Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Akční
  • Dokumentární

Recenze (533)

plakát

Střídavka (2022) 

Jenom o něco málo lepší než poslední filmy Poledňákový.

plakát

Volejte Saulovi - Fun and Games (2022) (epizoda) 

Epizoda napumpovaná emocema, do nichž se fanouškům prolínají navíc i ozvuky vzpomínek na Breaking Bad. Díl, u kterého jsem zase dostal neodbytnou chuť se podívat na obě série znovu a od začátku... anebo spíš zkusit si jednotlivé části obou sérií rozložit a poskládat chronologicky, i když to by možná nakonec dopadlo podobně, jako když se kdysi jeden kritik pokusil lineárně odvyprávět Pulp Fiction...

plakát

Wira (2019) 

Woody Allen, velký fanoušek filmů bří Marxů, vyprávěl,  že si jednou zkusil jejich grotesky sestříhat do jednoho souvislého pásma gagů a už mu to pak nepřišlo tolik vtipný... tenhle film má přesně opačný problém: kdyby se vypustily všechny scény kromě těch bojových,  byl by mnohem lepší.

plakát

Top Gun: Maverick (2022) 

O moc líp se to natočit nedalo, i symbolická rovina fungovala: starý bílý muž vede partu složenou z nerda,  ženy, černocha a mladého bílého muže, aby získal srdce svojí staré lásky a uctil odkaz svýho mrtvýho kámoše...

plakát

Turista (2022) (seriál) 

Takže pomyslnej souboj seriálových premiér na Netflixu mezi Ozark a Better Call Saul u mě nakonec vyhrává Turista na HBO ... možná proto, že se nesnaží bejt zas nějak moc originální a přehnaně sofistikovanej, hlásí se poetikou absurdního násilí  přímočaře k Fargo, a přitom má docela uvěřitelný postavy.  U Ozark a BCS mi naopak přijde, že už důvěrně znamým postavám neveřím skoro nic, protože je tvůrci tlačí do chování a situací, které mají diváka překvapovat svojí originalitou, jenže působí spíš zcizujícím nebo umělým efektem.

plakát

Ozark - Nenažranost (2022) (epizoda) 

Zklamání, šeď, nuda, křeč ... jediný závan starých dobrých časů Ozarku jsem ucítil v kapitole 13.

plakát

Minx (2022) (seriál) 

Kdo má chuť na něco nadlehčenýho, ale přitom chytrýho, trochu angažovanýho, ale současně v retro stylu "starých dobrých" časů, malinko víc pikantního, i když se vší tou "starosvětskou" cudností, pak doporučuju zkusit na HBO právě tohle. Asi nejblíž se to má svým vyzněním k filmu Vrtěti ženou, ale užijou si i fanoušci Hřísných nocí nebo seriálu The Deuce: Špína Manhattanu - nehraje si to jen tolik na existenciální přesahy jako poslední dva příklady, i když se řeší podobný témata emancipace, rasismu, pracovních podmínek etc. Všude tady slouží sex a porno jen jako takové zvětšovací sklo společenských problémů, v tomhle případě navíc i jako katalyzátor humoru.

plakát

Miliardy - Cold Storage (2022) (epizoda) 

To nejlepší na konec... konečně díl,  kterej dostál pověsti celého seriálu. Další série se ponese buď v tomhle stylu, anebo bude definitivně poslední.

Reklama

Reklama