Seven Short Films About (Our) Marriage (2020)

Vzťahová dráma mapujúca jedno manželstvo v jeho siedmych etapách, ktorá si zaslúži viac hviezdičiek, avšak od niekoho iného, než odo mňa. Mne tu chýbalo fuck , ked sa bavili o sexe. Oni sa chceli iba 'milovať' napríklad. Alebo som si nevšimol, že by niekedy nejak extrémne zvýšili na seba hlas. Inými slovami som tu postrádal istú živelnosť a živočíšnosť, ktorá by tejto, inak výborne napísanej vzťahovke, dodala istú dynamiku. Niečo, čo by som si pamätal aj zajtra. No a za najväčšie zlyhanie pokladám záver, ktorý nevzbudil vo mne žiadne emocie. Skôr bol tak trochu úsmevný z toho, ako sa tvorcovia snažili oboch hrdinov urobiť vizuálne staršími a duševne vyspelejšími. (Jeho idiotské fúziky a jej vestička s make upom žien po 50ke... To malo byť akože čo, preboha!?) Silnejšie tri hviezdičky. 60%

Ted Lasso - Žádná svatba a jeden pohřeb (2021) (epizoda)

Lepší filmový pohreb si asi nepamätám. Miestami emočne vyhrotená časť avšak s výborným posolstvom od oveľa starších a skúsenejších, ktorých treba počúvať. 100%

Nieobecni (2020) (seriál)

Nieobecni je výborná krimi a povedal by som, že do poslednej desiatej časti i pekelne mysteriozna. Známa tanečníčka a performerka príde na Vianoce do svojho rodného mesta domov a nájde prázdny dom. Všetko prichystané na hostinu, ale nikde nikoho. Začne panika a nočná mora každý deň. Zmizli jej najbližší bez akejkoľvek stopy. Prípadom je poverený detektív s aspergovým syndromom, ktorý nerozumie vôbec ženám. A to je totálna pecka, ako to medzi nimi parádne iskrilo! 80%

Severní Marseilles (2020)

BAC Nord bola pre mňa osobne psychologická dráma so šokujúcim záverom, u ktorej sa mi pár krát otváral nôž vo vrecku. #lenpresilnenervy

Ted Lasso - Beardův večer (2021) (epizoda)

Tvorcovia si uleteli na tripe po Londýne s koučom Beardom. Výborný nápad a perfektné prevedenie! Toto sa snád deje iba v snoch. Epizoda, ktorá nadštandartne vybočila zo zabehnutých koľají a neuveriteľne osviežila druhú sezonu svojou inakosťou.  P.S. Zdá sa, že ked máš husto v guliach a si relaxovaný, tak ti všetko pekne vychádza a život je nádherný a bez vedľajších konsekvencií.

Jízdenka na Měsíc (2013)

Vynikajúca letná retro pohodovka, ktorú ocenia zrejme viac chlapi a chlapci než babské publikum. Ide o úsmevnú záležitosť avšak s vážnym podtextom- duchom ťažkej a depresívnej komunistickej doby na prelome 60. a 70. rokoch v Polsku.

Nieobecni - Episode 1 (2020) (epizoda)

Prvá epizoda: známa tanečníčka a performerka príde na Vianoce do svojho rodného mesta navštíviť po dlhej dobe rodičov a brata. Ked dorazí na miesto, po nich ani stopy. Prípadom sa začne zaoberať svojský podkomisár , ktorý ma neskutočné mega IQ, ale je vidno, že do spoločnosti zrejme nezapadá svojim správaním. Ona zase má malú hubu a ja také baby moc nemusím, ale niečím je veľmi príťažlivá. Už sa teším, ked zistím čím. Uvodný rozstrel vynikajúci. Navyše atmoška Vianoc to značne vylepšuje.

Ted Lasso - Man City (2021) (epizoda)

Som rád, že siedma epizoda bola len akýsi prelud, ktorý sa mi možno iba sníval. Chvalabohu, sme späť v hre! Dnes boduje Sam! :)

JJ+E (2021)

Multi kulty romantická krimi dráma pre pätnásťročných tínejdžerov s pohodovým soundtrackom. Mne sa to lúbilo. Mozog mi už nefungoval po náročnom dni a toto svoju úlohu parádne splnilo.

Small Engine Repair (2021)

Film sleduje troch najlepších kámošov, ktorí sa chvastajú stupídnymi príbehmi zo života. Nuda nahovado. Potom však film nečakane naberie na obrátkach tým, že sa prehupne z buranskej drámy do slušnej drámy s krimi zápletkou, aby vzápätí vyústil do pomerne nečakaného rozuzlenia. Dal by som aj štyri hviezdičky, ale tá "buranská" časť príbehu mi vzala značnú časť energie.