The Final Table (2018) (pořad)

Masterchef meets Chef's Table . The Final Table ponúka bohatú ukážku kulinárskeho talentu s množstvo lákavého jedla, ktoré má napĺňa motiváciou a inšpiráciami zlepšovať moje vlastné domáce varenie a celková atmosféra Štruktúra jednotlivých epizód môže trošku škodiť, keďže spotlighty kuchársky dvojíc často prezradia kto bude žiariť či naopak, kto pohorí. No, odhliadnuc od toho, túto show som si užil masívne a dúfam že Netflix bude pokračovať s druhou sériou.

Aquaman (2018)

THERE IS SOOOOOOOOOO MUCH MOVIE PACKED IN HERE Aquaman je absolútne vizuálne šialenstvo, ktoré sa neberie seriózne, no je postavený na tom najobyčajnejšom scenári ktorý sa snaží narvať celú mytológiu Aquamana a Atlantídy, ponúknuť 20 coolových akčných scén, rodinnú drámu, environmentálne problémy, hľadanie macguffinu, popri predstavovaní nových postáv a snahy vykryštalizovať ich charakter. V jednom filme na poli 140 minút sú schované minimálne štyri filmy, ktoré sa bili medzi sebou, a aj napriek vysokému tempu, film kvôli tomu pár krát cítil spomalene a uťahane. Wanova vízia je skvelá, len sa trochu topí v oceáne pätnástich rôznych príbehov. No nech mám akékoľvek výtky, tento film je masívny kino zážitok, ktorý som si na plno užil. Aquaman je a bude všetkým možným v očiach každého jednotlivca, no nedokážem si predstaviť, že by sa niekto pri tomto filme nudil.

Smrtelné stroje (2018)

Napriek gigantickým rozmerom a veľkolepému dizajnu, Mortal Engines absolútne zlyhal vo vytvorení akéhokoľvek vzrušujúceho momentu naprieč dvoma hodinami. Úprimne, cítil som každú jednu sekundu tohoto filmu, ktorý nie je zlý, len keď je tak neskutočne nudný - čo v mnohých prípadoch je v mojich očiach ten najväčší filmový hriech. Škoda, že Netflix nekúpil aj tento film, mohol som popri ňom robiť aspoň dačo užitočné a zábavnejšie.

Robin Hood (2018) odpad!

Po neprajných recenziách a nulovom nadšení od divákov, som šiel do kina s veľmi malou nádejou, že nový Robin Hood bude filmom ktorý je tak zlý až je dobrý, a keď už nič iné aspoň sa pobavím. Lenže tento Robin Hood je neskutočnou urážkou i tej najmenšej inteligencie, je tak neuveriteľne, ba až ofenzívne hlúpym filmom v ktorom nič a niekto nedáva absolútne žiaden zmysel. Robin Hood je fatálnym zlyhaním vo všetkých oblastiach filmovej tvorby, kde zhnitou čerešničkou na tejto torte z hovien je uvedomenie ako veľmi tento film vykráda Nolanovskú Batman trilógiu. Jednoznačne najhorší film roku 2018, a bez preháňania, pravdepodobne najhorší film za posledných 5-6 rokov, ktorý bol uvedený v kinách.

Louskáček a čtyři říše (2018)

The Nutcracker and the Four Realms prináša vizuálne podmanivý zážitok, ktorý je očakávaný od Disney, no film zlyhal vo všetkých ostatných oblastiach. To, že režisérske duo zlyhalo, tomu sa moc nečudujem mať v rukách taký scenár. Ak si ako divák uvedomíte každý "twist" a posolstvo pol hodinu či hodinu predtým ako bude odhalené, tak vedzte že máte pravdu. Očakávania som nemal žiadne, keďže marketingová kampaň bola na zaplakanie, no aj tak som odchádzal z kina sklamaný ... a trochu prispatý. Som si vedomý, že nepatrím ani zďaleka do demografie pre tento film, ale v kine nebola ani jedna osoba, ktorá odchádzala nadšene či uspokojene bez rozdielu na vek. The Nutcracker je cookie-cutter film, ktorý nenadchne, neurazí a pravdepodobne unudí mnohých. Potešili len skvelá Mackenzie Foy či roztomilo strelená Keira Knightley, ktorá si úlohu až prílišne užívala. Vianoce sa blížia, tak si ušetrite peniaze na darčeky. 1.5* P.S. Ak by mi niekto chcel vysvetliť ako tie štyri kráľovstvá fungovali, prosím. Lebo nech rozmýšľam ako rozmýšľam tak mi nič nedáva zmysel, obzvlášť keď film podkopáva vlastnú mytológiu a je preplnený scenáristickymi dierami - ako som už spomenul, scenár je absolútne príšerný,

WWE Crown Jewel (2018) (pořad) odpad!

Odpad! už by bol len z princípu, no po skončení som rovno zrušil subscription k WWE Network ... a to som ani PPV nepozeral. Skvelá práca WWE. Čo ma mrzí je len to, že NXT budem musieť sťahovať.

Školní nářez (2018)

Jedným z najväčších problémov Slaughterhouse Rulez je, že film až príliš často vyznieva ako nepodarená pocta Cornetto trilógii. A to je škoda. Je to však chýba produkčnej spoločnosti Stolen Picture, ktorá je dielom Pegga & Frosta? Alebo Crispian Mills si len potreboval nájsť vlastný štýl a tvorcovský hlas. Ak by ho našiel, výsledok mohol byť lepší ... možno. Hovorím možno, lebo základy nie sú zrovna najpevnejšie. Spadá tu réžia, efekty čas od času. Scenár rozhodne nie je najoriginálnejší či najvtipnejší, a tak často mnohé momenty nemajú potrebný dopad. Je to obzvlášť očividné, keď niekde v polovici filmu, vznikne konflikt medzi dvoma hlavnými hrdinami. Tento konflikt vyeskaluje extrémne rýchlo a nezanechá žiaden dopad - obzvlášť ten emočný o ktorý malo ísť. Čo mňa osobne držalo pri živote, bola charizma prítomného cast, príjemná atmosféra, či prostredie Stowe school - ktoré žiaľ nebolo využité do plného potenciálu. Gore funguje, no nejedná sa o nič extra špeciálne. Slaughterhouse Rulez neurazí, neoslní, a len tak ubieha. Za kino by som neplatil, radšej by som počkal na streamingové možnosti. Čo však s radosťou odporučím je Attack the Block - podobný film, lepší film, a film s minimálne desaťkrát coolovejším monštrom. 2.5* P.S. Hermione Corfield je tohto týždňová filmová crush ♥♥♥

Halloween (2018)

Po skončení filmu, väčšina ľudí odchádzalo z premietania Halloweenu s pocitom "What the Fuck!?", no ja som cítil nadšenie a radosť. Avšak, ako som začal film rozoberať hlbšie a serióznejšie tak som si začínal uvedomovať, že David Gordon Green a jeho tým stvorili filmové monštrum je funkčne nefunkčné. Absolútne neviem čo som to práve vymyslel, no presne taký istý pocit mám z Halloweenu po niekoľkých hodinách od návštevy kina. Zdá sa mi, že tvorcovia chceli uviesť všetky nápady ktoré ako fanúšikovia série mali, či mali ako fanúšikovia slasherov vo všeobecnosti. To spôsobilo, že film je ako horská dráha - napätie-humor-referencia-humor-napätie-referencia á takto do kolečka. Premisa, ktorá bola sľubovaná z marketingu, že toto bude Laurie vs. Michael nebola využitá do plného potenciálu. Áno, finále je cool, ale fakt že sa k tomu dostaneme cez všemožne nezmyselné použité plot device sekvencie (ktoré nie sú ani nijako prekvapivé či efektívne) zráža celú púť naprieč filmom dole. Takisto aj nadbytok postáv prináša viacej škody než úžitku. Blumhouse uviedol v tomto filme možno desiatku nových mladých tvári ktoré by dokázali potiahnuť ich hororové impérium v budúcnosti, no v Halloweene slúžili len ako bezvýznamný filler - čo je škoda. Taktiež scenár v niektorých momentoch nepomáha hlavným hrdinom či tým vedľajším, keďže ich núti robiť rozhodnutia, ktoré nechávali plnú sálu ľudí krútiť hlavami s wtf na perách. Uvedomujem si, že vyznievam negatívne a že som nespomenul ani jedno pozitívum, no film som si vo všeobecnosti užil. Keď som ho sledoval v kina, bol som naladený na vlnovú dĺžku, na ktorej som mal byť. No následné vytriezvenie ukázalo, že Halloween nie je až super ako som si myslel. Je tu až príliš veľa bojujúcich žánrov ktoré neladia dokopy, príliš veľa charakterov, príliš veľa stupídnych momentov, no film so príliš užil na to aby som ho odpísal a zanevrel naň. Určite budem čakať na Blu-Ray a uvidím ako bude moje druhé sledovanie ovplyvnené všetkým čo som rozpísal či nenapísal. Dovtedy je možné, že na dennej báze budem meniť hodnotenie podľa toho ako som sa vyspal a na čo som si spomenul. Nový Halloween treba vidieť a urobiť si vlastný úsudok a nedávať na rady a odporúčania od nikoho. P.S. Andi Matichak bude mojou WCW najbližších pár mesiacov 😍.

Osmá třída (2018)

Eight Grade je absolútny cringe fest a len s ťažkosťou som dokázal tento film dopozerať. Hlavným dôvodom je, že film hral proti všetkým mojim vnútorným pocitom, neistotám či úzkostiam. Áno, Kaylu a jej boj proti týmto útrapám obdivujem, a takisto pomohlo, že Bo Burham to všetko dokázal s citom zachytiť na kameru. Avšak, z môjho uhla pohľadu, Eight Grade len prehĺbil moje vnútorné presvedčenia, že za nič na svete sa nevystavím podobným situáciám ku ktorým sa Kayla odhodlala. Nebyť takto priamočiaro konfrontovaný mojimi najhoršími pocitmi a nočnými morami, tak s potešením hodnotím vyššie, lebo film si to zaslúži. No dokým sa sám neodhodlám postaviť realite ako urobila Kayla v podaní famóznej Elsie Fisher, tento film bude pre mňa tou najnepríjemnejšiu a najpravdivejšou filmovou konfrontáciou s mojimi vlastnými iracionálnymi démonmi - čomu sa s radosťou vyhnem. 3* (4.5* je však férovejšie hodnotenie).

The Circle (2018) (pořad)

Reality show ktorá u mňa začala ako nevinné guilty pleasure na ktorú som natrafil náhodou počas jedného nudného večera, sa po pár epizódach zmenila na must see event každého večera. Koncept ktorý The Circle ponúka ma zaujal hneď od začiatku. Účastníci obývajú apartmány luxusnej bytovky, a jediný spôsob komunikácie medzi nimi je aplikácia - The Circle. Nikto sa s nikým nestretne, všetká komunikácia je len cez chat, a tá najlepšia časť - každý účastník môže byť kýmkoľvek len chce. Po večeroch sa účastníci hodnotia hviezdičkami, či už na báze taktiky alebo osobných preferencií. Najpopulárnejší majú potom možnosť vyradiť koho chcú, alebo sa môže stať, že najmenej populárna osoba bude zablokovaná automaticky a tým pádom vyradená zo súťaže o 50,000 £. Show týmto konceptom tvorí v mojich očiach neskutočne zábavnú dynamiku medzi súťažiacimi, ktorý sú nesmierne rozličný a unikátny, takže nie je ťažké si nájsť obľúbencov a sledovať ich cestu (nech je akokoľvek dlhá) počas troch týždňov trvania. Na poli osemnástich epizód, som si túto show užíval viacej a viacej a viacej, do momentu kedy som zaryto, uprene a bez dychu s modlitbami na perách sledoval vyraďovacie fázy vo finálnych dieloch. Neviem však, či by som The Circle odporučil, no naznačil by som pozrieť aspoň jeden diel či koncept zaujme. #TeamAlex ... ehm ... #TeamKate