Šťastni spolu (1997)

Civilně odvyprávěný snímek, který je snadno uvěřitelný. To může být pro někoho ohromné plus. Je to příběh o lásce, která je sice silná, ale může se vám také rozpadnout pod rukama, když je založená na špatných hodnotách. Sugestivně navozený pocit osamění a nicoty je skličující a bravurně vytvořený. Kamera, střih a celkové umělecké vyznění pohyblivých obrázků je jako celek příjemně originální, bez jakéhokoliv hluchého místa. Nevím proč, ale vzpomněl jsem si na Keroackův román Na cestě. EDIT - na podruhé mi trochu vadila příliš dlouhá sexuální scéna, na druhou stranu napodruhé bylo více úsměvů - hádky milenců jsou neodolatelné :-)

Tajemství (2006)

Diskuze k tomuto mi připadá velmi zajímavá. Musím to dát ještě alespoň jednou Dříve bych to označil za nehorázný blábol, teď bych to doplnil o to, že je důležité pochopit proč je to blábol.

Tajný projekt: Voda (2009) (TV film) odpad!

Trvzení z dokumentu, které zní: ,,homeopatika musejí fungovat, jinak by zvěrolékař, který se živý jejím praktikováním dávno zkrachoval" mě utvrdilo v tom, že je to jen další šarlatanská srágora.

Takešiho hrad (1986) (pořad)

Kung - fu opice a bláznivý poskakující hemoroid. Japonci jsou úplný magoři a je to celkem nuda.

Taková zvláštní rodinka (2001)

Zpočátku jsem se v tomto příběhu ztrácel a obával se, jestli jsem vybral dobře. To byl však pouze prolog, který uvede v krátkém čase tuto netradiční rodinu. Film pak zpomalý a zaměří se na postavy ve filmu, jejich příběh a pohnutky. Jejich perličky, které tam na jejich dně jsou. Někdy ten život, přesněji svůj příběh miluju, tyhle prchavé okamžiky přicházejí většinou z nějakého důvodu, že se třeba něco vydařilo. Někdy však přijdou naprosto nečekaně, jako když se hlavní hrdina podívá na kančí hlavu v kumbále, která mu zřejmě něco hezkého připomíná. Usměje se. V takovém příjemném okamžiku (někdy) pohlížím na sebe a na svou cestu tímto nečitelným světem jakoby z vnějšku, téměř jako bych byl součástí filmu. Tento Andersenův film považuji za jedno z nejlepších uměleckých přiblížení tomu pocitu z bytí, který se tu snažím popsat. Tento film je blízko našim příběhům, a to nemusíte mít s rodinnými osudy v tomto filmu pranic společného.

Tanpopo (1985)

Poměrně dost nadhodnocený film, u kterého mě překvapila skutečnost, že jej naleznete v knize 1001 filmů, které musíte vidět než zemřete.

TARZAN X (1995)

V rámci žánr živočišného šukání hraje Rocco první ligu a tak nějak si myslím, že by se to mohlo líbit i ženám.

Tele Tele (2000) (pořad)

Komičnost tohoto o nesrovnatelně slabšího bratrance geniální České sody je v suchém pojetí humoru, doplněnou srandovními grimasami všech aktérů, prostě ty debilní vtipy dokáží ještě debilněji podat a to jejich debilní podání asi rozhoduje.Tenkrát to byla ještě legrace. Teď už dvojka Suchánek-Genzer, ze sebe dělá kašpary v odpadovém pořadu Partička.

The Divide (2011)

Již Stanfordský experiment ukázal, jak snadno a rychle se při extrémních podmínkách lidé vymykají civilizovanému chování, nutno dodat, že ne všichni. Reality show z atomového krytu, jenomže tentokrát beze zábran a beze studu před kamerami. Je to napínavé, velmi vyvážené a navíc tomu nechybí ani slušné a emotivní finále, a to se také počítá. Uživatel LIVINGDEAD zase vytlačil komentář hodný vhození do septiku, možná by měl jít za ním.