Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Ako dosť nerozumiem nadšencom tohto dielka a hodnotenie 83 %. Uplne od začiatku velmi rozpacite, rozsekane zabery ako v tamagoči tokyo vice. mnozstvo nasilia a skrytych USA odkazov. Ked si to porovnam s princeznou rebelkou (pil), kde bol humor, milosť a celkovo uplne to posobilo ako rozpravka (az na agresivnejsi zaver), tak mi bolo smutno, co produkuje USA za sociopatov. Nenavist, nezmyselne konanie, spolahnutie sa na vizual a akciu. Cele zle. Tučko a blondinka ako zaporaci boli nechutni. Smrt vlk vydesila aj moju 6 rocnu dceru. Velke sklamanie, mozno v EN original by to bolo lepsie o hviezdu, takto len 2 stars a to si myslim, ze som clovek, co ma vkus a vie ohodnotit dobru rozpravku. Prosim Vas, nechodte na to s detmi mladsimi ako 9 rokov, to nestoji za to. Velka bieda.

Bílý lotos - Série 2 (2022) (série)

skvelé uvodne titulky s hudbou. fajn obsadenie a pomaly rozbiehajuci sa cierno humorny pribeh smutnych postav s nekonecnymi moznostami a peniazmi

Wednesday (2022) (seriál)

komerčné, asi som uz starý. proste ma tieto nabuchane vyfintene serialy pre teens nebavia, aj ked kvality a sympatie su na strane tej španielky

Král Tulsy - Center of the Universe (2022) (epizoda)

Sly je topka v charizme a obratnosti v roznorodych scenach. Aj v zlozitejsej konverzacii vam naserviruje porciu zabavy, napatia a dramy zaroven. Tento serial nie je vobec o zabijani, gangstroch, ale skor o obratnosti, vyzretosti a fungovani sveta, kde sa urcuju pravidla specifickym sposobom. Tie udava Sylvester bravurne.

Angličanka (2022) (seriál)

Scenérie krásne, realistické naturalistické scénky. Emily ako vždy skvelá, aj keď taká zasnená, typický vodnár. Chaske charizmatický a výborne hrajúci indiána. Dejová línia nie ej vždy jasná, ale nakoniec sa to pospája a divák chápe, o čo ide a asi ako to dopadne. Prvé dva diely boli najlepšie. Zvyšok trošku poeticky rozvláčnený. Nie je to tak epochálne poňaté ako v 1883, no pekná podívaná a aj bežný mladý či starý európan pochopí, ako vznikala Amerika.

Barbar (2022)

Vychutnal som si to a je málo thrillerov/horrorov, kde sa nenudím. Kamera, hra so svetlom stará dobrá klasika. Klepec/hádanka až do polky filmu neodhalená. Pripomínalo mi to trochu v niektorých veciach REC, REC2 ba aj wrong turn. Trochu som sa zľakol, keď skončila prvá kapitola, že ide o koniec poviedky a príde úplne iný príbeh, našťastie je to prepojené a súvisiace. Výborné.

Pekelná díra (2022)

a tak dalo sa, atmosféra ako v Meno ruže (1986) koniec americký, keby to bolo viac poľské na záver, tak 4 hviezdy. kazdopadne je to skok v ramci horror kinematografia made in polska. námer pobdony ako v Deviata brána (1999)

Neznámí (2022)

Nápad vobec nie zly, nečakal som, ze az tak vo velkom pracuje utajena policia. Postavy ok, atmosfera, co ja vie, asi je naozaj ta Australia taka velka a osamotena, zit by so mtam nechcel. Napad scenar velmi fajn, ale prislo mi to natiahnute, aj ked to bol ucel, postupne to vygradovat, zaver neprehladny. Na dlhy zimny vecer OK, ale uz to druhy krat pozerat nebudem. Three stars

Bullet Train (2022)

Trapne, nudne, snaha o vtip, naozaj poriadna bieda

Halloween končí (2022)

Ako večný fanušik Ramba a Halloweenu som sa tesil na reparat po poslednej H kills. Co povedat ? Az na pár svetlych temnych momentov to bola strasna bieda. Svetle momenty: sceny v kanaloch, fajn farby aj atmosfera, dalej posledna rvačka a to je tak všetko. Zdvojenie zaporakov je zaujimavy aspekt, no nevyšlo. Jedine ma teší, ze toto trapenie konci. Ja by som uplne inak pisal scenar, napriklad, ze Mike lakal obete do kanalov alebo ze aspon posledna scenka keby bola trochu natiahnutejsia a so zvratom. Skoncilo to a to ma tesi.