Rod Draka - Náplavomarka (2022) (epizoda)

No konečne to začína byť zaujímavé. Ale trvalo to, do pitky, až do siedmej epizody!

V jámě (2020)

Temná a znepokojúca dráma odkrývajúca (ne)jedno malomeštiacké, nepohodlné  tajomstvo a povahu jeho obyvateľov. Záver filmu je veľmi nepríjemný.

Muž se zaječíma ušima (2020)

Ja ked' vidím Krobotov nasraný ksicht, mám hned' depku! Ale tu sa mi nejako lúbil. Zrejme tými životnými múdrosťami rozprávanými v intermezzách filmu. To bola pecka! S väčšinou sa stotožňujem, hoci charakter, ktorý hral, tak ten mi už klasicky moc nesedel od začiatku filmu. 85%

La luciérnaga (2013)

Krásna a pohodová vec o dvoch nádherných babách, ktoré sa stanú blízke skrz osobnú tragédiu niekoho, koho obe poznali. Na moju obľúbenú vec Imagine Me & You (2005) sa to ale nechytá. Anglická záležitosť bola viacej veselšia a hravšia. Ale i tak to vrele doporučujem. Obe holky boli neuveriteľne nádherné. 65%

Zátopek (2021)

Hulič Václav Neužil ml. si rozhodne zaslúži Oscara za túto rolu!!! Filmu by som mohol vytknúť aké také detaily, ale mám to v paži. Užil som si príeh o jednom z najlepších bežcov na svete totálne na maximum. Mrzí ma len, že Franzúzovi nevenovali tvorcovia viac, akoby si zaslúžil, kedže so Zátopkom boli najlepší priatelia, a tiež tréningy, kedy s Danou na chrbte v snehu po kolená behával v lese. Jeho tréningy súčasní atléti nedokázali zopakovať! A to, že v tréningu dával štyridsať 400viek  naplno, tak to je pravda! A to dokázal iba on, Emil Zátopek!

Take Me to the River (2015)

Kokos, to malo byť čo?!! Tak takto nepohodlne som sa už pekne dlho u filmu necítil...

Hrubý střih (2022)

Film sa javí ako divadelná hra. Ide prakticky o dialogy medzi pár postavami v krajčírskej dielni. To sa normálne chytrý divák po čase už dovtípi, kto s kým vymrdá, takže záverečné rozuzlenie ho už absolútne neprekvapí.  Navyše uspávajúci a rozstrasený hlas Mark Rylanceho už pekne liezol na mozog až tak, že som sa nemohol dočkať záverečných titulkov. Slebé tri za mňa.

To the Moon (2021)

Vynikajúca nízkorozpočtová indie  paranoja, ktorú docenia hlavne esoterickí praktikanti halucinogénnych a psychotropných látok a ktorí zároveň nepohrdnú minifilmom s troma postavami založenom prevažne na dialogoch.

Prostoj karandaš (2019)

Poctivá ruská dráma s kriminálnou zápletkou a z pekelne depresívneho prostredia chladného severu. Antonia je umelkyňa, ktorá sa z Petrohradu rozhodne presťahovať do totálnej riti sveta kvôli tomu, že tam má uväzneného manžela, ktorý je politickým väzňom a dostal osem rokov za nejakú totálnu blbosť. Tonia si nájde prácu ako učiteľka v miestnej škole, kde sa dostane do konfliktu s dvanásťročným žiakom Mišom, miestnym šikanovateľom. Problémom je, že nik si k nemu nič nedovolí, lebo jeho brat, totálne vypatlaný chuj, je vodcom miestneho gangu, ktorého sa všetci boja. Veľmi reálne a surové, ale zároveň i v niektorých situáciach na hlavu. Avšak tie štyri si to u mňa vyslúžilo za svoju priamočiarosť a drsné prostredie.

A Thousand Little Cuts (2021)

Typická nízkorozpočtová indie dráma, založená hlavne na dialogoch ,o mladej žene , ktorá sa prebudí v nemocnici s tým, že tam išla kvôli vyvrtnutému členku. Avšak prítomnosť psychiatričky ju značne znepokojuje a tak sa snaží dopátrať, čo sa jej vlastne stalo a prečo si na celú, skutočnú udalosť napamätá. Až na toporné herecké výkony niektorých (ne)hercov a celkový lacný imidž snímky, nemám filmu čo vytknúť. Nápad je to výborný a keby bol obsadený známymi hercami a podfarbený vhodne zvolenou muzičkou, tak by sa jednalo definitívne o thriller lepšej kategorie. Takto silnejšie tri hviezdičky. 60%