Stella's Last Weekend (2018)

Naozaj sa neviem rozhodnúť či dve, alebo tri hviezdy. Nelúbila sa mi muzika vo filme, príbeh je tisíc razy ohraný, Ollie mi pil krv s tými svojimi vtípkami a kecami, ale zato posledná tretina filmu, od rozlúčky so Stellou, bola poriadna šupa a ukážka toho, ako má správny nízkorozpočtový indie filmík vyzerať! Až plačem, že taký nebol celý film! Veľká škoda... P.S. Dávam tri nakoniec. Ako oddychovka poslúžil výborne.

Lucky (2017)

V devedesiatich si strihnúť hlavnú rolu a chodiť k tomu bez paličky, tak to je podľa mňa poriadna frajerina! Prvá polovica filmu sa mi nesmierne páčila, avšak v druhej to sklzlo k prenáramnému mudrovaniu a to ma už moc nebralo. Holt, život mám ešte (dúfam) pred sebou narozdiel od hlavného hrdinu a predčasne mi bolo sa na jeho úvahy namotávať. Slné tri hviezdičky.

Aaltra (2004)

Aaltra mi bohužial spolu s jej hlavnými hrdinami nesadla ani zaboha! Navyše nemám rád motokrosové motorky! Záver filmu z Fínska v hlavnej úlohe s Aki Kaurismäkim jednoznačne najlepší. Tam ten vplyv som už vytušil, ked som zbadal tú barovú kapelu s unudenými ksichtami lokálnych štamgastov. Avšak kvôli tým dvom nesympatickým držkám v hlavných úlohach som mal celý zážitok z filmu sprznený.

A dýchejte klidně (2018)

Hoci som bol zo začiatku jemne "na ihlách", film je nakrútený presne tak, ako si to divák praje.

L'Insulte (2017)

To zo súdnej siene ma bavilo, to mimo nej ma nudilo. Záver s úsmevmi trápny, ale zato podfarbený super muzičkou. Tri silnejšie hviezdičky.

The Relationtrip (2017)

Výborne nakrútená indie podivnosť. Kľudne by som šiel s hodnotením aj vyššie, ale hlavní hrdinovia mi pili krv svojim chovaním. Oni sa totižto správali niekedy ako drbnutí tínedžeri. Občas sa nevedeli vyjadriť a prišlo mi, že sa bavia o totálnych chujovinách. Renée Felice Smith má síce celkom zlatú tváričku, ale na druhej strane obrovskú mega prdel, ktorú sa márne snažila zakryť tými sukienkami ešte niekde z éry grunge. Ak však odhliadnem od toho, tak je to celkom slušný úlet, ktorý doporučujem vidieť hlavne teda kôli surrealistickej forme, akou je táto vecička natočená.

Letní čas (2008)

Krabica s troma telefonami na parapetnej doske a záver s deckami ma prinútili ísť s hodnotením vyššie o jednu hviezdičku!

Butterfly Caught (2017)

Pomerne slušne napísané a na to, že to hrali samé neznáme béčkové ksichty i dobre zahrané. Cítil som z filmu úprimnú snahu neurobiť z diváka idiota na lacných trikoch a fintičkách. Určito indie záležitosť, u ktorej by som sa vôbec nečudoval, keby to partička učinkujúcich zacvakala všetko zo svojho. Zaslúžené štyri. Bavilo ma to.

Roma (2018)

Umelecky a precízne zmáknutá kurevská nuda!