• Krátkometrážní

Divnovlásky (2008) (TV film)

Všudypřítomná hysterie přede mnou hravě ukryla případné silné stránky snímku.

Requiem za sen (2000)

Pokud někdo po zhlédnutí tohoto snímku pochopil, kam až může vést nezávazné užívání drog, tak nevznikl zbytečně. Na druhou stranu je mi líto těch, kteří se k této informaci dostali touto cestou, protože žádné státem chráněné tajemství to není. Pro mne je to neoriginální film s myšlenkovým polovakuem, jehož emocionálně vypjaté okamžiky mne nechaly poměrně chladným. Skutečně nejsem tím, kdo by pro narkomanovy bolístky ronil slzy.

Na ledě (1935)

Mickey, Goofy, Donald a Pluto si užívají radovánek na zamrzlém rybníce. Bruslař Mickey předvádí náročné krokové variace, Goofy číhá s basseballkou na ryby, Donald (ještě předtím než se z něj stane nechtěný rogalista) nasadí spícímu Plutovi brusle a ten pak předvede brutální bruslařský styl.

Mickey's Service Station (1935)

Automechanici Donald, Mickey a Goofy dostali od gangstera časově nepružné ultimatum k opravě jeho vozidla. Pod hrozbou podříznutých hrdel se jim nepracuje nejlépe a gangster s kvalitou jejich chaotické práce rozhodně nebude spokojen.

Broken Toys (1935)

Poškozené hračky se na smetišti cítí býti nepotřebnými, proto se samy (v rámci omezených možností) opraví a vydají se na cestu do sirotčince udělat radost potřebným.

Mickey's Man Friday (1935)

Robinson Mickey zachrání před hladovými kanibaly opičího Pátka, se kterým si následně postaví ohromnou pevnost se spoustou technických vychytávek. Výrobu složité stavby by sami nezvládli, ale ruku k dílu přiloží i spřátelená zvířata, z nichž je největším dříčem vysokozdvižná želva s pneumatickou hlavou. Při následném útoku se však pevnost projeví jako příliš málo kanibaluvzdorná a vše musí zachránit úprk přes vodní hladinu na neschváleném prototypu vodního posouvátka, z něhož by ochránci svobodného života želv určitě neměli radost..

Kdekoli, jen ne tady (1999)

Adele je elegantní doktorkou psychologie, vlastní velký dům v Beverly Hills a je provdána za úspěšného zubaře - scénáristu. Po pravdě řečeno je to spíš její sen, ale jelikož je Adele přesvědčená, že si takový život zaslouží, tak si sbalí pár zavazadel (jedním z nich je dcera Ann) a vyráží za svým snem s vědomím, že každý rodič ví, co je pro jeho dítě nejlepší. Následující nezbytné výměny názorů mezi generacemi jsou tak trochu ze života, ale snímek od mého spontánního zívání neuchránila ani přítomnost dvou mých oblíbených hereček..

Hadí oči (1998)

Detektiv Rick Santoro se umí mezi světem dobra a zla orientovat natolik, že špinavé peníze si cestu do jeho čistých kapes vždycky nějak najdou. Na boxerském zápase, na kterém padl po atentátníkově ráně o dvě sedadla vlevo od něj sedící ministr obrany USA, se v Rickovi probudil starý policejní instinkt. Začal si vybavovat drobné detajly, které během zápasu mimoděk zaznamenal a brzy zjistil, že se stal svědkem smradlavé hry, vedle níž je braní úplatků celkem voňavou záležitostí.

Můj dům, můj hrad (1997)

Letiště hodlá expandovat, příslušné dokumenty jsou v souladu se zákonem podepsány a na zájmové pozemky se vztahuje nucený odkup. Úředníci se s úsměvy plácají po zádech s investory a netuší, že opoměli na jednu důležitou věc - Kerriganovi už zapustili své kořeny příliš hluboko na to, aby se odstěhovali jenom kvůli nějakému papíru. Z tohoto důvodu začíná bitva právních vzdělanců s hlavou rodiny Darrylen Keriganem, jež pozvolna začíná chápat význam slova paragraf a je odhodlán prostými argumenty hájit svůj životní styl.

Cellbound (1955)

Vychytralý tah dvacetiletého kopání únikové trasy z vězení polévkovou lžící se ukáže poměrně nedomyšleným, neboť pod vlivem strachu se dokáže vězeň prohrabat ven za pár sekund.