Lovec trolů (2010)

,,Svlékněte se do naha, důkladně si umyjte genitálie a pod paždí si natřete trolí pyžmo skupino, jdeme na lov trolů, a ty vás nesmí vyčmuchat, jinak vás rozžvýkají jako starou pneumatiku! Trolové jsou predátoři, kteří žerou, serou a zhltnou všechno kolem sebe. Každý křesťan poslouží jako skvělá trolí návnada, až dojdou křesťani, máme pořád spoustu betonu a uhlí, samý lahůdky pro ty smrdutce, které nakonec dostaneme. Všechny!" I těmito slovy by mohl začínat nový typ zážitkového zájezdu, obliba safari už nějak upadá, hitem příštího roku bude ,,zab si svého trola!"

Spalující touha (1999)

Na tento film se pěkně kouká, a jak se bude blížit vyvrcholení, budete pravděpodobně napjatí jako kšandy. Když jsem se před koncem dozvěděl, že to všechno byla vlastně "šaráda", byl jsem docela zklamaný. Vzpomněl jsem si na Fincherův film Hra. Fincher, v tomto podobném snímku dokázal divákem daleko lépe manipulovat než Kubrick, ale stejně dávam čtyři hvězdy, protože závěrečná vtipná věta z úst Kidmanové celý film výstižně sesumarizovala. V tomto snímku nešlo o žádné převratné myšlenky, prostě všichni chtějí šukat. Režisér nám tedy přichystal pěkné kulisy, umístil do nich mnoho pěkných, holých a šukajících zadků, včetně celého nahého těla Kidmanové, přidal mysteriózně působící zápletku a film je na světě. Lechtivý film, natočený se samozřejmonstí mistra režie, ale určitě nečekejte něco zásadního.

Drive (2011)

Ještěže asketický Ryan Gosling nahradil původně zamýšleného Hugha Jackmana ve filmu, který ve mě bude ještě dlouho rezonovat. Stylový stojedna minut trvající artový videoklip. Tohle se Vám pravděpodobně bude líbit, tak nehledejte chyby - život je na to příliš krátký - nechte se unášet.

Iluzionista (2006)

Edward Norton je příšerný iluzionista. Iluzionista musí být věčný šibal a také je svým zbůsobem nesympatická karikatura. Edwarda si umím představit na školní besídce, nic většího neutáhne.

S.T.A.L.K.E.R.: The Duel (2011)

S.T.A.L.K.E.R byl o atmosféře, exteriérech, nestvůrách a střílení. Atmosféru to celkem má, exteriéry jsou vynikající, nestvůr jsem se bohužel nedočkal a toho obézního kluka s maskou v závěru jsem raději neviděl.

Chungking Express (1994)

Syté barvy, dráždivá expozice a snímání bez stativů mě uvrhlo do vyprávění, které je zdánlivě bez nějaké vnitřní soudržnosti. Film sladký jako zavařený ananas, hořký jako neopětovaná láska, v oblacích jako letadlo. Láska jako změť dojmů, které se před očima rozplynou v mořskou pěnu. Herecké výkony jsou vynikající, na té nejvyšší úrovni je Tony Leung Chiu Wai a zamiloval jsem se do půvabné Faye Wong, její (ne)herecký projev je nezapomenutelný. Na Wonga překvapivě vtipné, asi nejlepší film co jsem za poslední rok viděl. (Pozn. 2015 - Pokud poznáte někoho z Honk Kongu, tak si znalostí Kar Wai Wonga zajistíte docela uznaní. Několikrát zopakujte co chcete říct, stejně výslovnost poserete, ale tvrdošíjně trvejte, že to bude znát. OK?)

Lásky jedné plavovlásky (1965)

Miloš Forman na křídlech Nové vlny. První třetina je plná typicky,, formanovského" humoru. Režisér nás zavede na tancovačku. Ten mumraj mi s dokumentární přesností připomněl, že každý je občas hovado. Ty připitomělé úsměvy, pošetilé řečí a věčný boj o kousek místa v životě. Další námluvy plavovlásky jsou přesným opakem ideálního milostného aktu, nejvíce mi tak připomínají kunderovy popisy milostných šarvátek mezi mužem a ženou, bez příkras a s jemnou dávkou ironie. Když je po styku, naše plavoláska přestane plakat a následuje série obrázku, která jaou jako závan číré poezie. Forman však v těch nejhezčích chvílích naší zamilované plavovlásky přijde s další dávkou humoru, ubere tak sice na erotičnosti, ale také zároveň na napětí - celá scéna v posteli pak působí přirozeně. Další triumf a pro mě vrchol snímku. V další části se plavovláska vydá za svým milým. Je to fiasko, ta trapnost nad všemi aktéry doslova trčí. Při české hymně, symbolu naší státnosti, babka prohledává zavazadlo nic netušící plavolásce (Další režisérův žert.) Nakonec jsem si všiml, že jsem pod tou spoustou trapnosti, hašteřivých řečí a patosu úplně zapomněl na tu naší plavoslásku, která je táhnuta nesnesitelnou tíhou té obyčejnosti všude kolem. Pro lásku jedné plavovlásky kouknu se zítra na Sedmikrásky.

Přizdis*áči (2011)

Začne to typicky špatným a otřepaným žertem s masturbuváním; tentokrát se šnorchlem, šunkou a jakousi rukavicí. Na začátku filmu jsem se obával, v prostředku jsem byl spokojený a na konci bych tento počin hodnotil možná výše než obsahově blízký Eurotrip. Pár vtipů mě rozesmálo, několik trapností se dalo v pohodě přežít. Co více si v daném žánru přát? Byla to moje první CSFD projekce, tak dám s klidem čtyři, protože atmosféra v kinosálu byla celkem prima.

Vesnice (2004)

Velmi zajímavý horor s vynikajícím Joaquinem Phoenixem v hlavní roli. Atmosféra hustá jako málo ušťouchaná bramborová kaše.