Kurýr: Restart (2015)

Nebýt hezkých exteriérů (míst, ne holek), nestojí to za zaznamenání. Nudný děj, nudné postavy, akční scény naprosto zmatené a zmateně sestříhané (třeba na té lodi v té malé kajutě snad po sobě střílelo třicet lidí, podle střihu, a i když někoho trefili, tak nebylo jasné, kde se tam vzal a proč doprčic stál zrovna v tu chvíli uprostřed místnosti...).

Zlatý copánek (1988) (TV film)

Taková poznámka bokem - nevím, proč všechny ženy maskér/ka líčí na bílo, s velkýma očima, takže vypadají buď jako po flámu nebo jako smrtky - Anuška díky tomu vypadá jak holka z E55 (a to je Eva Horká jinak pěkná holka), hodná víla právě jako smrtka, snad jen u zlé víly to má nějaký smysl. Zápletka je opět tradiční, aneb když máte správného mecenáše, stačí milovat a všechny dary světa vám samy spadnou do klína. A písničky na výměnu dne a noci už mi také časem lezly na nervy.

Max Payne: Retribution (2017)

Inu, takový film od fanoušků pro fanoušky. Všechny neduhy digitální kamery, jedna bojová scéna nijak dobře natočená, jedna triková scéna s kulkou na závěr, a jinak hromady rádoby cool tváření se, cool rozhovorů, a dalších rozhovorů, a dalších... Ani jako konverzačka to nezaujme, řešené problémy jsou mi zde tak nějak šumák.

Highway (2002)

Žel, tohle nejsou filmy pro mne. Čímž neberu, že se to někomu líbit může a je to jeho šálek čaje. Na mne je to moc uřvané, přehnané, v podstatě nevtipné, psychedelické, ale také klišovité a těch roads tam moc není. K tomu blbý střih. A hlavní postavy nám běhají ožralé a zfetované každý pátek a sobotu v noci, když vypadnou z nonstopáče, za panelákem, takže k nim také nemám nějak přehnaný vztah.

Vesmír mezi námi (2017)

Hvězdička snad jen za Nebe nad Berlínem. Jako co mi to tvůrci plácají za nesmysly? Jestli se ten kluk počal na Zemi, těžko bude mít chabé kosti, když se narodí ve vesmíru, tam už jde o genetickou výbavu a předporodní vývoj na Zemi. Nebo oni letí 16 let tam, a kluk si z Marsu chatuje v reálném čase (!) s holkou ze Země. Wtf? A pak najednou se objeví možnost přilětet na Zemi z Marsu coby dup? Dělají snad ze mě vola? Kluk měl 16 let na studium, Zemi má v malíčku,a když se tam ocitne, chová se jako idiot? A snažit se to celé napasovat na linii anděl z nebe padne kvůli své lásce, brr, fuj, to je jak bahno v hubě. A ta část, kdy je to jak opajcnutý Starman, to jako fakt? Vykonstruovaný film bez duše.

Žraločí tornádo 3 (2015) (TV film)

Jestli druhý díl byl příjemně přehnanou parodií ( i když ani tak to tedy nebylo nic moc), tak tohle je užvaněnější a nudnější. Prostě jde jen o sled scének - žraloci útočí na Bílý dům, na vojenskou základnu, vodní park v Orlandu, zábavní filmový park (který se ale nachází jinak v Los Angeles, ne Orlandu), na závody NASCAR... a to vše, až na scénu s americkou vlajkou na začátku, v podstatě bez vtipu, nadhledu, tak nějak otrocky a upachtěně. Nelíbilo, měli zůstat u parodického nádechu. Tohle je chvílemi zbytečně nechutné, a těch reklam v obraze! Jo, a když jsem si řekl, že se děcko určitě narodí ve vesmíru, tak jsem se netrefil jen o trošku. Ach jo.

Salvation - Pilotní díl (2017) (epizoda)

Učebnicový příklad scenáristické neschopnosti. Jako fakt mě má bavit mix Armageddonu bez zajímavých postav, pár nezajímavých lidiček ze střední, úžasného vědce, který se zatím jen tváří cool, a nejspíše i nějakého toho opět moderního ruského vlivu? Do toho CIA a novináři, moderní technologie, ale hlavně hromada keců o rodině, soudružnosti a tak. Děkuji, nechci, ničím mne to nezaujalo, žádnou originalitu to nemá, a sledovat, jak třeba až ve čtvrtém díle novinářka přijde na něco cool, jako třeba že měl Putin k snídani vajíčka z Marsu, na to fakt čekat nechci,

Draculův švagr (1996) (seriál)

Žel neznám literární předlohu, ale tyhle povídky mi přišly poněkud nevyrovnané a někdy se až moc násilně a zbytečně tlačilo na pointu, přitom příběh byl takový nijaký. Zaujal mne Doktor Damián, ten je jak z jiného světa, ale potřeboval by víc prostoru a prokreslení postav, i daleko lepší zápletku. Příjemný je Domek v údolí a ještě docela ušly Láska na Kramberku a Guláš. Jinak skutečně jen takové povrchní a nevtipné plavání, taková první dobrá (tedy šlo to ještě domyslet a lépe proplést). V dílu Uškrcená laborantka hraje i sám autor knihy, Miroslav Švandrlík.

Draculův švagr - Vášeň (1996) (epizoda)

Tak tohle vůbec nebyl můj šálek kávy. :-( Sice je tam hezká surrealistická pavlač jak ze Švankmajera, ale příběh a zápletka nějak prošly kolem mě.

Draculův švagr - Domek v údolí (1996) (epizoda)

Zpočátku jsem se trochu bál dalšího Guláše, ale tohle mne příjemně překvapilo. A pokud také máte zkušenosti, že do vás ženské pořád ryjí, jaký jste neschopa (vynikající scéna podání si ruky Navrátila a Smyczka po vodopádu slov tchyně), užijete si tenhle příběh dvojnásobně. Příjemné a trochu se vymykající, protože vlastně nikdo z hrdinů na plátně zde tentokrát nezemře. Alespoň ne ve viděném ději.