Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Akční
  • Dokumentární

Recenze (560)

plakát

Kung Fu - Rodokmen (2022) (epizoda) 

Už to sleduju jen ze setrvačnosti, kvůli obstojný úrovni soubojů a pro lásku k badass azijkám...

plakát

Mláďata (1979) 

Ryze cronenbergovská "tělesná^ variace na Hitchcocka, potažmo De Palmu (psychoanalýza, hudba, úhly kamer): nápad se zhmotněním komplexů interesantní, ale jinak v podstatě konvenční zážitek.

plakát

Západní křídlo - Galileo (2000) (epizoda) 

Hodně nadčasový a pestrý díl, s příjemnou dávkou politického romatizmu (tak jako celý seriál, když vynecháme některé až moc didaktické části). Každopádně z odpovědi ruské velvyslankyně na prezidentovu otázku, jak si to můžou dovolit takhle uvažovat (klást si podmínky, když žádaji o pomoc), opravdu mrazí: "U nás máme dlouhé zimy ..."

plakát

Huang jin die xue (1979) 

Silný náboj guilty pleasure! Nekončíci volné pásmo soubojů a bitek, děj, choreografie i střih bez ladu a skladu, ale známé tvàře se předvádějí v sympatický formě

plakát

Invalida (2023) 

výborná věc, pomalejší rozjezd, ale potom to frčí ...

plakát

Matka roku (2023) 

Někdy až směšně dekadentní, i na Poláky dost pošahaný,  ale zase se spoustou filmařských nápadů a vtípků a takový tý bezuzdný radosti z natáčení ...  choreografie soubojů stojí někde mezi Kill Bill, Raid a Růžovým panterem. Z poslední doby mi to poetikou asi nejvíc připomnělo Bullet train.

plakát

Ve při - Zdroj falešných iluzí (2023) (epizoda) 

Jestli ještě pořád váháte naskočit na hype okolo seriálu Ve při,  potom to zkuste už jen kvůli tomuhle předposlednímu dílu. Jedna z nejvtipnějších epizod ever v dějinách Netflixu. Celá série jinak slouží jako dokonalá demonstrace butterfly efektu, kdy banální šarvátka mezi dvěma řidiči na začátku spustí postupně kalamitu biblickejch rozměrů. A přesně v 9. dílu tahle kalamita naplno propukne. Havní poučení? Chovejte se k lidem okolo co možná nejvíc slušně, nikdy nevíte,  čím si zrovna prochází a co všechno může jeden prostředníček rozpoutat ...