• Fantasy

Sexbomba od vedle (2004)

tak kvoli Elishi by som asi aj vacsie hovadiny robil ako dal tomuto 5 stars

Hugo a jeho velký objev (2011)

Keby som nedavno nevidel Shutter Island tak asi Huga miniem. Ale ked uz mal taku reklamu tu v Londyne tak sa nedalo prehliadnut. Po prvych dnoch premietania mal na miestnych forach dost mizerne hodnotenie, tak som aj trochu vahal investiciu a zvazoval pockat na dvd. Jedna recenzia vsak dost ospevovala 3D spracovanie: v zmysle najlepsie 3D od Avatara. Tak som zbalil svoje 3D okuliare a vybral som sa. Knihou nedotknuty som ocakaval fantasy pre deti - nieco v slapajach Spielbergoveho Tintina, dostal som nieco celkom uplne ine. Uvodne reklamy a uputavky pristupne vekovej kategorii od 4ch rokov nahor ma len utvrdzovali v domnienke, ze ide o story pre deti. A takze sice to bolo dost pestre a prva polovica mozno aj pre deti pritazliva, v druhej sa z toho zacalo vykluvat nieco uplne ine. Ale neprezradzam. Ja som sa nenudil, aj ked uznavam, ze pre niekoho to moze byt sakra nuda. Nesklamalo ani 3D. Keby som videl vsetky filmy v 3D od Avatara tak potvrdim vyssie spomenutu recenziu. Btw. od toho Kick Ass uz preslo tak vela casu? Lebo mi slusnu chvilu trvalo kym som si spomenul kde som tu detsku herecku videl nedavno. Zeby dalsia Dakota? Potesilo vidiet aj Kingsleyho, Sasha alias Borat nevytazil zo svojej roly maximum. Odporucanie pre rodinky: Risknite to s detmi radsej na inu rozpravku... tu hrozi, ze sa budu nudit.

Určitě, možná (2008)

Preco romanticke filmy vzdy koncia tam, kde by romantika mohla len zacat? Vsetky su o tom ako strastiplne sa davaju dvaja dokopy a ked uz su spolu, tak je koniec a happily ever after. Ano, vyhra to ta, ktorej najviac fandite... a ano je to tak preto, lebo je to rozpravka a v rozpravkach to tak byva. Aj ked samozrejme, ze svet pribehu, ktory sa vo filme ponuka znie tak nadherne realne. Vyzera moj koment ako k inemu filmu? K trom inym. Vyberte si:D Ale za tu Ishlu to stoji, rovnako aj herecky vykon mladej Abigail. A neviem co sa vsetci narazate do toho soundtracku. Taky sviezi soundtrack a taky k veci som davno nestretol. Plny pocet nedavam len preto, ze vobec bol taky blby a namotal sa este na inu, ked mal tu pravu pod nosom.

Iluzionista (2006)

No áno. Veľmi prehliadnuteľná pointa, ktorú väčšina pozornejších divákov odhadne. Podľa mňa ju režisér ani nechcel nejako schovať, ale jednoducho nás nechať sledovať ako sa situácia vyvinie. Samozrejme, že Illuzionista stojí v tieni veľkého The Prestige, ale môže on chudák za to. A budem trochu patriot a tu jednu hviezdičku pridám aspoň za to použitie našich vychodoeurópskych kulís a exterierov. A Jessica Biel je možno trochu nevýrazná, ale povedzte páni, kto z vás by si nedal povedať?

Father of Invention (2010)

Veľmi pekná rodinná komédia s charizmatickým Spaceyom Kevinom a šialeným Johnom Knoxvillom v čele, ktorá síce nijako nevytŕča z rádoby davu, ale stráni sa zopár typických klíšé a má akú takú výpovednú poučnú hodnotu. a vôbec.... bolo to príjemné pozeranie.

Bunraku (2010)

“cirque-de-soleil meets mixed martial arts” vraj bolo povedané o Bunraku. Bunraku je druh japonského bábkového divadla. Ale to nie je podstatné, to si vie každý vygoogliť. Bunraku(film) je pre mňa dôkazom, že stále sa v tej spleti odpadu, čo na nás sypú súčasní filmoví tvorcovia, nájde aj skvost, ktorý vystupuje z rady obyčajnosti. Bohužiaľ verejnosť je už veľmi zmagorená a prešpikovaná "tzv. odborníkmi na film", ktorí sa zasmejú nad prostoduchosťou a stupídnosťou niečoho, čo je pre niekoho geniálne. Ja nie som odborník na film. Mám rád umenie, zvlášť výtvarné v každej jeho podobe (ok tak je pravda, že Futurama, či Simsonovci nie sú môj typ). Už sa mi to stalo pri veľa filmoch na csfd, že som ich dlho odkladal, len kvôli negatívnym hodnoteniam väčšiny užívateľov. Tak to bolo aj pri tomto filme. Možno mám veľmi zvláštne chute, čo sa filmu týka, možno len iné ako väčšina. Toto bolo naozaj moje sústo, ktoré si veľmi skoro dám znova. Dadaistická jazda imaginárnym svetom, ktorý je ale veľmi podobný mnohým svetom predstavovaným nám skrz oko kamery. Naivné scénky a scény a scenérie vystrihnuté z papiera a digitálne pretrasformované a pospájané a nafilmované v nejakej rumunskej dedine poprepletané násilím toho najvyššieho kalibru. Film rozhodne nie je pre nežné fanynky Josha Harneta. Oproti Lucky Number Slevin je tu násilia ako v Kill Billovi v porovnaní s Titanicom. Elegantné a efektné súboje černochov, aziatov a zrejme to boli američania presne podľa môjho gusta vtipne komentované rozprávačom. Nie - príbeh nie je prevratný ani nový. Vlastne je to ten najotrepanejší príbeh. Ale to spracovanie. To spracovanie. Pastva pre zmysly. PS: jediným mojím negatívom osobným je Ron Perlman. Mne je ten herec strašne nesympatický. A to nie preto, že hrá negatívnu postavu. McKiD bol napríklad geniálny záporák.

Revolver (2005)

Nedávam hodnotenie, lebo som taký zmätený ako som z filmu ešte nebol. Bud bol naozaj tak prešpekulovaný, že ho pochopí len pár vyznávačov a fanatikov, alebo to bol crap, ako píše Matty - hrajúci sa na niečo čo v skutočnosti nie je. Ale Statham s vlasmi na hlave vyzera celkom normálne.

Drive (2011)

Refn sa nezaprie. Pomaly plynuci dej (ktory by ini reziseri vyniesli na mainstreamove nebo, kde by mozno zaziaril nachvilu a stratil sa v dave), dlhe "nezaujimave" zabery do hercovej tvare, kde kazdy tien ci dopad svetla ma zmysel, plechovejsia hudba ako diskoteka na Ukrajine v 80tych rokoch(pre sucasneho masoveho divaka) a dalsie veci - vela ludi nestravi. Takto mozno bude kultom pre zopar vyznavacov, ale o to vzacnejsi, lebo je iny. Mam rad filmy od Danov, teraz som sa presvedcil, ze vedia natacat aj v Hollywoode a stale nezradia svoj styl. Aj ked osobne viac sa mi pacila jeho Valhalla Rising, Drive je skvely tiez ale v porovnani s Valhallou sa hovori az prilis mnoho a vela veci je priamych. Mohol to pri tak jednoduchom pribehu viac zaobalit a nechat divaka citat pomedzi riadky ako to spravil v druhom menovanom filme. Ale v kravych scenach rozhodne nezaostal - brutal co si ti Barbari uz dovolia ukazat divakovi(plus zvukove efekty vytekajucej krvi, noza bodajuceho do krku - normalne ma natiahlo) :D

Blbec k večeři (2010)

Carell je skvely komik ktorý zákonite vždy hrá nejakého idiota alebo úbožiaka. Večera pre blbcov (alebo ked už tak tak Blbci k večeri) je rádovou záležitosťou z pera nenadchne ani neurazí. Pár krát sa človek chutne zasmeje, pár krát sa mu nahrnú slzy do očí(Celá záležitosť s Barryho ženou je moc ako to u nas v Londyne povieme cheesy) a dokonca som bol aj veľmi znechutený pri scéne s prsteňom pre Darlu. Ale to umenie a la crap animal style stálo za to si to pozrieť. A Carell za 5 stars.

Gulliverovy cesty (2010)

V rámci žánru myslím tým žáner komédia s Jackom Blackom to síce na 5 nie je, ale za scénu v bábikinom domčeku, titanicom a s Kiss si to jednoznačne šplhlo na vrch. A nebuďte prosím vás všetci taký predpojatý a neporovnávajte už toľko. CSFD by malo byť viac individuálne hodnotene... nie porovnávať filmy v rámci filmov... to je ako porovnávať ľudí z inými ľuďmi. Skoro som tento film kvôli CSFD nepozeral.