Umírající zvíře (2008)

Tak tohle je přesně jeden typ filmu, který se řadí k pilířům mého filmového vkusu.Drama na které nepotřebujete velkou výpravu, miliony a miliony utrácené za efekty a hvězdy a přesto je stejně zajímavý a nadto přínosný.Tohle je o člověku a způsobech, kterými řeší různé problémy, které ovšem může mít každý z nás.Bena Kingsleyho mám v oblibě a je to skvělý představitel pro tuhle roli.Avšak film s sebou nese jednu překážku a to požadavek na vyšší schopnost empatie.

Nepokojní duchové (1999) (TV film)

Takovou slabost pro to mám.Kdyby tam ale nebyly ty děti, bylo by to pěkný scifi drama.Hm a ještě to obsadit hezkými herci, no a byl by to sen mýho dospívání:)

Arizona Dream (1993)

Osobitý film popisující život jako něco, co se nemá naprosto brát vážně.Potácejíc se bez cíle a stejně v tom chaosu zjistit, že tě něco vede.Snové provedení je perfektní, bohužel jen jsem pro tenhle náhled na život moc seriozní a realistická.Jinak to ovšem nemá chybu, zvláště hudba, která je kapitolou sama o sobě a z velké části tvoří film, tím, čím je.

Čistá duše (2001)

Úžasné dílo, které mě fascinovalo.Nejzajímavější a nejpovedenější pro zůstává onen nápad, ztvárnit situaci z pohledu toho nemocného.Sama sem se pak cítila úplně stejně, když se snažil bojovat proti lékařům.A nejvíc mě dostal ten paradox, že člověk v dnešním světě,kdy vpodstatě není nic nemožné, by klidně těm jeho iluzím mohl věřit.

Hon na císařské křižníky (2006) (TV film)

Vzhledem k tomu, že se historií zabývám, jsem na nudnější čtení zvyklá, ba co, je to pramenem velké části mého poznání.Toto populárně naučné zrpacovíná tématu mě nadchlo.Oživené příběhy minulosti, v takové podobě mám film ráda.

Rychlejší než smrt (1995)

Chtěla jsem dát pět, ale pak sem přišla na některé shody s legedou westernů a musela ubrat, ovšem až po tom, co sem si je tady přečetla.Nevim, nějak mi to hlava nebere, ale já byla naprosto spokojená.Pravdou je, že příběh jednoduchý, chvílemi monotonní, ale postavy a charaktery mi přišly vpořádku.

Koule (1998)

Na mě až moc ,,mimo".Stále stejný prostředí se postará o dobrou ponorku při sledování.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Ten celej šílenej humbuk, co okolo toho vznikl mě dost odradil.Prostě je to s odpuštěním velice příhodný dílko pro děti od 12 do 16 let.Mně se u toho křivil obličej.Avšak kvality to jistě má, to nelze upřít.

Veřejní nepřátelé (2009)

Nesmím se dívat na hodnocení filmu, dokud ho neuvidím, už je mi to jasný.Právě tenhle fakt způsobil, že sem ,,chytala" chyby a neužila sem si to patřičně.Souhlasím s ostatními ohledně kamery, nepatřilo to tam.Nejsem přímo fanynka Johnnyho Deppa, spíše obecně charismatických herců.Tímpádem se obávám, že jsem tím byla ovlivněna.Navíc už jsem dlouho čekala až se Johnny a Marion sejdou v jednom filmu jako ústřední dvojice, protože oba zde představují velmi podobný charakter a oba jsou výrazem moje krevní skupina.Je pravdou, že ač sem si to nechtěla připustit, v tom filmu něco chybí, přesně to nepopíšu (psychologie postav, vžití se do postav ...)Je to ale obrovská škoda, protože přecijen Dillinger ztvárněný Johnym by byl býval mou novou filmovou láskou, takhle to je jen vzpomínka, záblesk něčeho, co mohlo být, ale až tak úplně není.