3-iron (2004)

Čekal jsem, že to bude "těžký art", ale dalo se to. Dvě hlavní postavy (skoro) nemluví, velmi dobré použití hudby, ale... sakra prostě to bylo o ničem.

Faunův labyrint (2006)

Trochu průměrné. Už sem viděl pár podobných filmů (Devil, Sirotčinec) a ty byly skoro na stejné úrovni. A - ač jsem si myslel, že to nikdy neřeknu - bylo tu moc násilí, které se podle mě do takového typu filmu moc nehodilo. - 60%

Otevřená srdce (2002)

Jedna z ukázek toho, proč zbožňuju dánskou kinematografii. Jen jedno jsem nepochopil: Když je to točené v duchu Dogmatu 95, tak jak je možné, že tam byla na konci použita hudba, která očividně byla přidána až potom? A co ty fialové odstíny na začátku a konci? - 70%

Poslední dny Pompejí (2003) (TV film)

BBC jen dokazuje, proč je dokumentární jedničkou (alespoň co se dokumentárních televizí, ne tvůrců týče).

Napola: Hitlerova elita (2004)

Autor "Holek" a takový film? Já snad začnu věřit, že Troška jednou natočí nějaké kvalitní psychologické drama.

Casshern: První samuraj nového věku (2004)

Japonská manga vměstnaná do hraného filmu. Ne tak úplně katastrofa, ale nudná, natahovaná kravina, se špatnými efekty a celou dobu máte pocit, že tady pár informací k pochopení chybí. - 40 %

Nepřítel státu (1998)

Snad jediný film Tonnyho Scotta, který má nejen dobrý nápad, ale i stejně dobré provedení.

Tenkrát na Západě (1968)

Je smutné, že nejlepší western (což je podle mě vyloženě americký žánr) natočí Ital. A to mimo Severní Ameriku. Ale o to je to větší zážitek.

Tenkrát v Americe (1984)

Měl jsem možnost vidět nesestříhanou verzi a můžu říct jedno: Je to sice síla, ale místy i hodně velká nuda. - 70%

Appleseed (2004)

Těžce mainstreamová záležitost, která nemá vůbec nic společné s filozofujícími anime. Jen se jim snaží podobat. Pokud jste vyrůstali na Pokémonech a jim podobných ptákovinách (a ještě dnes na ně s láskou vzpomínáte), tak si myslím, že se vám to bude líbit, a to hodně. Jinak...