Trying - Season 3 (2022) (série)

Trojka už je značne "vymäkknutá" , pretože sú v nej už decká. Vlasne sa dá povedať, že ide o rodinnú sériu. Ubudli hardcore vtipy, avšak tú svoju podstatu seriál i napriek tomu nestratil. A tou je ten neuveriteľný balzám na dušu a akúkoľvek pochmúrnu náladu. Toto vám jednoducho vyladí vibrácie na správnu frekvenciu nech sa už cítite akokoľvek.  A kvôli tomu idem na poctivé 4* .

Šťastně až do smrti (2022)

Mrazivá psychologická dráma s nečakanými zvratmi, ktorú treba brať však s istým nadhľadom a skôr ako oddychovku na vypnutie mozgu.

Beyond the Night (2018)

Film z vidlákova niekde uprostred hôr, kde každý pozná každého a kde kolobeh života miestnych kontroluje gangsterská rodina. Malý chlapec s nadprirodzenými schopnosťami odhalí starý, políciou zatvorený, prípad zmiznutia tínejdžerky, ktorá práve pochádzala z tejto rodiny a ktorá (rodina) zakázala každému v meste o tom prehodiť čo i len slovo. Zaujímavá téma, kedže burani okrem Boha v iné nadprirodzené javy a schopnosti odmietajú uveriť. Na to, že v tom hrala 'banda' mne úplne neznámych učinkujúcich, tak prekvapivo výborné.

Fucking Bornholm (2022)

Skvelá vzťahová dráma od Poliakov navyše z príjemného plážového prostredia. Chcel som tomu dať plný počet ale zistil som, že chýbal tomu silnejší moment alebo silnejšie emocie. Pohodová oddychovka skôr.

Sadie (2017)

Hlavná hrdinka príbehu, tínejdžerka menom Sadie, trpí pocitom odlúčenia od svojho otca, ktorý slúži v armáde a už štyri roky sa neukázal doma hoci už veľa krát to sľúbil. Jej matka Melanie Lynskey to nemá ľahké tiež a ked sa do malého vidlákova nasťahuje do susedstva týpek John Gallagher Jr, prebehnú medzi nimi chechtle mechtle, čo sa Sadie nepáči kvôli jej fotrovi. Bude sa preto vehementne snažiť tento románik prekaziť. Drsná a depresívna sociálna dráma s výbornou Melanie Lynskey! 85%

Gone in the Night (2022)

Winona Ryder  randí s mladším týpkom, ktorý vôbec nezapadá do jej skupiny priateľov. Jedného dňa spolu odídu, na víkend, na prenajatú chatu daleko od mesta. No a týpek uprostred noci zmizne. Winona sa rozhodne po istom čase, že zistí, čo sa stalo a začne pátrať až sa dopátra k celkom slušne šokujúcemu odhaleniu. Mňa to bavilo. Divákovi sa postupne odhaľuje pravda, kúsok po kúsku. Záver je trošku chaotický, ale celú podstatu filmu nejak vážne nerozhodil. 80%

Ach śpij kochanie (2017)

Temná krimi o sériovom vrahovi (Andrzej Chyra), ktorý si pohvizdoval ako chuj a v 50.rokoch minulého storočia pozabíjal okolo šesdesiat svojich obetí. Avšak so ženskými to vedel tak, že čo to by sa dalo od neho vychytať. Pre nedostatok dôkazov sa mu neustále darilo unikať zatknutiu. O tomto klenote som ani netušil a pritom v ňom hrá celá polská elita hercov! Keby vznikla niekedy dvojka, to by ma potešili veľmi. Za mňa silných 80% !

Epilog lásky (2020)

Pomalý príbeh s miestami veľmi silnými momentami a slušne emotívnym záverom. Tvorcovia však urobili v jednej veci chybu. Dospelý Ahmed bol podľa prízvuku rodený Pakistanec, ale ten mladý, z kazety, to bol jasný Brit :)

Alyah (2012)

Dráma o drogovom dílerovi (Pio Marmaï), ktorý potrebuje svoj podiel peňazí, aby v Izraeli na pobreží mohol spolu so svojim bratrancom otvoriť reštauráciu. Popritom sa zamíluje do rozkošnej Adèle Haenel a musí sa naviac zaoberať so svojim starším bratom, ktorý sa ocitá v jednom kuse v problémoch s prachmi.

Ti druzí (2021)

Zaujímavo podaná forma rozprávania príbehu, ktorá spočiatku môže byť rušivá, ale dá sa na  ňu rýchlo zvyknúť. Naozaj, zvláštne vyrozprávaný film.