Zúčtování (2016)

I need to finish. :-)) No parada, tohle se fakt povedlo. Konecne nekdo napsal neherci Affleckovi roli primo na telo: autistu, takze nevadi, ze za celej film nezmeni vyraz, jako ostatne ve vsech filmech. Tady se to vyzaduje. :-D Paradni akce.

Život Briana (1979)

Nevim, nejak mi to nesedlo. a to mam skece MP fakt rad...

12 let v řetězech (2013)

'libilo" se mi to, celkem zajimavy pribeh jednoho cloveka, ale v zasade jen film o tom, ze cernoch to pred stopadesati lety na jihu USA nemel vubec lehke... Neni to trosku malo? Hvezdne obsazeni ale Pitt, Cumberbatch a Giamatti se filmem jen mihnou...coz neni vytka.

1883 (2021) (seriál)

Duvod proc koukam na filmy a serialy, ctu knizky a hraju hry je ten, ze miluju pribehy. A tady jsem cekal pribeh o osidlovani Zapadu, Sam Elliot a drsni chlapi and shit... a to tam teda taky je a je to skvely. Ale tady je hlavni role 17 leta holka a je to uzasny. Dejte si to. Nic lepsiho neuvidite. Isabel May je tam naprosto dokonala a jeji Elsa je dechberouci a to nejlepsi, co jsem kdy v televizni tvorbe videl. Tecka. Taylor Sheridan je fakt genius.

22. července (2018)

Zajimave tema, rozhodne. Je tam nekolik rovin, Breivik snazici se dokazat, ze neni vysinutej magor aby se nad jeho cinem nedalo jen tak mavnout rukou. Obeti snazici se postavit znovu na nohy, nekteri doslova. Spolecnost jako takova, resici, zda takovej magor ma vubec nejaka prava... Rozhodne stoji za shlednuti.

30 minut po půlnoci (2012)

Docela zajimavy pohled "jak to treba mohlo byt.." Zaverecna akce u Usamy v obyvaku byla fakt paradni, prislo mi, ze to je celkem i zobrazeno tak jak se to tenkrat popisovalo v novinach... kazdopadne zajimave natocena akce, vcetne popisu tech obtizi se ziskavanim informaci.

300: Vzestup říše (2014)

Horsi nez jednicka, hlavne proto, ze Butler mel teda daleko ale daleko vetsi charizma. Tady to zachranuje bozska Eva Green, ktera tu psychopatku hraje fakt paradne.

42 (2013)

"Dollars aren't black and white, they're green." To si řekl šéf Brooklyn Dodgers a měl pravdu. Zároveň to od něj byla velká odvaha. Skvělá baseballová "pohádka" o tom, jak jeden hráč změnil svůj sport. Protože Jackie Robinson změnil baseball i Ameriku.