Slon (2003)

Van Sant tradičně nudný, ale opět osobitý.

Temný obraz (2006)

Vždyť to zas až taková nuda nebyla. A co vůbec chcete od feťáků. Nějakou akci, jak to sliboval program MFDnes? Kdo četl knihu, zajisté uzná, že je to hodně věrné předloze a hlavní poselství to snad taky splnilo. A ten STYL se k tomu dokonale hodil. Závěrečné MEMENTO zapůsobilo snad na každého. Konečně nějaká sci-fi, která je normální a nemusí tam být žádní zelení mužíčci, ani spousta efektů.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Napoprvé jsem se hodně nudil, podruhé jsem ale tu nudu už vůbec nevnímal - jenom jsem se bavil. Pro dokonalý prožitek doporučuji přečíst scénář k Pulp Fiction a biografii Palba od boku.

Americké graffiti (1973)

Něco tak pohodového a příjemného jsem už dlouho neviděl. Škoda, že se Lucas vrhl na něco tak debilního jako bylo Star Wars. Kdyby točil samé takové filmy jako jsou Graffiti, tak z něho mohl být druhý Coppola. Teď je z něho jen boháč, na kterého si za dvacet roků vzpomenou jenom ti, kdo si pamatují Války.

Leopardí žena (1938)

Perfektní. I když se mi to úplně stoprocentně nelíbilo (bylo to asi tím dabingem, nevím. Možná to bylo tím, že jsem zvyklý z té doby na trochu jiné filmy. Inu, když se člověk v českých televizích nedostane k ničemu jinčímu než k neustálým reprízám toho samého a samého, tak si o třicátých letech udělá určitý obraz, jak by měl film "pro pamětníky" vypadat a potom je trochu vyvedený z míry.) Škoda jen, že se aspoň ta ČT nepustí do vysílání více filmů z té doby z USA. I když jsou Cesta do hlubin..., Přednosta stanic (a spousta dalších) geniální filmy, tak přece jen něco "nového" neuškodí. „Co budeš dělat, až si pozveš návštěvu a manžel ti bude chodit kolem jako Hamletův přízrak?” nebo „Cos udělal? Řekni cokoliv a byl jsem to já.” - 90%

Děkujeme, že kouříte (2005)

Politicky nekorektní. Mám rád tohle slovní spojení. A oblášť mám rád, když ho můžu použít u nějakého filmu.

Slavnosti sněženek (1983)

Pořád mě překvapuje, proč lidé jako Menzel a spol., kteří za totáče točili jeden lepší film než druhý, po revoluci nenatočili - skoro - nic dobrého. Jako by jim svoboda dala možnost točit co chtějí, ale to jako by byl hlavní kámen úrazu. Už nemají strach.

Zlo mezi námi (2003)

Švédsko. Země železné rudy, nábytku, bezpečných aut, dobrých hokejstů a sociální politiky, která funguje. Nevěřil bych, že i v takové (filmařsky) nenápadné zemi, může vzniknout něco tak stylového.

Hrdina (2002)

Tak tohle byl opravdu KRÁSNÝ film. Aspoň co se vizuální stránky týče. Nikdy jsem neměl rád takovéto asijské bojové filmy, se spoustou nerealistických bitev a popíráním gravitace, ale tady mi to překvapivě nevadilo.

Roundhay Garden Scene (1888)

Píše se tu: Velká Británie, 1888, 1 min, ale trvá to tak dvě, tři sekundy. To tenhle server není stavěný na to, aby se tam dalo dat ještě menší číslo? Správně by to mělo vypadat takto: Velká Británie, 1888, 0,0333 min