To the Moon (2021)

Vynikajúca nízkorozpočtová indie  paranoja, ktorú docenia hlavne esoterickí praktikanti halucinogénnych a psychotropných látok a ktorí zároveň nepohrdnú minifilmom s troma postavami založenom prevažne na dialogoch.

Prostoj karandaš (2019)

Poctivá ruská dráma s kriminálnou zápletkou a z pekelne depresívneho prostredia chladného severu. Antonia je umelkyňa, ktorá sa z Petrohradu rozhodne presťahovať do totálnej riti sveta kvôli tomu, že tam má uväzneného manžela, ktorý je politickým väzňom a dostal osem rokov za nejakú totálnu blbosť. Tonia si nájde prácu ako učiteľka v miestnej škole, kde sa dostane do konfliktu s dvanásťročným žiakom Mišom, miestnym šikanovateľom. Problémom je, že nik si k nemu nič nedovolí, lebo jeho brat, totálne vypatlaný chuj, je vodcom miestneho gangu, ktorého sa všetci boja. Veľmi reálne a surové, ale zároveň i v niektorých situáciach na hlavu. Avšak tie štyri si to u mňa vyslúžilo za svoju priamočiarosť a drsné prostredie.

A Thousand Little Cuts (2021)

Typická nízkorozpočtová indie dráma, založená hlavne na dialogoch ,o mladej žene , ktorá sa prebudí v nemocnici s tým, že tam išla kvôli vyvrtnutému členku. Avšak prítomnosť psychiatričky ju značne znepokojuje a tak sa snaží dopátrať, čo sa jej vlastne stalo a prečo si na celú, skutočnú udalosť napamätá. Až na toporné herecké výkony niektorých (ne)hercov a celkový lacný imidž snímky, nemám filmu čo vytknúť. Nápad je to výborný a keby bol obsadený známymi hercami a podfarbený vhodne zvolenou muzičkou, tak by sa jednalo definitívne o thriller lepšej kategorie. Takto silnejšie tri hviezdičky. 60%

Lékořicová Pizza (2021)

Licorice Pizza ma dostla a položila na kolená svojou výbornou retro atmoškou, kavalitnými hláškami, super kamerou a hlavne niekoľkými WTF situáciami. Tiež casting nemal chybu! Jarmuschov Tom Waits alebo Bradley Cooper v úlohe totálneho čuráka... No jedna perla za druhou! Hoci Alana Haim nie je žiadnou femme fatale ,  jej xicht však perfektne ladil s povahou vychcanej zlatokopky, ktorú stvárňovala.  LP je práve tým filmom, u ktorého by som si želal dlhšiu stopáž.

Trying - Season 3 (2022) (série)

Trojka už je značne "vymäkknutá" , pretože sú v nej už decká. Vlasne sa dá povedať, že ide o rodinnú sériu. Ubudli hardcore vtipy, avšak tú svoju podstatu seriál i napriek tomu nestratil. A tou je ten neuveriteľný balzám na dušu a akúkoľvek pochmúrnu náladu. Toto vám jednoducho vyladí vibrácie na správnu frekvenciu nech sa už cítite akokoľvek.  A kvôli tomu idem na poctivé 4* .

Číslo 10 (2021)

Klasická podivnosť od Warmerdama avšak s postavami, ktoré si nezasluhovali konečne rozbiť držku už len za tie ich ksichty! Síce u kňaza Wassinskieho by to bola výnimka, ale našťastie sa mu moc priestoru nedostávalo.

Podezřelá (2022)

Zručne natočená kurevská nuda s absolútne necharizmatickou, hlavnou ústrednou dvojicou!

Šťastně až do smrti (2022)

Mrazivá psychologická dráma s nečakanými zvratmi, ktorú treba brať však s istým nadhľadom a skôr ako oddychovku na vypnutie mozgu.

Nene (2022)

YEP! Na mňa atmoška letného údolia s rančom a UFO mrakmi zapôsobila veľmi silným filmovým zážitkom. Podľa mňa to bolo všetko kvalitne, do detailu, premakané. Ale rešpektujem, že kde je sto ľudí, tam je i sto chutí. Za mňa doposiaľ najlepší Peele!

The Bay - Season 3 (2022) (série)

Tak tu tvorcovia urobili niekoľko prešľapov, cez ktoré sa ja, bohužiaľ, emočne nedokážem preniesť a idem s hodnotením nadol. Hlavnú úlohu DS dostane ženská s viacej utrápeným ksichtom ako Nicolas Cage a s furt pootvorenom hubou viacej, ako Clive Owen! Marsha Thomason bola hned v prvých minútach úvodnej epizody tretej série brutálnou bombou do xichtu pre mňa! Následne príbeh zasadený do muslimskej komunity, kde v rodine hlavná predstaviteľka chlastá a žije s belochom alkáčom?!! Tak to mi spadla sánka. Alebo hlavná predstaviteľka Molly... Tá si už od pohľadu pýtala pár faciek len za to, ako vyzerala. Casting inými slovami "pekne nachuja". Nechápte ma zle, trojka sezona je pozerateľná a ako je to pre The Bay už zvykom, záver je opäť nečakaný a tak trochu napalicu, čo je rozhodne plusom, avšak cez tie debilné prešľapy (a to ich tam je požehnane) sa ja jednoducho neprenesiem ani s oboma privretými očami.