A Christmas Carol (2000) (TV film)

Nee len toto nie, som z toho úplne zhnusená, keby som nevidela včera po každej stránke bravúrnu verziu z roku 2004 A Christmas Carol bola by som miernejšia s hodnotením, ale tu chýbalo všetko, čo len mohlo chýbať, o čare Vianoc ani nehovorím. Aj keď to má byť modernejšie pojatie klasiky, ale zrovna takéto?!

A.I. Umělá inteligence (2001)

Môže byť robot človekom alebo je schopný takého cítenia ako ľudia? Ešte som nemala možnosť vidieť film, ktorý by takto nádherne hlásalo dôležitosť a potrebu lásky a narábalo s takto hlbokými citmi. Film je určite hodným spracovaním posledného Kubrickovho plánu. Podobný film: Andrew, člen našej rodiny.

Aj múdry schybí (1998) (pořad)

Kedy sa už konečne Elena a Andrasy a pozvaní hostia uvedomia, že na ich vtipných príhodách sa len oni smejú, od nich trápnejšie vyznejú už len vzdelanejší , ktorí chcú za každú cenu zavtipkovať. Slovensko sa len znižuje tým, že ukazujú akí primitívi sú na Slovensku a ešte sa na tom majú aj smiať aký s prepáčením sprostý národ sme?!Niežeby o tom radšej pomlčali!

Alex a Emma (2003)

Námet by nebol problém, ani budovanie príbehu, ale realizácia a historka románu únavná a to dosť. Tento film by som si vedela predstaviť v rukách iného režiséra, ktorý by danú tému asi lepšie zvládol.

Amélie z Montmartru (2001)

Nuda, nuda nuda...Začiatok bol sľubný, ale humor sa veľmi rýchlo aj vytratil, absolútne ma to neoslovilo. Amélia mi liezla na nervy po prvé vzhľadom, ale do prostredia (zeleno-žlto-červeného) perfektne zapadla, tým pohľadom, ktorý ma mimoriadne irituje (Drenina) a nakoniec svojím vystupovaním, toto všetko je podľa mňa dosť závažný problém, ak je práve spomínaná hlavnou hrdinkou.

Americký zločin (2007)

Ako dlho musí niekto platiť za svoje chyby??? Možno niekto si povie, že na takéto filmy, by sa nemal človek dívať a nemali by ani vznikať, ale nie je to len zas a znovu o ľudskej ľahostajnosti? A veriaci si hovoria veriaci?! Sú to asi veriaci s klapkami na očiach, ktorí si myslia, že zmysel života je v tom, že verím, chodím do kostola a pomodlím sa, a najlepšie je zavrieť si pred všetkým oči a nestarať sa o veci okolo nás a byť v domnení, že robím to správne, lebo niekto vyšší to tak chce??? Film, ktorý na vás hlboko zapôsobí svojou krutosťou, nespravodlivosťou, ľudskou ľahostajnosťou a film, ktorý vás do kosti svojou neľudskosťou ochladí. To zakončenie ma už úplne odrovnalo (Boh má na všetko svoje dôvody, ja sa stále snažím prísť na to, aký bol ten môj) Podobný film: Srdce je zradná devka.

Andělé v Americe (2003) (seriál)

Veľmi rozporuplný film, chvíľami som bola úplne nadšená z príbehu, ale chvíľami som mala chuť dať odpad!. Počas tých 5-tich hodín a zo sľubného hereckého obsadenia ma zaujala len Mary-Louise Parker a Justin Kirk, k ostatným som si nevedela vybudovať žiaden vzťah ani pochopenie pre nich som nedokázala získať. Asi som potom úplný filmový neznalec, ale to siahodlhé 5-hodinové filozofovanie o mormónoch, viere, politike, AIDS-e a živote po živote ma skutočne nedokázalo zaujať, jedine záverečný doslov by si zaslúžil všetky tie chvály, uznania a ocenenia.

Andělin popel (1999)

Veľmi dobre stvárnená doba a beznádej odľahčená nezvyklým humorom a to všetko podfarbené krásnou hudbou Johna Williamsa, ale celkovo film aj postavy pôsobia veľmi chladno, a tak si diváka táto rodinná dráma získa len veľmi ťažko. "Od priemerne strašného detstva je ešte horšie priemerne strašné detstvo v Írsku. A čo aj od toho je horšie je strašné írske katolícke detstvo", ktoré však prinieslo do rozvláčneho príbehu veľa úsmevných okamihov. Podobný film: Ahoj, Terezka,

Anděl strážný (2004) (TV film)

William Macy to, čo podal v tomto filme bolo doslova onemujúce. Tak šialene dobrú charizmu a charakter mal tento človek, že od prvého momentu ma očaril svojím zázračným kúzlom a atmosférou, ktorú vytvoril vo filme. Nie je to filmový trhák, nedisponuje ani originálnym námetom, ani žiadnymi efektami, ale je to skutočne taký film, ktorý ide zo srdca, prinúti rozmýšľať a prinesie vám úsmevné a takisto aj smutné okamihy. Podobné filmy: Tunel do Číny, House of D.