Nový svět (2005)

Romantický Colin Farrell hraje stejně skvěle jako pragmatický Christian Bale. Jeden z nejkrásnějších snímků, který mě opravdu zasáhl a ještě dlouho se mnou cloumal. Příběhově je to lepší Avatar.

Odhadce (1991)

Žádna lynchovina se nekoná. Někteří postmoderní pomatenci si přijdou na své, ale já zůstávám daleko za očekáváním.

Oheň v oblacích (1993)

Pro me to bylo bez napeti a vubec zadny zajimavy vyusteni to taky nemelo. Doporucim jenom tem, kteri chteji videt setkani s mimozemstany a bude jim to stacit.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Neočekával jsem žádnou vymyšlenou dramatickou linii, dokonce ani humor, ale spíše čirou akci. Akce je ale málo, nebaví a hodně se ve filmu kecá, než na nějakou dojde. Na rozdíl od Hellboye del Tora tohle nemá postavu, která by vzbuzovala zájem, akorát samý macho kluky, kteří si holý hrudník a nejspíš i pozadí, což v okamžicích, kdy svět se blíží ke svému konci, mi zase až tak mužný nepřijde. Černošský kapitán byl k smíchu, hra na patos, burcování a podobný radosti tam samozřejmě být musí, daly by se i přežít, ale jak říkám, ani ta akce co následuje mi za to nestála. Chladivá nuda, která mě uvrhla do letargie. Díky, už nikdy to už raději Transformery, protože Bay je daleko schopnější ve vytření digitální akce.

Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

Kdyby tak Jim nestárnul, bude mi chybět jeho chlepecká rozvernost. V rámci žánru spíše nadprůměr. O třídu horší než podobně laděné Lhář lhář, kde šlo o něco podobného, totiž o nápravu dospělého muže, který si ujasní své priority a získá tak zpět rodinu. Přeměna ve zmiňovaném snímku Lhář, lhář byla však mnohem radikálnější a zábavnější. Nejvíce se mi líbila slečna Pippi, roztomilá holka, která podněcuje mou obrazotvornost. Naštěstí mi to nepřišlo trapné, to je v tomto žánru docela chválihodné a určitě to není samozřejmé.

Papírové vlaštovky (2014)

Film se drzi znamich schemat a bohuzel neprinasi nic navic a ani jednou ve sve predvidatelnosti neprekvapi Je to o chlapci, ktery se diky sve pili dostane az na mistrovstvi sveta v hazeni papirovych letadel. Schema je stejne jako v dalsich filmech o sportu za cestou na vrchol, pouze je to podano daleko vice infantilne. Humorne to je jen mirne a noc me mrzi, ze nebula vice vyuzita krasna australska priroda, protoze to by samotny film posunulo o stupinek vys Sam Worthington pravdepodobne rezignoval na vykon a v a v jedne scene byl dostatecne spatny na to, any dostal pristi malinovou trofej. Je tam jinak vsecko co by mel takovy film mit - je tam laska, nalezene pratelstvi po pocatecni sikane, pouceni tatinka, ktery si nakonec vytahne hlavu ze zadku a zacne zit. Jeho syn je vlastne docela genius a krome toho, ze umi vlastovky je tez docela talentovany psycholog. Kazdy mozny konflikt ve filmu probehne jen jakoby mimochodem a strasne hladce. Je to film pro deti, jasne, ale ja treba tapal. Necekal jsem drama, ale chybel mi humor. Problem jasisi ve mne. Videl jsem to v letnim line v Sydney a Aussici, kteri nejsou zrovna nejintelektualnejsim narodem vypadali velmi spokojene. Japonska surfarka, se kterou jsem tam byl, byla vylozene spokojena.. A vlastne ja taky, protoze je moc hezka a nejlepsi cast filmu se odehravala v Japonsku, coz bylo stejne prihodne jako necekane..Jo, videl jsem film, ktery neurazi a poslech si divnou austaloanglictinu, ale az budu doma pustim si radeji neco Od Andersona a budu zasnout nad jeho invenci a fantazii. Predpremiera 6. Ledna 2015 Cennetial Park, Sydney. Sorry pisu to na.mobilu. pozdeji.budu editovat

Pařba v Bangkoku (2011)

Ve skutečnosti jsem se zasmál jenom u závěrečných fotografií. To je trochu málo. Bangkok se dal využít mnohem lépe. Alan byl neustále otravně trapný.

Pasažéři (2016)

Film na hovno po všech myslitelných stránkách.