Legenda o slavném návratu (2000)

Robert Redford natočil krásný a dojemný film z prostředí jednoho nádherného sportu, se kterým jsem (zatím) bohužel neměl tu čest se blíže seznámit. Nemůžu si pomoct, ale hrozně mi to přípomínalo Pravidla moštárny. Přitom tyhle dva filmy spolu mají společné snad jen časové období děje filmu, hodně podobnou dojemnou část hudby a taky Charlize Theron. Možná je to právě tím, kdo ví. Důležité je to, že ve mě Legenda o slavném návratu vzbudila přesně takové pocity, kvůli kterým jsem na to koukal. To vše je navíc podtrženo zřejmě životní rolí Willa Smithe.

Krakonoš a lyžníci (1980)

Další z filmečků, díky kterým si utvářím rok co rok tu pravou Vánoční náladu.

Poslední polibek (2006)

Kdo nemá rád pomalu plynoucí dramata o vztazích, lásce a obyčejných lidech, kteří pochybují a chybují, tak ať raději tento film vynechá. Vy ostatní s chutí do toho. V hodnocení jsem se sice, v množství větším než malém, nechal ovlivnit mým velkým oblíbencem Braffem, ale to nic neměmí na kvalitě zbytku. Závěrečné "omluvné kempování" na verandě podbarvené písničkou od Coldplay, je výborná třešnička na dortu.

96 hodin (2008)

Co dělá tuhle akční pecku natolik odlišnou od mnoha svých příbuzných? Liam Neeson. Jasná ukázka, že na role supersekáčů nepotřebujete nabušené frajery s bicáky jako stehna. Úplně stačí kvalitní herec s charisma větším než jeho vlastní muskulatůra. Chudší kluci to teď budou mít trochu těžší s přemlouvání mladých slečen, aby se s nima složili na taxík.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Vynikající sitcom, který serii od serie získával mou přízeň víc a víc. Zach Braff jako JD a jeho až příliš bujná fantazie, čokoládovej méďa Turk, neurotická Sarah Chalke jež s příbivajícím věkem roste do krásy, lehce vyšinutý Údržbář a můj velký oblíbenec Dr. Bob Kelso, který je tak dokonalý parchant, že je velká škoda, že ke konci se z něj stal celkem hodný děda v důchodu s doživotním zásobou vdolků v nemocniční kavárně. A nesmím opomenou Johna McGinleyho, kterého sem si vždycky pamatoval jako většinou nějakého nabubřelého idiota z akčních filmů (Bod Zlomu,...) a ani ve scrubs není jeho postava Dr. Coxe, který evidentně nemá v lásce Hugh Jackmana, moc odlišná. Když k této hlavní sestavě přidáte obrovské množství různorodých vedlejších postav, sem tam nějakou tu známou filmovou hvězdu jako třeba Colin Farrell jako irský neodolatelný bohém nebo Michael J. Fox coby výborný doktor s jistou mentální poruchou, tak výsledek je zaručený. Kdyby to šlo přihodil bych ještě * za Matthew Chandlera Perryho Binga...EEEAAGLEE!!!

Hvězdný prach (2007)

Je vidět, že všichni ti slavní herci, ať už v hlavních nebo jen vedlejších rolích, si natáčení náramně užívali, zvlášť pak De Niro a na svůj věk stále krásná a okouzlující Michelle ( teda než začne trochu kouzlit ). Díky tomu vznikla převelice příjemná fantasy pohádka pro dospělé co v sobě mají duši dítěte, ke které se vždycky budu rád vracet.

Eso es (1982)

Veselá podívaná z neveselé doby. Když váš nejoblíbenější herec dává na frak náckům v čele s Hitlerem, tak to nemůže skončit ani jinak než s 5*.

Pomáda (1978)

Muzikály nepatří zrovna mezi moje nejvyhledávanější žánry, ale tohle je něco jinýho. Travolta je tady neskutečnej bourák a není to jen kvůli jeho cool chůzi nebo snaze o basket. Díky scéně v garáži u písničky Greased Lightnin, sem se naučil svou nejlepší a nejspíš i jedinou opravdovou taneční kreaci.