Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Akční
  • Dokumentární

Recenze (580)

plakát

U vraha v kuchyni (2024) (seriál) 

Taková barvotisková ilustrace syndromu barona Prášila. Samotný dokument potom trpí chronickou nemocí všech dokumentů poslední doby: rozvleklostí.

plakát

Můj přítel Monk - Pan Monk a herec (2006) (epizoda) 

Naprosto skvostnej a stylovej vstup do 5.série radostně si surfující na vlnách uvolněnýho metahumoru, kterej ovšem až hlubinně zasahuje kořenový nerv celého Monkovského kultu ... navíc k tomu opět využívá columbovskej koncept vraha známého už předem.

plakát

Království Planeta opic (2024) 

Škoda toho konce, větší smysl by dávala nějaká časová smyčka ... je vůbec škoda, že se tahle série vypráví lineárně a nehraje si víc s paradoxem reverzní kauzality jako původní adaptace.

plakát

Salamandr (1981) 

Ten "původní" dabing a vůbec celé obsazení to jasně povyšují nad dobový průměr. Postava chirurga prvotřídní. Jako děcko mě film nebavil, teď jsem si ho náramně užil.

plakát

AKA (2023) 

2 hvězdičky přesně jen za vyproštovací misi v arabským brlohu, tam tvůrci přímo přeskočili svůj stín. Jinak je to bohužel generický až běda...

plakát

Fargo - Blanket (2024) (epizoda) 

Beru celou tuhle sérii jako (ne) záměrnou a trefnou parodii na nabubřelej Yellowstone. Jinak výborně i přes občasnou doslovnost pracuje se zprofanovanými symboly tak, že jim vrací jejich původní dvojznačnost, např. páska právníka odkazuje kromě pirátů i na slepou spravedlnost, která v tomto připadě ale jednim okem vždy sleduje zájmy své zaměstnavatelky...

plakát

Můj přítel Monk - Pan Monk jde opět domů (2005) (epizoda) 

Jeden z iniciačních dilů, viděl jsem ho snad 5x, protože nikdy neodolám, když ho opakují: kdybych měl někomu pustit jen jeden díl, vybral bych přesně tenhle. Obsahuje totiž všechno, co dělá Monka Monkem nejen z pohledu seriálu, ale i samotné postavy.