NXT TakeOver: New Orleans (2018) (pořad)

Zaslepený láskou k NXT som usadol pred monitor aby som si vychutnal jednu z najnabitejších PPV kárt od WWE. Build bol všakovaký. Vyzeralo to ako by sa pozabudlo na to, že Wrestlemania je za rohom a tak všetko bolo polepené nejako na rýchlo a nebolo to príliš organické, čo nie je zvykom pre NXT. No aj napriek tomu som bol natešený ako malé decko v hračkárstve. A veruže bolo sa na čo tešiť. PPV odštartovala s novučkým North American Championship pásom zaveseným nad ringom a tuctom rebríkov všade naokolo. Tento zápase bolel-mrazil-napínal-nadchýnal. Tento zápas bol neskutočný a doprial spotlight všetkým zúčastneným - ako "nováčikom", tak starým známym tváram. Zápas skončil tak ako som dúfal, s víťazom ktorého som si prial. Nadchádzajúci zápas ma nechával chladným. Pretrvávajúcim dôvodom je Ember, a tak som nadmieru rád že Shayna vyhrala. Dúfam, že v Pondelok či Utorok sa Ember zjaví buď v RAW alebo SD, ktoré momentálne nesledujem tak nech si to tam užije ... fingers crossed. Tag Team match mal fantasticky swerve, a tento obrázok vystihuje moju reakciu. To, že sa to stane bolo v mojej hlave, no ako match započal nenapadlo ma to až do momentu ako sa to stalo. Mimo toho, match bol kvalitný a hodný PPV. NXT Championship match medzi dvoma absolútnymi top wrestlermi ktorý sú k videniu nielen v NXT ale v WWE bol pre mňa najväčším lákadlom. Záver bol síce predvídateľný, avšak match samotný bol nemilosrdný a plný napätia. Zelina však žiarila najviac a zbožňujem ju čím ďalej tým viacej. Následný zápas medzi Garganom a Ciampom prišiel trochu skoro. Mám pocit, že tento feud si zaslúžil väčší, dlhší, a emotívnejší build v posledných týždňoch NXT epizód. Všetko sa udialo off-screen, Cimpa utiahol s prehľadom heat počas niekoľkých segmentov - len to chcelo trochu viacej času na obrazovke. No zápas v ktorom je Johnny Wrestling ešte nikdy nesklamal, a Psycho Killer je skvelý villain a heel. Main Event ponúkol kopec bolestivých-brutálnych momentov, skvelé publikum, a ten príbeh dvoch kedysi najlepších priateľov jednoducho urobili tento zápas výnimočným. Storytelling je dôvodom prečo si užívam sledovanie wrestlingu a keď je ním zápas naplnený do prasknutia, nie je to zrovna fér y mojej strany retrospektívne niečo vyčítať (sledovať ten zápas po druhý krát mi pomohlo uvedomiť si to). Unsanctioned match v mojich očiach neprekonal otvárací zápas (len z dôvodu, že pri Ladder matchi som sa bavil viacej), ale jedná sa o MOTY kandidáta ak nie víťaza. Avšak stále sa nedokážem zbaviť pocitu že niečo NXT TakeOver: New Orleans chýbalo ...

V pasti času (2018)

Príbeh nás zobral na púť galaxiou, kde sa tri prapodivné tety rozhodli pomôcť Meg, dcére vedca ktorý záhadne zmizol, a bojovať proti temnote ktorá vplýva na nás všetkých. A Wrinkle in Time právom zanechá nezáživnú pachuť v ústach niektorých ľudí. V tomto filme je toľko vecí ktoré nedávajú zmysel, sú divné, nefunkčné, otravné ... no napriek tomu som si tento film obľúbil po prvom zhliadnutí. Obzvlášť prvá tretina filmu, kde sa zoznamujeme s postavami, ma trafila do tých správnych miest a tak trochu rozcitlivený som opustil od cynizmu s ktorým som vkročil do kina. Najväčšiu zásluhu na tom mala úžasná Storm Reid u ktorej dúfam, že jej hviezda bude rok od roku vyššie a vyššie. Ďalším plusom je v mojich očiach to, že film má veľa vecí ktoré chce povedať, a je treba dúfať že si mládež zoberie aspoň jedno ponaučenie z mnohých odprezentovaných. Plusom A mínusom však budú vizuálne efekty. Niekedy hrozné CGI, niekedy absolútne famózne hodné zarámovania a povesenia na stenu. Tie nedokonalé scény však zamrzia, obzvlášť keď sa jedná o Disney film. Ako som spomenul na začiatku mnohé nedáva zmysel, príbeh funguje len tak tak, a postavy niekedy konajú neľudsky ... no oceňujem srdce ktoré tento film má a že sa snaží o niečo iné. Áno, je to nefunkčný film, no je to aj krásny film. Je to divný film, no svojim spôsobom je čarovný. Môže byť otravný a zároveň emočne bohatý. Tento film je beautiful mess po ktorom som opúšťal kino s príjemným pocitom a s radosťou si ho pozriem znovu. Ava DuVarney má môj rešpekt a teším sa na ďalšie jej projekty. P.S. kto sa potešil a s radosťou pousmial keď počul túto vetu “Tomorrow there’ll be more us — Miranda, American” nech mi dá vedieť, lebo je možné že sme najlepší kamaráti len o tom ešte nevieme.

WWE Fastlane (2018) (pořad)

Úprimne poviem, že na Fastlane som absolútne nemal náladu, ani chuť, a rozhodne som sa na túto PPV netešil. SmackDown je hrozne nezáživný, väčšina zápasov pôsobila dojmom ako filler pred Wreslemaniou, a už som videl ako sa bude môj Twitter feed topiť v negativite. A takže som bol automaticky milo prekvapený keď táto PPV bola veľmi dobrá. Kick-off zápas ma nijako nenadchol; za to Nakamura vs. Rusev - absolútna spokojnosť z mojej strany. Zápas nabudil publikum, Rusev vyzeral silný v zápase u ktorého sme všetci vedeli že nevyhrá, a ja dokážem sledovať Nakamuru robiť čokoľvek v ringu ... len treba dúfať, že build medzi ním a AJom bude lepší ako sa budeme blížiť k Wrestlemanii. Zápas medzi Roodom a Ortonom bol taktiež dobrý; a s výsledkom budem viacej spokojný ak dostaneme heel Rooda. Tag Team zápas medzi dámami bol filler, návšteva záchoda bola nevyhnutná, a mám pocit že som trochu prestal vnímať až do momentu keď The Bludgeon Brothers absolútne zničili a zdevastovali New Day & The Usos čo bolo pôžitok sledovať, a aj veľmi bolestivé sledovať - chudák Xavier. Následný match medzi Charlotte a Ruby bol veľmi dobrý. Dúfam že tieto dámy si to čoskoro znovu rozdajú, lebo obe sú skvelé v ringu. A to, že Asuka vyzvala Charlotte bolo len čerešničkou na torte, v ktorú sme snáď všetci dúfali. Main Event opäť predvídateľný čo sa výsledku týkalo, ale bavil som sa. Každému bol dopriaty spotlight, každý jeden z účastníkov vyzeral dobre ... výčitkou by mohli byť Shaneove interferencie, ale keďže to slúži príbehu nechám to tak, a zas na druhú stranu bolo to dobre urobené - mám z toho zmiešané pocity. Očakával som hroznú PPV, dostal som dobrú PPV ktorú som si užil a horím čím ďalej tým viacej nedočkavosťou čo sa Wrestlemanie týka, lebo karta na papieri vyzerá neskutočne silno.

The Joel McHale Show (2018) (pořad)

The Soup je späť ... tentokrát na Netflixe. Prvá epizóda neprináša nič prevratné, nič nové, je to stále o tom istom a ak to bude pokračovať takto ďalej Nedeľu, tak sa budem s radosťou vracať. Koncept sa mi páčil predtým, páči sa mi teraz, a Joel McHale je sympaťák a kvalitný host. Spokojnosť, a dúfam že dostaneme viacej než len trinásť epizód.

WWE Royal Rumble (2018) (pořad)

Royal Rumble je PPV ktorú som zbožňoval od momentu ako som začal sledovať wrestling, a tohtoročná mi toto každoročné potešenia nijako nepokazila. 6 hodín wrestlingu je viac než dosť a tak by som očakával, že mi bude dopriata poriadna porcia zábavy. Kickoff Show nepriniesla nič prevratné. 205 Live match bol fun, aj pri neexistujúcom publiku, to isté platilo aj pre Revival vs. The Club - i keď oni mali viacej ľudí v aréne. Počas Open Challenge Bobbyho Roodea som dúfal v nejakého lepšieho protivníka, no nesťažujem sa. Hlavná show odštartovala s Handicap matchom. Bol som skeptický, no milo prekvapený na konci. Žiadne čachre-machre od Shanea & Daniela vyústili v zábavný zápas, ktorý ma nabudil. Smackdown Tag match bol trochu prekvapením. Neočakával som clean sweep, a podobne ako prvý zápas aj tento bolo radosť sledovať aj keď Usos tentokrát show neukradli pre seba ako zvyknú. Mužský Royal Rumble match ... OH-MY-GOD ... nemám absolútne žiadne výhrady. Kopec zábavy. Booked to perfection s výhercom ktorý musel potešiť každého. Už teraz sa teším na Wrestlemaniu. Jediným problémom tohoto zápasu bolo, že absolútne zobral všetku energiu od divákov v aréne, rovnako ako aj doma - hovorím z vlastnej skúsenosti a y reakcií ľudí na Twitteri. Nasledujúce zápasy aj napriek tomu, že boli vcelku fun, sa nedočkali takej diváckej odozvy akú by si možno zaslúžili mať. Universal Championship match však okrem diváckej energie postrádal energiu aj vo všeobecnosti. Každý vedel že Brock vyhrá, tak tam nebolo prílišne veľa napätia. Deštrukcia bola fajn, no to bolo všetko čo ten zápas ponúkol. Ženský Royal Rumble match bol fajn. Vzhľadom na fakt, že sa jednalo o historicky prvý zápas tak sa jednalo viac menej o fan service. Tona legiend prebudila divákom, no okrem toho nič vzrušujúce sa nedialo. Výherkyňa potešila aj keď to nebolo prekvapenie. Koniec samotný, je niečom o čom sa bude ešte veľa rozprávať a kritizovať ... no uvidíme čo prinesie budúcnosť. Som spokojný, a po pondelňajšom RAW to vyzerá tak, že by mohlo začať svitať na lepšie časy - nebol by som veru proti, ale neúfam sa.

NXT TakeOver: Philadelphia (2018) (pořad)

Ak už pre nič iné NXT Championship match si zaslúži tých 5*. To čo predviedli Almas & Gargano je pravdepodobne od dnešného rána môj najobľúbenejší zápas NXT éry. Neskutočné wrestligové divadlo plné drámy a napätia. Toto sa bude ťažko prekonávať. Wau, proste wau. A, áno boli sme svedkami aj iných zápasov - vysoko kvalitných zápasov. Sledovanie každého jedného bolo bolestivé, a nechcel by som byť v koži ani jedného wrestlera z tejto noci, lebo nadchádzajúce ráno bude pekelne bolestivé. Nenachádzam slov, som vyčerpaný len zo sledovania, a stále som sa priblblo usmievam od úžasu nad main eventom. Ak chcete niekoho nakloniť k wrestlingu, táto PPV bude tou ktorá ukáže to najlepšie čo wrestling môže ponúknuť. EDIT:Ľudia chvália NXT pretože ponúka lepši wrestlingový produkt než RAW & SmackDown. Kvalitnej zápasy, lepšie príbehy, lepšie charaktery (až na Ember tá nemá žiaden).

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

The Post je filmom ktorému bude ľahké vyčítať, že sa snaží pozbierať toľko Oscarov koľko sa len bude dať. Maryl Streep toho je tu asi najväčším dôkazom. No réžia, scenár, kamera, hudba a výkony ostatných hereckých mien nijako nezaháľajú. The Post je tak vysoko kvalitným filmom, ktorý ponúka náhľad do sveta novín, aké to bolo šéfovať novinám, a akú dôležitú úlohu zohrávali. V tomto tiež tkvie to pomyselné čaro filmu. Je cítiť súčasnosťou, a udalosti ktoré sú tu zobrazené sme mohli vidieť častejšie a častejšie v uplynulých mesiacoch. Prvá polovica filmu môže byť trošku pomalšia, čo však je skôr otázkou osobných preferencií; no druhá polovica ponúka strhujúcu a nezastaviteľnú jazdu za spravodlivosťou a tým čo je správne. The Post je technicky vynikajúci film, s bezchybnými hereckými výkonmi, ktorý padne vhod počas chladných zimných popoludní. 4.5* P.S. Michael Stuhlbarg sa tento rok upísal trom výnimočným Oscarovým projektom - niekto má veľmi dobrý čuch na úlohy a skvelého agenta.

Sbohem Kryštůfku Robine (2017)

Goodbye Christopher Robin je absolútne nečakané prekvapenie. Ostáva mi len ľutovať, že som nad týmto filmom ohrnul nos keď bol uvedený do kín. Winnie the Pooh patrí k mojim obľúbencom, a sledovať príbeh zrodu tohoto fenoménu bol neuveriteľné príjemný, smutný a plný emócií. Film možno nepatrí k tomu technicky najlepšiemu čo filmový rok 2017 vo svojej brilantnosti ponúkol, avšak príbehovo ma to upútalo a jednoducho si vydobylo svoje miesto v mojom srdci. Skvelé herecké výkony mi ešte väčšmi pomohli prepadnúť tomuto filmu - Margot Robbie skvelá, a je škoda že I, Tonya zatieňuje tento výkon; rovnako Domhnall Gleeson ktorý ma za sebou famózny rok a naďalej si vydobýja pozíciu medzi mojimi obľúbenými hercami ... a samozrejme vždy famózna a očarujúca Kelly Mcdonald. Tento príbeh mi proste sadol, a celý čas som proste prežíval radosť zo sledovania filmu. Ach, ten moment, keď si človek myslí, že rebríček najobľúbenejších filmov sa už nezmení, a zrazu BUM!

Tom Segura: Disgraceful (2018) (pořad)

Segurove predošlé vystúpenia pre Netflix ma až tak veľmi neoslnili. Jeho persona, podanie príbehov, a príbehy samotné ma nikdy nedokázali moc nenadchnúť. Avšak pri sledovaní Disgraceful zrazu čosi kliklo, a ja som sa nasmial ako blázon. Rozjazd bol trošku pomalší, nie až tak zaujímavý ... akonáhle sa dostal k rozprávaniu o 'racial slurs' a následnej bitke v parku, bol som chytený až do samotného konca. Občas sa stalo, že niektoré vtipy netrafili, aspoň pre mňa, ale inak sa jedná a zábavný a vtipný standup, ktorý si s radosťou ešte niekedy zopakujem.

Všechny prachy světa (2017)

All the Money in the World je filmom u ktorého vôbec nebudem prekvapený, keď bude žať ocenenia jedno za druhým. Jedná sa totiž o vysoko kvalitný film, a keď zoberiem do perspektívy že Scott za deväť dní bol schopný nahradiť Spaceyho bez akéhokoľvek odrazu na kvalite filmu - tak to si zaslúži potlesk. A práve Christopher Plummer ktorý je fantastický posúva tento film o úroveň vyššie (aspoň pre mňa). Keď tak nad tým rozmýšľam, nemám čo tomuto filmu vytknúť. Všetko je na tej najvyššej úrovni - réžia, scenár, vizuál, herecké výkony, atď. - jednoducho všetko dosahuje najvyšších štandardov. No chýbalo mi tam niečo extra, čo by podčiarklo tieto kvality, a umocnilo môj filmový zážitok. Ale ako som povedal, ocenenia pravdepodobne budú a ja absolútne nič proti tomu mať nebudem.