Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Docela by mě zajímalo, jak by dopadlo setkání ctihodných profesorů z Cesty se současnou studentskou cháskou. Hlavně kdo by koho zbil jako první.

Tajemství Bible (2004) (seriál)

Palec nahoru za snahu vyložil příběhy z Bible bez dogmatického přístupu, čistě vědecky. Třeba Američani by tohle natočit nedokázali.

Apollo 17 (2011) (TV film)

Takhle má vypadat dokument. Pár technických detailů, popis mise krok za krokem, ale i záběry na astronauty, jak si kopají měsíčním šutrákem... Dokonce ani ten patriotismus tam nějak nevadí, když se všechno drží pouze faktů...

Závody ve zbrojení (2006) (seriál)

Takhle má vypadat dokument. Žádné výmysly ani spekulace, jen čistá fakta, včetně těch méně známých, a k tomu pěkné obrázky. Jen tak dál.

Apollo 13 (1995)

Vzor pro všechny filmy podle skutečné události. Povedlo se vše natočit reálně a pravdivě, a přitom zábavně a napínavě, to se tak často nevidí.

Drtivý dopad (1998)

Pro mě jeden z nejlepších katastrofických filmů, rozhodně lepší než Armageddon - smysluplnější a zdaleka ne tolik patetické a patriotické.

Collateral (2004)

Perfektní režie a obsazení, film graduje až do samotného závěru... Škoda jen dost nepovedené digitální kamery, která místy připomíná levnou telenovelu a na plátno fakt nepatří...

Hříšný tanec (1987)

Nejlepší taneční film, a jeden z nejnadupanějších soundtracků, s tímhle se může srovnávat maximálně tak Grease. A vůbec nevadí, že je to nenápaditá slaďárna.

Ti druzí (2001)

Parádní horor, a věřte mi, tohle spojení nepoužívám často. Skvělá Nicole Kidman a nečekaný konec, rozhodně můžu doporučit.

Světová válka Z (2013)

Po prvním shlédnutí v kině (v totálně zbytečném 3D) jsem dal 3*, po druhém (v TV) zvedám na 4. Uznávám, že i z celkem děravého scénáře se povedlo vystavět film s působivou atmoškou - už po pár minutách "městské paniky" je atmosféra na takové úrovni, jakou některé hollywoodské trháky marně budují přes celou stopáž. Napoprvé jsem vytýkal slabiny ve scénáři, některých postavách a v akčních scénách, napodruhé už jsem si spíš vychutnával atmosféru a až na pár maličkostí jsem si to dobře užil. 75%. PS: Nejklišoidnější sbírka akčních kulis: Střední východ, Korea, panika ve velkoměstě, survival v paneláku, vojenská základna, laboratoře... PPS: Kvůli nízkému ratingu není vidět prakticky žádná krev, o masakrování zombie nemluvě.