Twisted Metal (2023) (seriál)

Celkom fajn. Sialene, obcas vtipne, obcas akcne. Ziadne veldielo to nie je. Ale bavilo ma to? Ano. Tesim na hypoteticku dvojku? Ano. Inak Anthony Mackie je celkom z formy. Ale zas vysedavanim za volantom sa tehlicky nebuduju. Stephanie Beatriz nie je moj salok kavy, ale po Brooklyn 99 opat stvarnila rolu na jednotku. 73% to ma a na 73% som to nejak citil aj ja.

See (2019) (seriál)

Zaujimavy serial od elitnych tvorcov. Je tu citit rukopis vynikajucich Banshee a Warriora. Bohuzial toto slepe postapokalipticke game of thrones je z tej trojice najslabsie. Ale tesne. Serial ma vela dobreho. Slepa akcia je super. Postapo univerzum je zaujimave. Momoa a kopec dalsich su perfektny casting. Samozrejme aj Hoon Lee musi byt. Postavy prechadzaju vyvojom. Nie su ciernobiele. Cely pribeh sa presuva z minimalistickeho survivalu a komplexny geopoliticky suboj. Vyhodou je, ze to cele realne rastie na zaujimavosti, takze na zaver som uz bol uplne pohlteny. Su tu aj minusy. Miestami som mal pocit, ze v origalnom svete sa deju zapletky a situacie, ktore som uz 10x videl inde. A obcas ma to proste nebavilo. Plus tie vidiace deti su celkom otravne. Najvacsie minus je ale prisposobovanie sleposti pribehu. Ked pribeh kaze, vsetci su na urovni Daredevila. Inokedy tam postavy zaplavi ucelova hluchota. Logika a konzistentnost obcas proste ustupuju potrebam scenara. Za mna je prva polka je tak 70-75%, druha uz tak 85%. Celkovo davam 80% a spokojnost.

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

Otrasny trailer, slabe hodnotenia, zle financne vysledky, absencia mnohych akcnych hviezd a na tych co ostali, uz citit vek. Vsetko toto nastavilo moje ocakavania spravnym smerom. Lebo 4ka je najslabsi diel serie. Pritom to tak nemuselo byt. Tony Jaa, Iko Uwais a viac casu pre Stathama davali potencial. Ale cele je to nejake lenive. Niektore hlasky su umelejsie ako Megan Fox (preco tak pekna baba potrebovala tolko botoxu?). Scenar a dialogy slabota. Rezia bez pridanej hodnoty. A cele je to take rezignovane, bez iskry. Aby som len nepindal. Stale tu mame kopec akcie, stale sa najdu hlasky, ktore pobavia, efekty su menej zle ako sluboval trailer a obcas to ma 80tkovu atmosferu. Joke s 50 centom paradny. 70% ale je to skor cena utechy pre nas najskalnejsich, ako dobry film. Kto nevie ocenit aj horsie akcne filmy (99% divakov) bude zdeseny, aka je to chujovina.

Únos letadla (2023) (seriál)

Za mna priemer. Hlavne dej lietadle je taky slabsi. Viac ma bavilo co sa dialo na zemi. Idris Elba ma moc nenadchol. Viac by som si ho uzil ako badassa co likviduje jedneho unoscu za druhym. Takto len mudruje a taktizuje. Ale natocene je to solidne, odsypa to. Len niekedy ma to proste sralo. 3*

Útěk do Mexika (1994)

Klasika mojej mladosti. A archetyp standardneho akcneho trilleru tej doby. Kim uz v tej dobe mal 40 rokov, ale stale bola super hot. Alec bol v tej dobe este chudy a strielal viac po filmovych gauneroch, ako po komparzistoch. Existovali filmy s lepsim hereckym obsadenim, lepsou akciou, lepsim pribehom, originaljnejsim pojatim. Ale the Getaway dokopy proste funguje. Respektive v tej dobe perfektne fungoval.

Barbie (2023)

Akoze celkom kontroverzna vec. Na jednej strane je to vtipne. Obcas mega vtipne. Problem nastava, ked to nie je vtipne. Potom je to celkom otravne. To moralizovanie a genderove filozofovanie sa moc nepodarilo. Co sa podarilo je super obsadenie, zaujimavy vizual, originalny napad a teda ten zmysel pre humor. Ryan Gosling, Margot Robbie a Will Ferrell si vybrali silne chvilky a tahaju film a aj ked sa zacina zadrhavat. Najviac lutujem, ze sa to snazilo byt take univerzalne, aby to vedeli stravit aj deti. Pritom to mohlo byt poriadne uletene psycho a drsna cierna komedia. 70%. slabsie 4*.

Oppenheimer (2023)

Paradicka ale tazky film. Zaciatok je tak trochu rozhadzany a chvilami som mal obavu. Po uvodnej stvrtine sa to vsak tak rozbehne, ze som to dal na jeden nadych. Nolan je proste proste profik. Jeden z mala, ktory vie kombinovat popcornovy blockbuster s originalnym vyssim umenim. Herecke obsadenie je gargantuaske. Este aj v micro ulohach su zname ksichty. Test Trinity bol mega. Pribeh do seba nakoniec paradne zapadne. Vsetko na jednotku okrem uvodu. Jasnych 5*. Lepsie ako Dunkirk a Tenet.

Barry (2018) (seriál)

No toto nebola moja salka kavy. Na komediu to je malo vtipne. Na psychologicku dramu moc uletene. Na striedacku sa to tvari inteligentne aby vzapeti bolo totalne hlupe. Akcie tu vela nie je a aj tak posobi groteskne a prisposobuje sa pribehu. Hlavne dalsie serie sa na moj vkus tvaria moc artovo a alternativne. Postavy su vacsinou nesympaticke alebo sa neskor v nesympaticke vyprofiluju. Cest NoHo Hankovi, ktory si drzal svoj standard velmi dlho. Akoze je to zaujimave, originalne. Obcas som sa dobre zasmial (raz za dva diely). Obcas celkom drsne a napinave. Ale mimo moju misu. Slabe 3*, takych 50%.

Matka (2023)

Ocakaval som malo a dostal som... Nie uplne vela, ale viac ako malo. Je to take ponure, obcas pomale. Ziadna nadupana akcia typu Extraction alebo John Wick. Prve pozitivum je ze Jennifer vyzera dobre. Na svoj vek mega dobre. A nezabrani tomu ani asexualne oblecenie. Druhe pozitivum je, ze ma tam skoro nic nerusilo. Niki Caro vytrieskala z postarsej neherecky s minimom akcnych skusenosti maximum. Scenar je lacny ale znesitelny. Vlastne vsetko bolo ok, len to bola obcas nuda. A su proste lepsi herci, ktori zvladaju akcne sceny lepsie. Ale snaha cenni. Za mna prijemny priemer.

Vyproštění 2 (2023)

Wau, toto som necakal. Chris si zapne John Wick mode a pusti likvidacie Gruzincov s plnym nasadenim. Zabudnite na Taken 2 a zbesily strih. Tu si to herci realne odmakali. Vela veci na jeden zaber. Akcia napadita. Dokonca ma bavila aj ta perzska babenka. Cele to ma len 3 akcne sceny. Ale kazda trva dlhoooo. Ano hrdinovia preziju absurdne zranenia. A ked treba, tak su zrazu nezasiahnutelni. Ale co by to bol za akcny film, kde proste hlavnych protagonistov roztrielaju na zaciatku a za 5 min. je koniec.