Qie ting feng yun (2009)

Policajti, chladnokevní šéfové, šedý business, podsvětí a krutost. Hong Kong je na takové filmy dělaný.

Květy války (2011)

Neubrání se srovnání s Nanjing! Nanjing! (a u nás s Lidicemi), ale to neřeším. Bale jako pijan výborný, skoro se vytrácí to jeho prkenné herectví (Terminator Salvation), sice se tam objeví jenom pár akčních scén, ale ty Zhang natočil bombasticky (i když smrt bezejmeného Ramba trochu přestřelená). Hraní si s obrazovými vizuály si pravděpodobně nechal do jiného filmu. Patosu víc než dost, ale to téma si to (tak trochu) vyžaduje a u asiatů je to takřka norma. Celkově lepší dojem (než by se podle ČSFD mohlo zdát). - 70 %

Válečný kůň (2011)

Je to už šest roků, co Steven natočil vyloženě dobrý film (Válka světů) a ani Válečný kůň se mu tak úplně nepovedl. Když opomenu fakt, že Francouzi a Němci mluví anglicky, tak jediná působivá scéna je s Joeyem, který probíhá válečné pole, zbytek je jen tuctová odrhovačka, která splňuje normy "nezávadné" zábavy (s ponaučením pro děti).

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Reznor do toho buší jak v NIN, Zaillian adaptuje už jednou adaptované (a moc jiné to teda není) a Fincher... Fincher se chce s touhle trilogií zdržovat další.. 2, 4 roky. Člověk by řekl, že když máte 2h 40min čistého času na zfilmování tuny informací, které obsahovala knížka (což bylo nejzajímavější na celé trilogii), tak tam narvete co se dá, Fincher bohužel ne. Udělal z toho thriller s nádechem detektivky, který prostě jenom "hledá vraha". Přesah, který tomu dal Larsson tomu chybí. A když už nic, tak se mohl alespoň eRkový rating využít na samou hranici a například taková prezentace snad deseti zohavených mrtvol mohla proběhnout jinak (a že to Fincher v Sedmičce uměl), než jen proklikat šílenou rychlostí nekvalitní fotky. Škoda, každopádně jediná dobrá věc, na kterou se dá v lednu jít do kina (nepočítám-li tam oscarové artovky). - 70 %

Jindřich V. (1989)

Kéž více lásky a méně shakespearovské křeče v zemi Francouzské je.

Titus (1999)

Vydržel jsem půl hodiny.

Sherlock (2010) (seriál)

Ale no tak, tohle že má být NEJ seriál posledních let? Po prvním dílu to tak možná vypadalo, ale postupem času se začalo čím dál víc odklánět od Doyla a řešit doslova kraviny, přičemž čím dál víc prostoru se věnovalo osobnímu životu postav. A třeba taková postava Dominy a její "příběh" byly naprosto nepovedené, a to nemluvím o Moriatim. A Sherlock? Po pár epizodách vás jeho monotónní vševědoucí monology přestanou bavit. - 60 % Tak a po třetí sezóně už nikdy nic z tohoto vesmíru vidět nechci.

Odtud až na věčnost (1953)

8 Oscarů? Chápu, že v době mccarthismu se konzervativní akademici rozhodli vyzdvihnout nějaké národní téma, film to je sympatický, Clift je tak nějak správňácky naivní, vztahy mezi postavy fungují, navíc Hawaj působí jako konec světa (což se k názvu hodí), ale rozhodně jsem neměl pocit, že by se dělo něco Velkého.

Tramvaj do stanice Touha (1951)

Brando výborný, ale co tam předváděla Leigh se hodilo spíš do 1. čtvrtiny 20. století.

Krotitelé duchů (1984)

Tak nějak nechápu. Jo, Murray sice cynicky hláškuje, ale to je asi tak všechno.