REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Na me to pusobilo nejak moc "preboostovane", asi to byl zamer, tenhle "hyperrealismus", kdy vidis a slysis vsechno na obraze v plnym detailu, skoro kazdou vlocku, kazde vydechnuti, vsechno hned na taliri, vcetne pribehu, kterej bez nejakeho tajemstvi proste jen "utece", mozna kdyby aspon ty snovy sceny tocili stylizovane, bude to pusobivejsi, kdyby to dokonce cely bylo stylizovanejsi, asi bych filmu spis veril, protoze bych si mohl myslet neco jako "vsechno po utoku medveda je ocistec, kterym Leo prochazi pred smrti a behem kteryho bojuje se svymi demony"... navic tim, jak je hlavni hrdina doslova nesmrtelny, nedokaze se do nej divak dost dobre vcitit a spoluprozivat s nim nejake emoce, proste se jen v "predistancovanem postoji" diva, jak je ten spektakl dobre natocenej... ve srovnani napr. s Apocalyptem si celej zazitek s sebou nese maximalne pulku intenzity...ale jestli to ma clovek videt, tak pak rozhodne v kine!

Taková moderní rodinka (2009) (seriál)

Naprosto nechutnej serial, kterej lici rodinne vztahy jako serii hysterickych vystupu, kde se rodice chovaji jako deti a deti jako rodice a pod vseobjimajicim porozumenim zustava prazdno

Osm hrozných (2015)

Prvni dojem z Tarantina: drzi se dusledne cechovovy poucky o pusce, ktera kdyz se na scene objevi, musi taky vystrelit, zatim mam pocit, ze tech pusek tu bylo az moc a nestrili vsechny uplne presne...ale kazdopadne uz se tesim na druhou projekci, i kdyz sem cekal, ze po 4 letech prace bude mit ten scenar sestelovanej jeste o neco vic...mozna proto tam padaly hlavy ve velkym, prestoze on sam mel pri nataceni meridla rozostreny...treba v pulp fiction mu stacila jen jedna rana do hlavy;-) Zaver mi dost pripominal Carrie, krev na ksichte hlavni hrdinky ktera na nem teda tu krev mela uz od zacatku,to mi prislo zabavny - i kdyz nemela zadny telekineticky schopnosti, tak to byla ona, kdo tam vsechny postavy ovladal. Dalsi poznamky na okraj: Tim Roth hraje kata jako poctu vykonum Christopha Waltze, az si clovek rika, proc to rovnou nehral on. Vlastne jedna z mala nedorecenejch veci v celym filmu je to, jestli se Samuel L.Jackson svoji historku s "lulanem" vymyslel, nebo ne, nebo jen na pul. Treba v Pulp fiction zustane obsah kufriku skryty, tady se obsah dopisu, ktery plni podobnou funkci "gralu", ukaze cely. Rana do rozkroku odkazuje na Pravdivou romanci, kde to podobne schytal Gary Oldman

Hatfieldovi a McCoyovi (2012) (seriál)

tak doslova "na konec" zvyšuju na 5, protože ten způsob, jakým se známí a kamarádi navzájem na přímo i přes nájemné zabijáky mydlili, to není metafora dnešního světa, ale jeho dokonalá synekdocha: část za celek

Vyměřený čas (2011)

Desne se mi na tom celym napadu s vlastnim predem meritelnym casem libilo, jak o nej muzes jednim stiskem ruky prijit, nebo ho drzenim jine ruky spoustu ziskat...

Správnej dres (2015) (TV film)

Nadsazka v Okresnim preboru byla vtipna, protoze vesnicky stereotypy ukazovala , zesmesnovala i presahovala, tohle bylo casto jen smesny, protoze si to ze stereotypu legraci nedelalo a pouzivalo vsechny stereotypy pouze jako zdroj vtipu...neco ve stylu komunalniho humoru v 80.letech, kde se jakoby kritizujou nesvary doby a pritom se tim ty same nesvary vlastne legitimizujou, a tahle humorna pseudokritika prekryva skutecnou realitu...Jak říká v jiném kontextu literární vědec Petr A. Bílek: "Vyrábí se pocit naší důležitosti, posilují se stereotypy, jací jsme to my Češi pašáci, že si děláme legraci i ze sebe. Humor funguje jen tehdy, když jde za hranu toho, co už víme. V pravém humoru musí být něco nového, nějaký nápad."

Most (2011) (seriál)

tak z cely prvni serie Mostu jsem si vzal jedno velky ponauceni: nikdy nedelej do manzelky svyho nejlepsiho kamarada,muze kvuli tomu trpet a umrit spousta nevinnych lidi

John Wick (2014)

pro predstavu tech, co se na to treba teprve chystaji: je to jak kdyz do mixeru hodite kousky z Leona, Vychodnich prislibu, 96 hodin, Ghost Dog a Turnaje zabijaku, a poradne promichate

Česká spojka (2002)

Joel Schumacher je schizofrenik, jeden clovek by totiz nedokazal natocit behem jednoho roku dva tak rozdilne filmy, jako je Telefonni budka a Ceska spojka. Vlastne kdyz se podivam na svoje hodnoceni Schumacherovych filmu, vidim bud same propadaky, nebo snimky na hranici geniality...tahle krivka nepusobi jako bezna tvurci sinusoida, spis jako nekontrolovana jizda na horsky draze vyvolana nejspis kombinaci kvalitnich drog a spatnych agentu, respektive naopak

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Daisy jedina ma z hercu SW nejakou budoucnost, zahrala to jako nekolik postav v jednom (od Rebelky, pres Ripleyovou, az po Nevestu), vlastne jedina vubec svoji postavu zahrala a je v tom nejlepsim smyslu zajimava, ani uplne krasna, ani prehnane chlapecka, tak akorat "divka od vedle", a pritom neobycejne sikovna...a cemu fakt nerozumim je, co ma Prvni rad z toho, ze vsechno uplne znici...co pak dal?kdo je bude zivit a koho budou ovladat?:-)to neni vubec zadna valecna strategie...meli by tomu rikat hloupa strana sily;-)