Nemocnice na kraji města - Zánět (1981) (epizoda)

Nemôžem si pomôcť, druhá séria je neuveriteľne namakaná, ale to zrejme preto, že v prvej sa to všetko iba len "zahrievalo" a pripravovalo na grande finale, avšak taký záver, s akým sa vytasila tretia epizoda, som veru nečakal! Až mi sánka spadla!

Nenávist, kterou jsi probudil (2018)

Slušná dráma, ktorú podľa mňa zhadzuje jej záver odohrávajúci sa pred obchodom. Ten je akoby z úplne žánrovo iného (rodinného) filmu. Avšak napätie snímky si dokázalo udržať moju pozornosť a preto ponechám štyri hviezdičky.

I Believe in Unicorns (2014)

Len pred pár dňami som dopozeral druhú sériu Ozark a každú chvíľu, ked' sa Julia Garner objavila na scéne, som čakal nejaké energetické fuckovanie až som sa normálne bál. Krásne natočené, ale bohovsky nudné. Moc tieto snové filmy osobne nemusím.

Nemocnice na kraji města - Smíření (1977) (epizoda)

Vynikajúca epizoda, ba dokonca briliantná, si dovolím skromne povedať! Začína to niekam konečne smerovať. Balzerová má isto tušáka, že urobila blbosť, Cvach kuje zákerné a podrazácke pikle a Kopecký to na záver efektne natrel Abrhámovi, ktorý zabudol, že kedysi teľaťom bol!

Jak vyrobit vraha - Série 2 (2018) (série)

Kathleen Zellner je absolútna legenda! Bohovsky sa mi lúbilo, ako bez emocii a so stoickým kľudom mala nad všetkým prehľad a všetko pod kontrolou.

Láska (2012)

Marcin Dorociński v roli chlapíka, ktorému zo žiarlivosti prepne v palici. S ubiehajúcimi minútami filmu sa mi jeho charakter čoraz viac a viac zhnusoval. Výborná psychologícká záležitosť jedného manželského vzťahu narušeného hlavne výtvorom falošných domnienok. P.S.: Scéna s minerálnou vodou na námestí ma od smiechu rozsekala na kúsky!

Mory Vratislavi (2018)

Taký poľský Se7en. Možno by to chcelo viac rozviesť a pridať na psychologii. Začiatok nahovado! Hned' úvodný nástup šupa; temne hororová a znepokojujúca muzika, blesková zoznamovačka s hlavnými postavami (okamžité sympatie s policajtkou Helenou v podaní Malgorzaty Kozuchowskej) a úvodná brutálna vražda , ktorá vyšla z mozgu psychopata, avšak dokonale premakaného psychopata, ma totálne a mocne chytili za jaja a pustili až pri záverečných titulkoch! Rád by som dal aj päť hviezdičiek, ale zdalo sa mi to príliš krátke na to, aby sa odohrala nejaká väčšia psychologická hra so šokujúcim odhalením. A práve toto mi tam chýbalo. Vega si zachováva svoj osobitý štýl a i teraz častuje diváka dávkou čierneho a drsného humoru, ktorý tentokrát fungoval perfektne. Za mňa 85%!

DriverX (2017)

Sympatický rocker v strednom veku Patrick Fabian je otcom dvoch roztomilých bobuliek a kôli nim i otcom v domácnosti. Avšak jeho MILF žena Tanya Clarke to už z jedného platu nestíha utiahnuť a tak je chlapík nútený po nociach jazdiť ako vodič spoločnosti DriverX (niečo na štýl Uber). Avšak nočné šichty + divoký život nočného LA s jeho účastníkmi má neblahý dopad na jeho manželstvo. Výborná dráma na jeden dych.