Hellraiser (2022)

Uvrieskana fetka sa poreže na rubikovej kocke a vyjdu namaskovani lupiči organov z pekla s peknou bižu. OK, bal som sa asi raz, pri titulkoch, ze budu dlhe. Povodny Hellraiser bola klasika VHS a takto zlumpovať legendu je nehoraznosť. Keby to točím, tak urobim momenty prekvapenia, hru s tienami, tych bolo malo, maximalne v tom tuneli skryom v dome to bolo take strasidelne. Obavam sa, ze tento reziser to bude mat tazke. Gore je malo a logicke konanie účastnikov horror zajazdu je nepochopitelne. Vrieskaju po sebe, chcu zahodit kocku, dorezu sa s nou a to je cele. Zaver je total mimo. Snaha napodobnit deviatu branu im nevyšla. Skoda, slaby horror a to som ich videl vela.

Princezna rebelka (2021)

3,5 * . videne v kine. vizual parada, vtipne hlašky, napatie, mile postavy, jedine ten zaver uz bol natiahnuty akoby nevedeli, co tam dat. stacilo by 60 min a bolo by to super. pribeh jednoduchy klasicky omielany v inych rozpravkach, ale nevadi. detom sa pacilo a chcu ist na to znova.

Zločin a Emily (2022)

Slušne, napátíčko tam bolo dosť. Emily tvrdá baba

Do plamenů (2021) (seriál)

Po belgickom under cover mi opat nevadila flamstina a vyborny belgicky serial Do ohna. Hasicsky chlebik nie je lahky a pribehy protagonistov su zaujimave a realisticke. Stvarnenie dokonale a zhltol som celu serku za tyzden. Velmi dobre netflix, taketo serialy chceme a nie americke braky

Šťastně až do smrti (2022)

Snaha o originalny snimok je prehnana, no prevedenie, obsadenie sa da predychat. Prvoplanovane, no na prijemny vecer sa nedostatky daju preglgnut ako ta whisky. Trpku cestu si vybral dansky arabsky chlapik, karma je zdarma, no trochu tomu pomoze dajme tomu aj jeho zena.

Stínohra (2022)

dobra hudba, strih, zbytocne sa to nenatahovalo, nenudilo. Ondrík top herec Slovenska, take temne tragicke pochmurne smutne, riesi sa otazka vrazdy smrti emocii pri strate. Nebolo to vobec zle, ale k dokonalosti tomu nieco chybalo. Jankovsky nechutna rola zleho cloveka

Predátor: Kořist (2022)

Skvelé podanie, kto ma rad indianky a k tomu vymakane suboje, tak si pride na svoje. Amber vyzera ako porno hviezda Vienna Black a pribeh a atmosferu to malo ako v Revenantovi.

Cesta domů (2021)

Až na pár vtipných hlášiek nič moc. Divákovi sa snaží komédia ponuknut zivot ludi z vidieku a lesa, ktory vsak velmi nenadchne. Je to celkom pohoda, ale chyba tomu iskra. Herecke legendy tomu dodavaju energiu, no mladi to zabijaju.

Starej chlap (2022) (seriál)

TAk si to zhrnme. Niekto chce za malo penazi vela muziky. Oslovili starnucich dedkov Johna a Jeffa, do toho primiesali nezname sympaticke tvare a podme robit serial so x krat omletym scenarom, no stale slusnym zakladom na rastuci potencial. Nie priatelia, ani prve casti nie su dobre, cele je to priemerne a nerealne. Akoze dakto tu spomenul, trapne nezmyselne nasolene dialogy bez pointy a zapletka dokolecka to iste, ako dedko uteka a neviem načo. Este aj zbali staru milfku a akoze romanik. Fajn, cakal som nieco slusnejsie. Esteze teraz bezi Volavka a mali sme tu Mayor of Kingdom, Pomale kone a Tokyo Vice, to su esa tohto rocnej serialovej ponuky. Stary dedko sa nim urcite nestane, aj keby teta ukzala kozy. Cele je to ako Bčko pre dochodcov.

Černý telefon (2021)

Atmosfericky mi to pripominalo Stranger things. Pointa/klepec v ducharine a potemny pribeh s celkom dobrym obsadenim a hudbou sa moze konat. Nie je to horror, ale skor temny thriller o unosoch deti.