Domek z karet (2013) (seriál)

Modlitba Franka ve trinacte epizode je moji zatim asi nejoblibenejsi scenou. Mnoho technik manipulace a to naprosto presne vysvetlenych. Jedine co me mrzi je skutecnost, ze to Frankovi tak nejak vsechno az podezrele dobre vychazi. A take se u druhe serii trochu nudim.

Kung Fury (2015)

Zase tak zabavny mi to prislo a je to vice nez cimkoliv jinym inspirovane hrou Far Cry Blood Dragon.

Malá smrt (2014)

Hodnotim ctyrmi, hlavne diky te scene, ktere prevysuje ostatni. Ktera to je? Nebojte se, poznate to.

Memento (2000)

Rozuzleni asi tak na urovni Klubu rvacu - Az tak je dobre.. Na podruhe je film jeste lepsi, protoze vyniknout detaily a proracovanost tohohle patrani, ktere ma vzdy navrch nad divakem. Ja jsem byl jako divak dokonale vtazeny, napjaty do posledni minuty, tak se, myslim, pozna ukazovy thriller. Nolan je vyjimecny reziser a skvely vypravec predevsim. V dobe kdy pisu tento komentar uz natocil trilogii Temneho rytire, Dokonaly trik, Pocatek a Interstellar a kazdym svym filmem jen potvrzuje svoji kvalitu rezisera, ktery dokaze odvypravet spletity pribeh bez zavahani.

12 opic (1995)

Jeden z mých nejoblíbenějších příběhů o romantické lásce a taky důkaz vyjimečnosti Brada Pitta a Bruce Willise. Má to astmosféru, spád a nevidím ve filmu hluché místo, nic co by rušilo a film naprosto miluju v některých drobnostech. Ten jeden okamžik filmu, který mě tak baví, neprozradím, ale ta druhá scéna je, když se James Cole (Bruce Willis) raduje z poslechu hudby..... Dokonalé propojení postav s divákem je to co dělá film vynikajicí, to chybí například všem dnešním filmům od Marvela. Tady postavy fungují skvěle. Za mě je to jeden z těch úplně nejlepších filmů a stavím ho nad Brazil a Blade Runnera. Možná je přístupnější a velkou roli hrajou dva fenomenální herci v ústředních rolích.

Velká nádhera (2013)

Bolestive pojednati o obojetnosti zivota. "U pramene jsem a zizni hynu." Nerad bych nekomu popisoval tenhle film, klidne bych se omezil jen na skutecnost, ze me hluboce zasahl.

Slídil (2014)

Dostal jsem presne to, co jsem ocekaval. Vyborny Gyllenhaal a pomerne zajimavy pribeh, ktery me vsak nepodnitil k zamysleni a ani mi to neprijde natolik sokujici. Na thriller je to docela predvidatelne a malo napinave a aby to bylo drama, tak bych cekal vetsi ponoreni do osoby Loua. Lou Bloom (Jake Gyllenhaal) je vsak dalsim zajimavym prirustkem do rodiny samotarskych psychopatu s potulnym usmevem. S Ryanem Goslingem z filmu Drive by klidne mohl zajit na pivo, pri tom si vymenit par tajemnych pohledu a pak se zase vratit k nejake netradicni cinnosti. Vlastne jsou to hrdinove v jejich nekonvencnosti.

Papírové vlaštovky (2014)

Film se drzi znamich schemat a bohuzel neprinasi nic navic a ani jednou ve sve predvidatelnosti neprekvapi Je to o chlapci, ktery se diky sve pili dostane az na mistrovstvi sveta v hazeni papirovych letadel. Schema je stejne jako v dalsich filmech o sportu za cestou na vrchol, pouze je to podano daleko vice infantilne. Humorne to je jen mirne a noc me mrzi, ze nebula vice vyuzita krasna australska priroda, protoze to by samotny film posunulo o stupinek vys Sam Worthington pravdepodobne rezignoval na vykon a v a v jedne scene byl dostatecne spatny na to, any dostal pristi malinovou trofej. Je tam jinak vsecko co by mel takovy film mit - je tam laska, nalezene pratelstvi po pocatecni sikane, pouceni tatinka, ktery si nakonec vytahne hlavu ze zadku a zacne zit. Jeho syn je vlastne docela genius a krome toho, ze umi vlastovky je tez docela talentovany psycholog. Kazdy mozny konflikt ve filmu probehne jen jakoby mimochodem a strasne hladce. Je to film pro deti, jasne, ale ja treba tapal. Necekal jsem drama, ale chybel mi humor. Problem jasisi ve mne. Videl jsem to v letnim line v Sydney a Aussici, kteri nejsou zrovna nejintelektualnejsim narodem vypadali velmi spokojene. Japonska surfarka, se kterou jsem tam byl, byla vylozene spokojena.. A vlastne ja taky, protoze je moc hezka a nejlepsi cast filmu se odehravala v Japonsku, coz bylo stejne prihodne jako necekane..Jo, videl jsem film, ktery neurazi a poslech si divnou austaloanglictinu, ale az budu doma pustim si radeji neco Od Andersona a budu zasnout nad jeho invenci a fantazii. Predpremiera 6. Ledna 2015 Cennetial Park, Sydney. Sorry pisu to na.mobilu. pozdeji.budu editovat

Equalizer (2014)

Ja nevim proz sleduju tenhle zanr. Snad, ze bych doufal v dalsiho Posledniho skauta nebo Smrtonostnou zbran?? Equalizer je uplne jiny v tom, ze naprosto postrada humor a snazi se tvarit k podelani vazne. Na humor ve finale dojde, ale jen na ten nechteny.

Zmizelá (2014)

Stejne jako Othello mam dojem, ze ten, kdo se vyda na cestu kritiky tohohle filmy se jen ztrapnuje.