

KEd to reziruje Fuqua, musi to byt pecka. Dal by som aj 5 hviezd, ale nebolo to tak naplno vysperkovane ako napriklad Mare of Eastown. Niektore veci boli prilis nafuknute. Ale kazdopadne chutovka ala vazenske prostredie a oblubeny Renner. Nigga, Mexicano atd su hodnoverni. Tvrdy svet Michiganu a odvratenej stranky policie justicie ZvjS a kadejakych inych prislusnikov.. V podstate jednoducha zapletka a košaty pribeh je na svete. Esenciu akcnosti pridava par tvrdasov, skorumpovanych zvjs a fizlov. Fajny serial, mam rad tieto dramy ako The Town alebo Training Day. Neviem sa dockat druhej serie. PS. Andrew Howard hra vzdy spinavych hajzlov, Aidan Gillen falosnych hadov a James Jordan si zahral s Jeremym vo Wind River.

Odloučení (2022) (seriál)

Miestami roztahane, ale neskodi to. Navraty k normalizacii, posliapaniu ludskych hodnot a ducha. Paralela k dnesnej dobe. Herecke vykony skvele, zaporne postavy neludske a zakerne. Herecku novu tvar Britt Lower s nadhernym obočim proste zeriem celu, pre mna najlepsia postava. Tesim sa na druhu seriu, ak bude... Pre mna najlepsi serial, co sa tyka napadu a spracovania, za poslednych 5 rokov. Uvodna znelka taktiez dokonala v stupnici Cmoll

Chyby (2021)

Tak nebolo až tak zlé, ale jedno nepochopím, že taka jeba by sa zahadzovala so skaredym bez oka. Tema je to zaujimava, socialna konfrontacia s minulostou. Predsudky na dedine a trable mladych ludi.

The Exorcism of God (2021)

Z tejto kategorie sa už pár podobnych kuskov natocilo, vzdy si spomeniem na priekopnickeho Exorcistu alebo Exorcizmus Emílie Ružičkovej a tento novy EOG nebol vobec zly. Vizualne na 5 hviezd, pribehovo sem tam pokulhava, ale zaujme a vystrasi, je to dost temne a so zaujimavym vyvrcholenim. Nemam preco hodnotit zle, azda len sme trosku presyteni tymto zanrom, no tu sa aspon snazil byt originalny.

Chlap - Amnézie (2022) (epizoda)

silne, kvalitne natocene. potencial scenaru je silny, takze pokaslat to by bola hanba

Fresh (2022)

Dobrá hudba a námet, to je asi tak celé. Tiež som naletel falošnemu hodnoteniu

Časové pásmo bylo změněno