Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Darth Maul dokonalej, efekty dokonalý, příběh dokonalej, hudba dokonalá, k tomu řezání dveří světelnými meči co víc si přát.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

První k filmu: Dokonalost, mnoha lety, překonal svojí dobu Reakce na komentář od Gemini: Lucas se s Tolkienem změřil a vyhrál :D, stačí nahlédnout na hodnocení.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Legenda, která oživla na filmových plátnech, snad bezmála 100 shlédnutí a klidně bych se na ně podíval, teď hned znovu, to o sobě žádný jiný film říct nemůže.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Rychlý spád událostí, každý si najde svého oblíbence, historický film s prvky fantasy, co víc si přát. První sérii jsem měl zhlédnutou za 48h. Každý díl je napínavý a vidět další je naprostá nutnost, dokonce i neobvykle silné, ženské charaktery, velmi sympatičtí herci, dokonalá hudba celkově velkolepé dílo. PS 20.5.2019 8 série byla opravdu špatná a musím ubrat jednu hvězdu.

Naruto: Šippúden (2007) (seriál)

Seriál navazuje na předchozího Naruta, charaktery se opět vyvíjejí a už to není o učení se převedení chackry do noh pro běhání na vodě, ale ryzí boje na život a na smrt, role jsou rozděleny strany určeny, válka začíná !!! PECKA !!! Můj jednoznačně nejoblíbenější seriál, jediné co bych vytkl jsou failery !! (díly nezávislé na příběhu, taková vata, která je naprosto zbytečná)

Naruto (2002) (seriál)

Vyrůstal jsem u toho, mohl bych se tu o seriálu rozepsat na A4, ale neudělám to shrnu to, je to peckovní seriál, kde se charakter jak hlavní postavy, tak ostatních postav neustále vyvíjí a reagují na minulost, přítomnost i budoucnost, do toho každá postava má jedinečné schopnosti ovlivněné, jak rodinou, výcvikem, vlastním talentem a učenlivostí, vydíme jak se postava vyvíjí opravdu dlouhým tréninkem a každý boj stojí za to, přičemž i charakter postavy je ryze nesobecký a takový trošku morální vzor o to víc mám naruta rád s narutem jsem začínal v 15 letech teď je mi 21 a stejně se těším jak vyjde další manga.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Jednoznačné zklamání oproti jedničce, vše už je tak hrozně předimenzované a postavené na hlavu, že to ztrácí na působivosti, filmy typu tohle je ten největší frajer ze všech, dívejte co umí, už jsou aut, méně akčních scén a více přemýšlet nad monology.

Kruh (2002)

Pecka, dobrých hororů je málo, ale tenhle mezi ně patří, atmosféra co by se dala krájet a stavy typu teď bych si měl zakrýt obličej a nedívat se, páska je nejvíc depresivní a hudba dodává tolik potřebné koření. Takže jednoznačně palec nahoru

Temné stíny (2012)

Oddychovka na nedělní večer, Johny Depp je Johny Depp a věřím, že dosavadních 66% má film jen kvůli němu, příběh nic moc, ale pokud jste měli v kině příjemnou společnost jako já, tak to uteče i pobaví ;-)