Poslední přežije (2015)

Som síce za emancipáciu ženskej filmovej hrdinky, ale logika filmu bola deravšia ako ementál prežratý myšami. Akcia celkom ušla, nebola to vyslovene nuda. Slabé 3*.

Dolittle (2020)

Ťažko povedať, pre aké obecenstvo bol tento film zamýšľaný. Príliš explicitné pre dospelého, ale s niekoľkými scénami, ktoré mi prišli nevhodné pre staršie deti. Teeni by to ani nezapli a pre menšie deti to nie je už vonkoncom. // Videné v originále.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Vytvoriť kult hlavného hrdinu, "a vigilante", a potom ho za živa zazdiť za zlátaninu žánrových "must be" scén. Alebo "Milý divák, bez rozmýšľania akceptuj všetko, čo ti bolo naservírované!". PS: Cruise a Pike boli veľmi fajn voľba. Tretia hviezda je vďaka nim.

Bomba (2021)

Dej, ktorý vás pohltí a prekvapivý záver.

Centrální inteligence (2016) odpad!

Ak čakáte akčnú komédiu na štýl Bad Boys (Mizerové), tak si nechajte zájsť chuť. S očakávaním viac-menej povrchnej zábavy som film už púšťala. Realita napriek tomu prekonala moje očakávania. Film je trápny, bezduchý, neskutočne prvoplánový a na absorbovanie povrchného humoru tohoto kalibru nestačí ani keď vypnete mozog. Obávam sa, že komédie s Kevinom Hartom - ani jeho stand up - nie sú moja šálka kávy. * nedopozerané, v originále

Steve Jobs (2015)

Som z tých, čo primárne lobujú za film, kde hrá prvé husle slovné estetično a touché dialógy. Avšak toto ... toto bola ako napísal Cervenak "slovná masturbácia" a ja len doplním so slovníkom v ruke a po vzore dadaistov. PS: Herci boli vynikajúci.

Třída roku 83 (2020)

Politicko-spoločenská dráma s nádychom akčného filmu. O tom, ako je mafia krytá vládnucou politickou garnitúrou a ako sa polícia snaží nastoliť poriadok. Následná veta z filmu trefne vystihuje jeho pointu "Policajný systém je ako minca s dvoma stranami. Jedna strana je zákon, druhá poriadok. A občas na to, aby sa udržal poriadok, poruší sa zákon." Zaujímavé sú historické zábery mesta a kamera navodzujúca dobovú atmosféru.

S upřímným pozdravem, Kanan Gill (2020) (pořad)

Konečne inteligentný humor! Šou sa sledovala veľmi dobre. Mala hlavu a pätu a celým predstavením sa niesla príbehová línia, ktorá bola zakončená pointou. Za posledné mesiace som napozerala viacero stand-up predstavení a často som si vravela, že z nich stačilo vidieť high-light, pretože to ostatné je vata. Toto predstavenie som sledovala so záujmom celé a hoci mi netiekli slzy od smiechu, bavila som sa a nemám pocit strateného času. (Sledované v AJ.)

My Perfect Romance (2018) (TV film)

Tak sterilný rom-com bez akejkoľvek iskry som už dlho nevidela. Ak vôbec.