Woven (2016)

Zlákalo ma hodnotenie IMDB 7.6 + poster k filmu. Samotný film vypadá svojou formou i obsahom niekde na hranici veľmi úbohej, dramaticky tragickej telenovely. Naozaj som celý čas čakal, čo sa mi nakoniec odhalí a akou pointou ma film zneškodní. Avšak v závere som sa len domýšľal, že tvorcom musel byť tak maximálnw niekto násť-ročný. Ja by som osobne bol rád, keby i napriek môjmu komentu dal niekto tomuto filmu šancu, aby som videl, či nie som náhodou nejako zaujatý / predpojatý k umeleckej "nezávislej" tvorbe Made in Ethoipia.

Všechno nebo nic (2002)

Film začína zrejme jednou z najdepresívnejších úvodných scénok, aké som kedy videl a kvôli ktorej som ho stopnul tri razy a odložil na neskôr. No a dnes som ho zmáknul konečne na jeden šup! Výborná sociálna dráma o rodine, ktorá žije od výplaty do výplaty a moc to u nich nefunguje po akejkoľvek citovej stránke. Dosť depresívne teda. A s tou muzikou, ktorá celý čas hrá, takmer na mašľu.

Tyrel (2018)

Bavilo ma to a zo začiatku i zvieralo srdce miestami. Cítil som sa neisto a ako na ihlách. Film si dokázal udržať moju pozornosť až do samého konca. Fakt som nevedel, čo sa bude diať a očakával som najhoršie. Mám pocit, že režiserov zámer bol jasný- totálne ma psychicky vyčerpať.

303 (2018)

Hlavný hrdina Jan je totálny vykecávač dier do hlavy! Toho by som na párty vyfetovaného nechcel.

Stella's Last Weekend (2018)

Naozaj sa neviem rozhodnúť či dve, alebo tri hviezdy. Nelúbila sa mi muzika vo filme, príbeh je tisíc razy ohraný, Ollie mi pil krv s tými svojimi vtípkami a kecami, ale zato posledná tretina filmu, od rozlúčky so Stellou, bola poriadna šupa a ukážka toho, ako má správny nízkorozpočtový indie filmík vyzerať! Až plačem, že taký nebol celý film! Veľká škoda... P.S. Dávam tri nakoniec. Ako oddychovka poslúžil výborne.

Lucky (2017)

V devedesiatich si strihnúť hlavnú rolu a chodiť k tomu bez paličky, tak to je podľa mňa poriadna frajerina! Prvá polovica filmu sa mi nesmierne páčila, avšak v druhej to sklzlo k prenáramnému mudrovaniu a to ma už moc nebralo. Holt, život mám ešte (dúfam) pred sebou narozdiel od hlavného hrdinu a predčasne mi bolo sa na jeho úvahy namotávať. Slné tri hviezdičky.

Aaltra (2004)

Aaltra mi bohužial spolu s jej hlavnými hrdinami nesadla ani zaboha! Navyše nemám rád motokrosové motorky! Záver filmu z Fínska v hlavnej úlohe s Aki Kaurismäkim jednoznačne najlepší. Tam ten vplyv som už vytušil, ked som zbadal tú barovú kapelu s unudenými ksichtami lokálnych štamgastov. Avšak kvôli tým dvom nesympatickým držkám v hlavných úlohach som mal celý zážitok z filmu sprznený.

A dýchejte klidně (2018)

Hoci som bol zo začiatku jemne "na ihlách", film je nakrútený presne tak, ako si to divák praje.

L'Insulte (2017)

To zo súdnej siene ma bavilo, to mimo nej ma nudilo. Záver s úsmevmi trápny, ale zato podfarbený super muzičkou. Tri silnejšie hviezdičky.