Richard_Ba

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 10.5.2020  20:34
    Robin Hood (2018)

Vydržal som dlho, bol som odhodlaný dopozerať to do konca, ale nedalo sa. Jediné, čo tento film ignoruje viacej ako logiku je fyzika, a tam to u mňa naozaj končí. Nemám problém s revitalizáciou starých príbehov, prípadne ich modernizáciou, ale keď už sa človek rozhodne "požičiavať" si historické fakty, tak nech to robí naprieč celým filmom, alebo nech to robí šikovne. Bol to taký Assassins Creed + Herkules (Kevin Sorbo), but not in a good way.

• 16.8.2012  13:04
    The Trip (2010)

Nemyslím si, že žánrové zaradenie tohoto filmu je správne. V prvom rade ide o dokumentárno-životopisný snímok zachytávajúci život Stevea Coogana. Film má veľmi britský tón - zamračený s občasným vykuknutím svetla (komédia). Rob je skvelý imitátor, a najmä Michael Caine je absolútne "spot-on" imitácia. Krásne zábery krajiny a jedla sú v kontraste s životom Coogana, a jeho profesionálnymi a vzťahovými problémami. Niekedy som sa cítil ako keby som tam sedel s nimi, keď prevládala taká chlapčenská rivalita medzi ich egami, a bola medzi nimi skvelá chémia. Miestami som ostal v pomykove, že čo to vlastne pozerám ? Nie som istý , že ani sami tvorcovia vedeli, že čo to vlastne dali dokopy

• 11.6.2012  21:55
    Superdívka (1984)

Jeden malinký bodík si vyžmýkal pre tento film Peter O´Toole, inak je to otrasne nudný a zle natočený film.

• 3.10.2011  10:52

Deň nezávislosti 2

• 27.12.2010  10:42

Začnime tým najdôležitejším...Olivia Wilde!!! Ona by proste mohla tú svoju sexualitu baliť do krabíc a rozdávať po celom svete, a stále by jej ostalo. Vráťme sa ale k filmu... Tron:Legacy nadväzuje na svojho predchodcu, a né že ne. Počas filmu síce jednotlivé postavy vysvetlia udalosti minulé, aby divák nebol stratený, ale myslím si, že je to trochu iný zážitok vidieť to po "prvej časti". Tron:Legacy nebude úspešný ako si to tvorcovia predstavovali, dokonca ho po druhom týždni predbhli "Little Fockers" v sledovanosti. Herecké výkony sú také aké by človek očakával, dobré. Všade bolo skloňované meno Daft Punk, ale nakoniec vo filme vôbec nevynikli, akurát dostali malú rolu ako DJ u Zeusa, ale znova nič svetaborné, len dobré. Oproti svojmu predchodcovi zaostáva o míle ďaleko. Túžby byť v každej svojej sekunde "cool" je moc vidieť a škodí celkovo filmu. Aby som film len nehanil, považujem tento film za veľmi dôležitý, lebo prináša do sféry visual arts a kostýmy revolučné technológie, a verím, že tento prínos bude ocenený s Academy Award.

• 26.12.2010  21:28

Tak takto si predstavujem poriadny krátkometrážny film. Tento film krásne vypovedá o ľudskej náture. Skúposť, predsudky v ich plnej kráse. Ďakujem "Defaultovne", že ma naň upozornila

• 26.12.2010  21:09

Proste geniálne vystúpenie. Bill Bailey v najlepšej forme. Veľmi mi sadol tento druh humoru. Striedanie vtipov, piesní a novinky vo forme krátkych videí sú veľmi dobre skombinované, tak si predstavenie udržiavia dynamiku. Bill Bailey o Danovi Brownovi - "as much as i loathe his work...well, work...i mean those randomly picked words forming milions of dollars..."

• 26.12.2010  16:43

Už keď sa Woody prvýkrát pohrával s myšlienkou natočiť film/komédiu, tak vedel, že ideálna bude forma dokumentárneho filmu (mockumentary). Takže "Take the Money and Run" mal formu dokumentárneho filmu, ktorý je v každej sekunde nehorázne vtipný ! Ak by som chcel byť veľmi odvážny, tak budem tvrdiť , že týmto filmom si splnil malý sen. Túto formu neskôr zdokonalil v geniálnom filme "Zelig". Film neskutočne poteší dynamikou (vďaka dokumentárnej forme) a nespútaným množstvom záderov. To ten film má fakt 40 rokov ?

• 16.12.2010  09:52
    Jonah Hex (2010)

V časoch inteligentných komiksových filmov vyrobiť takúto sprostosť si praje odvahu...

• 16.12.2010  09:49
    Camille (2008)

Úprimne poviem, že kebyže nepozerám tento film u kamaráta, tak si ho z vlastnej vôle určite nepozriem. Myšlienka filmu je krásna a celkovo s realizáciou sa pekne pohrali. Vadilo mi síce ako sa stále James Franco ksichtí na začiatku, akoby sedel na dikobrazovi, ale potom, čo som to predýchal na mňa čakal veľmi pozitívny zážitok. Kto sa dokáže prekúsať skrz nekonvenčný obal, dostane sa mu krásnej odmeny.

• 14.12.2010  10:07

Čierna Potterovská ovca... taký obyčajný...čo je v rámci hodnotenia filmu dosť veľká urážka sama o sebe. Problém s týmto filmom je nedobre vybratá miera pomeru akcie a pubertálnych prejavov. Vec, ktorú vôbec nechápem je skoro 5minútové vystúpenie „čarodejníckej“ kapely, a celkovo nezmyselne dlhé scény bálu. Neposúvali dej, ba naopak...a tým dosť prerušili dynamiku filmu. Film si ma ale získal veľmi silným koncom, celkovo dobre zvládnutými kľúčovými scénami. Na začiatku som spomínal, ale , že považujem Pottera 4 za obyčajného , ale to preto, lebo má veľa vrcholov a veľa dien, ktoré sa nakoniec neutralizujú. Slabá 4.

• 14.12.2010  08:16

Srdcervúci Harry, neprezradím koniec, ale fakt ma to dostalo. Do očí sa mi tisli slzy, čítal som knihu, videl som tento film už dvakrát, ale zakaždým keď vidím poslednú scénu zo Siriom Blackom, tak ma to chytí za srdce. Celkovo vidieť zrelosť hercov, réžie a scénaristov. Páčilo sa mi spracovanie veľmi, zanechávalo vo mne silné emócie. Netreba viacej komentárov, lebo si myslím, že tento film je dobrý ako je.

• 14.12.2010  08:15

Pozrel som si Harry Potter and the Half-Blood Prince hneď po „The Order of the Phoenix“ a ako prvé človeka poteší priame pokračovanie predošlého dielu. Herecké obsadenie je veľmi dobré, a už vidieť, že mladý herci hrajú svoje postavy tak realisticky, akoby to boli protagonisti Pottera. Táto skutočnosť je pre Potter-fans dobrá vec, ale myslím si, že v budúcich filmových kariérach sa budú musieť snažiť viac, aby ich človek neidentifikoval na plátne ako „Ron, Harry alebo Hermiona“. Emocionálne prichádzame do štádia, kde Harry stratil Siria a musí sa nepriamo postaviť Voldemortovým pokušeniam, kým je rozhádzaný z lásky ku Geene Weasleovej. Režisér mal za úlohu túto ambivalenciu pocitov tak zobraziť, aby sme videli kúsok Harryho citov (ale nie toľko zbytočností ako v „Goblet of Fire“) , ale aby film nestratil na svojej temnej dynamike, keďže nesmieme zabúdať, že počas celého filmu cítime to napätie, že sa niečo stane. Práve tá výborne zvládnutá atmosféra, a dobre napísaný scenár, ktorý urobil ten podstatný výcuc z knihy sú garanciou úspechu u mňa. Stalo sa mi to, čo málokedy, že som sa úplne vžil do filmu, a ešte na druhý deň som cítil dojmy z filmu, hoci som ho videl už druhýkrát.

• 11.12.2010  13:16

Najlepší filmový Potter zatiaľ, a musím povedať, že aj z pohľadu filmového geniálny film. Absolútne je využitý svet Harryho Pottera, kde je kladený dôraz na každú maličkosť a láska pre detaily je vidno, a veľmi ju oceňujem. Krásna je aj obyčajná scéna v Deravom Kotlíku (The Leaky Cauldron) kde sa rozpráva Harry s priateľmi a v pozadí tam čašník nosí prútikom kopu tanierov, a všetci sa rozprávajú, proste úžasná atmosféra. Neviem, či to bolo od pani Rowlingovej účelný výber, ale kniha Harry Potter and the prisoner of Azkaban je ideálna pre film a je veľmi vďačná na plátne. Mladý Potterovci už viditeľne hrajú a réžia s krásnymi zábermi je proste slasť pre oči bez zbytočných CGI efektov. Takto by mal vyzerať každý Potter.

• 11.12.2010  13:13

Chris sa uchopil réžie Pottera znova, a nedopadlo to najlepšie. Je vidno, že sa spoliehal na úspech predošlého dielu... Predošlému Potterovi sa viacej vecí odpustilo, keďže bol prvý, a odomkol ešte neprebádaný svet, ale to všetko sa už o druhej časti nedá povedať. Mladý herci sú viditeľne lepší. Pre mňa bola dvojka naslabším dielom celej série filmovej, ale aj knižnej. Neviem povedať k tomuto filmu nič hanivé ani veľmi chválivé, keďže ho považujem v rámci série a analogických filmov za obyčajný. Čo sa mi najviac na filme páčilo bol Kenneth Branagh ako Gilderoy Lockhaart.

• 11.12.2010  10:17

Považujem sa za fanúšika Harryho Pottera, prečítal som všetky knižky a videl som zatiaľ všetky filmy, niektoré v kine, niektoré doma. Harry Potter a kameň mudrcov považujem za kvalitné odštartovanie mainstreamovej série Harryho Pottera. Má pravdaže niektoré chybičky krásy, napr. staršie CGI efekty, nie dokonalá réžia, a poslabší mladý herci. Malým hercom nevytýkam ich kŕčovitosť pri niektorých scenách, je jasné, že v tomto veku už nemohli ovládať svoje remeslo v takej miere ako ich starší-študovaný kolegovia. Každopádne musím povedať , že casting je viac než vydarený, a určite uľahčil prácu režisérov budúcich. Teší ma uprednostňovanie anglických hercov, ktorý sú veľmi dobrý v svojom remesle (Allan Rickman, Maggie Smith, ....) Príbeh mám veľmi rád, keďže je napísaný s láskou a štýlom aby sa každý mohol vteliť do role Harryho. Takže sa každý aspoň na tie 2 hodinky stáva čarodejom. Prvým častiam odpúšťam „detskejší“ výraz, keďže J.K. sa pri písaní snažila osloviť práve toto publikum. Film sa mi až tak nepáčil keď som ho čerstvo po čítaní knihy videl v kine, a chýbali mi niektoré scény z knihy...Pozrel som si ho teraz po niekoľkých rokoch a musím povedať, že sa mi páčil. Nosí v sebe veľmi príjemné pocity.

• 28.11.2010  20:32
    Svědek (1969)

Krásny film, krásny. Po technickej stránke veľmi kvalitný, herecky fenomenálny. Našim českým priateľom by som tento film opísal ako niečo medzi Pelíškami a Švejkom. Do neskutočne pochmurnej atmosféry, ktorú vo mne všetky stranícke eskapády vyvolávali, bol veľmi sviežo vsunutý humor, ktorý je mi osobne veľmi blízky. Jedná sa o predstaviteľa zlatého fondu maďarskej kinematografie, a pre mňa najlepší maďarský film, čo som zatiaľ videl.

• 28.11.2010  14:01
    Indul a bakterház (TV film) (1980)

Bendegúz, mladý nezbedník, sa dostava k bakterovi. Chce sa pomstiť za všetky výprasky a skúposť starej bakterovej svokre, a vznikajú pritom rôzne vtipné situácie. Tento film po technickej stránke nijako nevyniká, lebo sa dôraz kládol hlavne na obsah. Objavila sa tu maďarská herecká elita Koltai Róbert a Pécsi Ildikó, ale nemôžem povedať, že som bol nimi príliš nadšený. Každopádne patrí tento film do zlatého fondu maďarskej kinematografie, som rád, že som si ho mohol pozrieť. Je to spoveď jednoduchého chlapca v ťažkých časoch, poznačeného hladom, sklamaním a nespravodlivosťou, chlapca, ktorý sa ale nenechal.

• 27.11.2010  14:13
    Batman (TV seriál) (1992)

Seriál je inšpirovaný filmami Tima Burtona, a komiksom Franka Millera, ktory priviedli novú (resp. pôvodnú) tvár Batmanovi. Aj hudba je podobná filmu Batman. Shirley Walker, ktorá bola dirigentom Dannyho Elfmana skomponovala drvivú väčšinu soundtracku. Keď sa pozriete aspoň na jednu časť, prvé čo si môžete všimnúť je “noir” atmosféra, a archtitektúra z 30.tych rokov prerobená do podoby v akej by existovala v roku 2000, musím sa priznať, že mne úžasne imponuje architektúra seriálu. Mnohé časti sú priamo adaptácia niektorých komiksov Batmana. Synchronizácia postáv nie je odfláknutá, ale kládol sa dôraz na herecké výkony, a na autentickosť. Musím pozdvihnúť výkona Marka Hamilla ako Jokera, ktorý vdýchol dušu do tejto postavy, za čo som mu veľmi vďačný. A ako poslednú zaujímavosť uvediem, že postava “Harley Quinn” vznikla v tomto seriály a do komiksu sa dostala až neskôr. _____Zloduchovia zo série 1: (Man-Bat, Joker, Scarecrow, Poison Ivy, Sewer King, Rupert Thorne, Two-Face, Penguin, Mr. Freeze, Catwoman, Red Claw, Clayface, Killer Croc, Clock King a The Mad Hatter.) Obľúbená časť prvej série je časť, (The Mad Bomber), kde sa objaví Adam West , a je to jedno z najlepších príbehov s Batmanom, klobúk dole

• 21.11.2010  11:28

Nepoznal som veľmi Captaina Marvel, ale musím povedať, že mi je vskutku sympatický...i keď sa moc podobá na Thora. Na krátkometrážny film je dej podľa mňa dosť obsiahli, a vskutku zabavi. Je to jeden z tých zaujimavejšich pribehov so Supermanom, keďže tam nie je typická rutina (Zloduch - Superman - zatknutie zloducha - zloduch ziska kryptonit - zloduch s kryptonitom da Supermana do pasce - niekto obycajny oslobodi Supermana - Superman chyta zloducha)

• 18.11.2010  15:36
    Machete (2010)

Nepáčilo sa mi to. Je to vonku. Danny Trejo je skvelá osobnosť, ale už je starý, a pri akčných scénach nevidno na jeho pohyboch žiadnu dynamiku, a to isté platí o Segalovi. Ani nahota nepomohla, aby bol film zaujímavejší, a jednotlivé postavy boli plytké , a chýbal im "coolnes factor" , ktorými väčšina Rodriguezových hrdinov ovlplýva. Lindsay Lohan by vo filme vôbec nebola chýbala. Ku koncu to bolo len trápnejšie a trápnejšie... Planet Terror som žral, ale toto je moc

• 12.11.2010  16:28

Joaquinov nápad bol skvelý, namiesto toho, aby sa na vrchole svojej kariéry kúpal v úspechu, rozhodol sa ukázať Hollywoodu chrbát. Nakopol všetkých do riti. Ukázal im všetkým aký je veľký herec, a zahral rolu svojho života. Príbeh znie dobre, ale v skutočnosti je všetko, len nie dobrý. Uznával som ho, že sa odvážil na niečo také, ale potom som si pozrel film...Áno, nakopal každého do riti, každého, kto ho miloval. Urazil ich, zranil a ešte na nich aj napľul. Hollywood sa nezrútil, keď sa z neho stratil, iba pošpinil svoju doterajšiu tvorbu. Nedokázal nič. A dokument je úplne na hovno, nič tam dokopy nie je, a chýba tam koniec, chýba ospravedlnenie a rozuzlenie. Pseudo-intelektuáli sa budú honiť na tomto, a síce Joaquin hovorí, že "I´m still here" , ale mňa to nezaujíma. I wish you werent...

• 5.10.2010  22:01
    Velký šéf (1971)

Neviem ako tento film hodnotit, lebo pribeh je hoden tak maximálne hviezdy, a už už som chcel vypnúť film...potom prišla scéna vzbury robotníkov, keď sa Bruce prvýkrát začal biť, a moment keď prestal "hrať" a dostal sa do svojho elementu bol úžasný, vyžaroval takú neskutočnú auru...a keď ste sledovali jeho pohyby podrobne , tak ste videli kúsok z každého, kto bol ním inšpirovaný počnúc Jackie Chanom, až po J.C.V.D. kopance z otočky. Ohromný talent, otrasný film, ale keď si vspomeniem na tú scénu vo fabrike nemôžem inak...

• 5.10.2010  16:35

Animovaný film mohli rovno nazvať “Supergirl”, keďže sa celý film krútil hlavne okolo osoby Supergirl. Mám dojem , že každým novým animovaným filmom sa zvyšuje ich kvalita, jednak graficky, príbehovo ale aj choreografiou súbojov. Čo sa mi na sérii Superman/Batman tak veľmi páči, že sa berie dosť široké spektrum sveta DC, a príbeh sa nesústreďuje len na jednu postavu. Taktiež sa mi páčilo, že sa tvorcovia vyhýbali, resp. len okrajovo naznačili civilné alter-egá hrdinov. Potešil ma hlavne “Fortress of Solitude” , kde po seriály som prvýkrat znovu uvidel Supermanovu zoo. Tvorcovia sa síce museli udržiavať normy PG-13, ale myslím, že z toho vyčerpali maximum. Viacej takýchto poprosím :)

• 4.10.2010  01:27

Idem s hodnotením dole. The Last Samurai ma nedokázal uchvátiť pri prvom premietaní, a teraz, keď som videl film "Dances with the Wolves" tak mám chuť tomuto filmu dať odpad! ako neskutočne kopíruje film Kevina Kostnera. Znovu sa autori príbeh nielenže nadchli, ale ho hned aj celý okopírovali a dali do inej doby, a na všetku drzosť, ešte aj zle. Príbeh takéhoto kalibru potrebuje jednoznačne viacer priestoru, či už časového alebo hereckého. Opovrhujem kopírovaniu nápadov, a kto má oči vidí tie analógie v týchto filmoch....

• 4.10.2010  01:21

Rozumiem, čo sa ľuďom na tom filme nepáčilo...revival akčných klasík bol ohromný nápad, spojiť ich s tvárami novými (Statham, Li) tiež...no ale Sly odviedol takú skvelú robotu vo výbere choreografií pre akčné hand-to-hand combat zábery, a nezabúdajúc, že väčšina z hercov boli aj profesionálni bojoví športovci A PREDSA to pokazil tým debilným strihom. Chcel som mu za to udeliť nižšie hodnotenie, ale celkovo bola dynamika filmu taká dobrá, že nemôžem nič iné, než sa nechať uniesť svojimi dojmami. Udeľujem plný počet, chcel by som vidieť viac podobných akčných filmov. ___Chcem len dodať , že film nie je vonkoncom bezmyšlienkovitý. Sly ako nájomný zabijak zistí, že má možnosť raz v živote zachrániť život. Na akčný film tohoto kalibru je to príbehu až až...

• 2.10.2010  20:12

Ak porovnám Sly-ove najznámejšie akčné filmy s Rambom, tak prichádzam na to, že hoci bol Rocky trochu prízemný a inštinktívny bojovnik, ale mal dušu, a vo svojom bytí stvárňoval amerického ducha svojej doby. V čase keď vyšiel Rambo, už bol na svete aj Rocky III, vo svojom boji proti Mr.T a získaval si tým srdcia Ameriky. Rambo je pre mňa čiste produkt vytvorený na samoúčelné zabíjanie, a nemá v sebe žiaden hlbší zmysel. Proste sa Rambo nasere, a každý padá na zem. Čím viac brutality , tým lepšie. Rambo sa nebije, ani nebojuje za nič, iba tak...

• 2.10.2010  20:03
    Cliffhanger (1993)

Mal som chuť po poriadnom akčnom filme, a musím povedať, že Cliffhanger ma nadmieru uspokojil. Skvelý výber hercov, lokalít a príbej akčného filmu, ktorý nie je o prestrelkách , ale poriadnej dávke maskulínneho adrenalínu. Aj sám Sly hovoril, že musel byť tvrdší ako Rocky a Rambo dokopy, taký "Rock-bo" aby zvládol boj proti prírode. Pravdaže tu bolo pár scén, ktoré by neobstáli v priamej konfrontácii s realitou, ale držali sa na uzde. Remeselne aj herecky skvelo zvládnuté v rámci žánru.

• 2.10.2010  19:54

Remeselne vynikajúco zvládnuté dielo, veľmi pozerateľné. Keď však človek videl originál, ktorého je tento film dosť osekaná kópia, tak sa ťažko udeľuje plný počet bodov. Postavy v Sedem Samurajoch boli oveľa plnšie, hlbšie a ľudskejšie ako slávny siedmy cowboyi. Je mi ľúto , že sa autori rozhodli pre jednoduché kopírovanie. Neuznávam poprednú pozíciu udeľovanú tomuto filmu

• 28.9.2010  22:01
    Jistě, pane premiére (TV seriál) (1986)

Užasný, nikdy nestarnúci humor. Hoci sa seriál odohráva v 80 rokov na britskej pôde, je takisto použiteľný v kontexte s dnešnou politikou. Skvelá satira, pre mňa v dokonalejšej forme ako "Yes, minister"

<< předchozí 1 2 3 4 6 7