Yamato - Loď smrti (2005)

Je to píčovina a škoda slov. Nepouštějte si to jestli se mnou sympatizujete.

Zátah: Vykoupení (2011)

Výborný začátek, guilty pleasure jak má být. Žádných dlouhých průtahů se nedočkáte a hned je na řadě akce. Přestřelky jsou originálně pojaté. Zasazení přepadovkového týmu do prostředí vysokého činžovního domu, který vypadá jako squat se vydařil na výbornou. Dojde i na všemožné pěstní souboje, z nichž nejjasněji vede souboj s tonfou a nožem, který byl i poměrně dosti násilný. Bezvýchodnost situace týmu elitních policistů vyústí v roztříštění skupiny, přičemž film ztratí tempo. Pak se z toho stává akčňárna, která je jenom slepencem jedné scény s druhou, aby se stále šlo z akce do akce. Nápaditost první půle je pryč a režisér se snaží o nějaké rozuzlení povrchního příběhu. Poslední závěrečná rvačka už byla vyloženě nudná a zbytečně natahovaná. Dávám jenom tři hvězdy, protože tvůrcům nemohu prominout, že to do finále stihli zpackat.

Zatímco spíš (2011)

Kvůli finále to na mě působí jako taková černohumorná anekdota. Má to velmi zajímavý děj, jen způsob vyprávění zdál se mi trochu nudnější a chyběla mi větší vypjatost klíčových scén. Myslím si, že se zapomnělo podpořit napětí vhodně zvolenou a správně načasovanou hudbu. Dobré hudby, která má být součástí vyprávění jsem si všiml pouze jednou, to když domovník César pociťuje satisfakci za své snažení a podává Kláře oblečení, v tu chvíli si připadá, jako by byl její přítel, do tohoto šťastného okamžiku výmluvně hraje povzbudivá hudba a vystihuje tak momentální pocit štěstí hlavní postavy Césara. Takto se má hudbou vyprávět. Příběh o voyerství nepříliš sympatického domovníka, který se noc co noc vkrádá k nádherné prdelce mě zaujal svou promyšleností, ale neuchvátil zdaleka tak, jak by mohl, protože mě nechával docela chladným.

Zběsilost v srdci (1990)

Jeden z vůbec nejlepších filmu D. Lynche a rozhodně nejvtipnější.

Zevláci vs. Zombíci (2012)

Je tam hodně zombíků, je to komedie a nemůžete se u toho bát. Zombie jsou velmi pomalé, hloupé, málo agresivní a vůbec z nich nejde strach. O dost více mi vyhovoval černo humorný Braindead od Petera Jacksona, jednak to bylo vtipnější a za druhé to občas bylo opravdu děsivé. Je to velmi podobné filmu Soumrak mrtvých, jen je to o něco horší. Absence nějaké výraznější komediální postavy je znát.

Zmizelá (2014)

Stejne jako Othello mam dojem, ze ten, kdo se vyda na cestu kritiky tohohle filmy se jen ztrapnuje.

Zmizení (2013)

Jake je fantastický. A je to vypiplany k dokonalosti.

Zprávy TV Onion (2008)

Takova Ceska soda je daleko vtipnejsi a uvedomelejsi. Tohle je fakt jenom hovadina.

Život v oblouznění (1995)

Nevzpomínám si, kdy jsem naposledy viděl tak svěží, hravý, humorný, inteligentní, příjemný, krásně kolorovaný a ve všech směrech povedený snímek, který by mi způsoboval tak čiré potěšení právě jako Život v blouznění. Vlastně ano, vzpomínám, ale to bylo něco docela jiného a nehrál tam hypersympatický Steve Buscemi. Jenom, aby bylo jasno, děj tohoto filmu se odehrává na "place", Steve Buscemi je režisér a točí nezávislý film se slušně potrhlým, ale taky pořádně sexy štábem. Kameraman Wolf je fakt řízek, a děsně mě potěšilo, že má úplně stejnou jizvu na horním rtu jako já. Ale jako FAKT! Znáte ten falešný pocit spřízněnosti? Nejspíš taky boxoval někde na trávníku po pořádném nočním reji (Depeche mode sraz). Zlatý časy, a tři stehy na rtu, kéž by mi tak někdo vyrazil voko, abych mohl nosit tu pirástkou pásku.... Někdy nezbývá než snít. Ach jo.

12 opic (1995)

Jeden z mých nejoblíbenějších příběhů o romantické lásce a taky důkaz vyjimečnosti Brada Pitta a Bruce Willise. Má to astmosféru, spád a nevidím ve filmu hluché místo, nic co by rušilo a film naprosto miluju v některých drobnostech. Ten jeden okamžik filmu, který mě tak baví, neprozradím, ale ta druhá scéna je, když se James Cole (Bruce Willis) raduje z poslechu hudby..... Dokonalé propojení postav s divákem je to co dělá film vynikajicí, to chybí například všem dnešním filmům od Marvela. Tady postavy fungují skvěle. Za mě je to jeden z těch úplně nejlepších filmů a stavím ho nad Brazil a Blade Runnera. Možná je přístupnější a velkou roli hrajou dva fenomenální herci v ústředních rolích.