Válka o planetu opic (2017)

"Tohle je Svatá válka, okamžik, kterým vyvrcholí dějiny lidstva!" Touto sci-fi sice dějiny kinematografie nevyvrcholily, ale digitálně-vizuální zpracování opičího pokolení nemělo chybu. Také nechyběly emoce, velice akční bitva a vlastně i myšlenka filmu. Spokojenost! "Opice spolu silné!"

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

"Do něčeho tak malého mě dostanete jen přes moje vyhasnutí!" Solidní vánoční pohádka, žádný nadstandard, ale sympatičtí herci...v pohodě. "Já budu zářit přesčas!"

Cesta za králem trollů (2017)

"Co se třeba jenom poplácat?" Pohádečka "po norsku", ale i s českými exteriéry. Proč ne?

Maminčin zámek (1990)

"Námořníci dobře znají volání širého moře a já jsem právě zaslechl volání kopců!" Skvělé pokračování předchozího filmu, trochu mi to připomíná naše Báječná léta pod psa. Je vidět, že Francouzi nemusí točit jen ztřeštěné komedie nebo superakční filmy. "Já jsem královna a ty můj rytíř. Musíš udělat všechno, co ti řeknu.. Všechno? .. Všechno!"

Tatínkova sláva (1990)

"Začal jsem se bát, jestli se kanec právě nesnaží rozpárat mého tatínka a přál jsem si, aby se divočák raději věnoval strýčku Gilovi, který věřil v existenci ráje, takže by jistě umřel radostněji..." Krásné vyprávění o prázdninách na venkově. "No teda, na městskýho fakana si vedeš docela dobře!"

M*A*S*H - Lil (1978) (epizoda)

"A copak znamená BJ?.. Cokoliv chcete..." - "Škoda že jste nepřijela na jaře, kdy kvetou fraktury!"

Bohatství slečny Kronkiové (1997) (TV film)

"Když se nad tím tak objektivně zamyslím, tal musím úřed sebou smeknout, protože vodolat takovýmuhle pokušení, to je frajeřina. A veliká!" Zas tak "veliká" a frajerská to komedie nebyla, spíš průměr.