Kingsman: Tajná služba (2014)

Akční nářez, kde i vybuchující hlavy vytvoří skvělý ohňostroj. Pokud člověk touží jen vypnout a užívat si všechnu tu akci, asi nenajde na filmu jedinou chybu a nakonec si užije i ten zaslouženej anál s princeznou, ale pokud se film vezme alespoň trochu do hloubky, tak se mu dá něco vytknout. To, že člověk získá super reflexy a všechen ten skill, jen protože se připojil ke Kingsmanum se dá pominout, protože bez toho by ten film měl asi dost mizernej konec, ale Jacksonův padoušský plán byl opravdu dost mimo. Neříkám, že padouši ve filmech mají brilantní plány, ale většinou při tom, co chtějí, to dává smysl. Jacksonova očista, kde by nový svět začali politici, celebrity a boháči a ještě ve větším počtu by byly doplněny o tucty vojáků. Taková parta lidí určitě přebuduje svět v lepší místo... No ale film je opravdu chytlavý a dokonce i tohle jsem mu schopný odpustit.

Hacker (2015)

Pro film jsem se původně nadchl, akční film řešený IT skilly přes počítač, mi přišlo zajímavé. Když jsem ale na film začal koukat nadšení postupně upadalo. Za prvé, cestování kabelem bylo fakt otravný a narvat to do filmu několikrát je magořina. To čínský prostředí filmu moc neprospělo a časté změny jazyku tady nepůsobily tak elegantně, jako třeba v Hanebných parchantech. Film byl po akční stránce celkem OK, to hackování, no sice nejsem od fochu, ale kua tohle je fakt až trapný, ale průser byl děj. Jak mohl tohle někdo vypustit mezi lidi... S flaškou rumu ve 3 ráno bych nespáchal nic tak strašného. Během filmu mě na to napadlo taková hrozná paralela, ale ani to by asi raději nemělo spatřit světlo světa. Nakonec ale ty lidi v průvodu? No tak ho propíchl šroubovákem, když na něj mířit zbraní, to mi ale přece nezkazí dnešní průvod. Dávám tomu kolem 50-ti % a myslím, že jsem až moc milosrdný, když to vytáhnu na 3*.

Riziko (2000)

Na film jsem se chtěl podívat proto, že nám o něm náš přednášející řekl, že ukazuje podvody na burze ještě lépe než Vlk z Wall Street. Nečekal jsem od tohoto filmu mnoho a dlouho jsem ho odkládal, ale chtěl jsem se podívat, jak tenhle svět funguje, tak jsem si ho konečně dnes večer pustil. Asi jsem byl až moc naivní, že jen proto, že byl zmiňován na přednášce, tak to bude něco jako ukázková učebnice. I když je film vyprávěn celkem poutavě, čekal jsem širší pohled na tyto věci.

Focus (2015)

Já se u filmu docela dobře bavil, a i když jsou některé věci dost předvídatelné, myslím, že se stojí za shlédnutí. Možná film trochu nadhodnotím, ale dávám mu 4*.

The Big Lebowski 2 (2011)

Protože odpad dávám jen filmům, u kterých vyloženě trpím, tak tyhle 2 minuty tak hrozné nebyly... ale ať bylo cílem tohohle díla, co chtělo, rozhodně se to nepovedlo.

Velká šestka (2014)

Byl to opravdu super animák, první půlka šíleně dojemná a nemám, co bych tomu vytknul. Ale k druhé polovině mám výhrady. *spoilery* To, že padouch nebude Krei bylo celkem předvídatelné, ale že to bude profesor toužící po pomstě, bylo trochu moc. To byl jako takhle labilní celou dobu a teď když měl příležitost, tak to dal najevo? Proč by byla profesorova dcera zkušební jezdec. WTF? To, že tam někde ještě bude uvězněná se mi taky moc nelíbilo. Takhle svým řáděním profesor nakonec dosáhl něčeho, v co ani nedoufal. Prostě ten padouch se moc nepovedl. Docela škoda. *konec spoileru* Ale i tak je to super film a minimálně 75% si zaslouží.

Lucy (2014)

Haha. No jako původně jsem od toho čekal nějakou slátaninu, pak jsem zapochyboval a rozhodl se na film podívat. Díky tomu jsem zjistil, že můj původní předpoklad byl mylný. Tohle je totiž úplná sračka. Dejme tomu, že bych uvěřil, že člověk dokáže dokonale ovládat své tělo při takovém využití mozku, ale tohle je fakt moc. No trochu lituji té hodiny a půl, ale aspoň Scarlett pořád vypadá k světu, would bang!

Teorie všeho (2014)

Vynikající výkon Redmayneho, Oskar rozhodně zasloužený.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

První díl Hunger games mě moc nebral, ale dvojka se mi dost líbila a doufal sem, že to bude pokračovat v podobném duchu. Hm, bohužel ne. Některé části filmu byly celkem Ok, ale celkově film nestojí za moc. Navíc ta revoluce, takhle by asi probíhala, kdyby to vedla ženská, ale vlastně oni ji vedou hned dvě...

Sledování (1998)

Nolanův první film a už na něm si nastavil vysokou laťku, kterou dokonce v dalších filmech jen překonával. Není to dokonalý film, ale na druhou stranu je to zázrak vytvořit něco takového s malým rozpočtem a navíc jako debut.