• Krátkometrážní

Eksperimenty po oživljeniju organizma (1940)

Pokusy se zvířátky byly vždycky doménou šílených vědeckých potrhlíků. Je úžasné sledovat, co věda umožňovala v roce 1940 a pokud bylo účelem tohoto snímku pokusit se ve mně vyvolat nervově řízený, koordinovaný reflex, při kterém je obsah žaludku evakuován ústním otvorem ven, tak mohou být autoři se svým dílem v podstatě spokojeni.

Chuck (2007) (seriál)

Agentka CIA Sarah Walkerová se pokouší zvýšit počet amerických otylých bumbrlíčků prodejem smažených chuťovek ve fast foodu. Agent NSA John Casey zase o kousek dál prodává elektroniku. Pohledy Johna a Sarah se neustále střetávají na bodě jejich společného zájmu. Tím je nevýrazný opravář elektronických přístrojů Chuck, jehož mozek se bez svého přičinění stal majitelem informací tajných služeb. Jestliže se Chuck nechce stát pokusným králíkem ve vládním podzemí, tak bude muset rodině brzy představit svou novou dívku Sarah a občas pozvat na oběd kamaráda z práce Johna. Když se do takto navozeného konceptu zamotají světoví zloduši, dámy s kolty v podvazcích, šílení kolegové z práce nebo mozkovou kapacitu nepříliš využívající kamarád Morgan, tak je o příjemnou zábavu postaráno.

Vládneme, nerušit (2007) (TV film)

Zvolte nás, dejte nám moc, prachy už si nakrademe sami. Právní normy tvoříme my, takže naše zlodějina je v naprostém souladu se zákonem a pouze neskutečný hlupák nás může obvinit z nepravostí. Před kamerou se mezi sebou budeme napadat, ale po opuštění studia se společně budeme věnovat hlavní náplni naší činnosti - organizovanému rozkrádání tohoto hloupého státu. Myslíme si, že by bylo nejlepší nás postupně odměnit prezidentským úřadem, ale zároveň nás neskutečně uráží, že dosud nejsme navrženi na Nobelovu cenu. Už by jsi s tím, tupý občane, měl něco dělat. Vaši Vašík a Milošek.

Májoví prezidenti (2007) (TV film)

Jednoho májového dne léta páně 2007 se několik kašpárků s neúměrně velkými ústavními pravomocemi potkalo v Brně, aby fotografům předvedlli bezchybnou bělost svých chrupů. Autora však příliš nezajímali potentáti samotní, ale spíš neuvěřitelně složité zabezpečení události, která policejním šéfům několik měsíců přidělávala pupínky na sedacích partiích. Naštěstí se tato významná událost jevila teroristům příliš nepatrnou, takže žádná ze zúčastněných zemí, nemusela po akci vypisovat předčasné prezidentské volby.

Krtek a žabka (2002)

Moderní krteček si už nevystačí jenom s lopatičkou. Potřebuje auto k cestě na diskotéku, vyfešákovanou žabku s mobilem na sedadle spolujezdce, sanitku i fyzioterapeutickou žabku. Nebýt roztomilých zvuků při konzumaci potravy, tak by krtečkovo kouzlo bylo nenávratně pryč.

The Hire: Star (2001)

Rozmazlená popová superstar si může dovolit všechno. Neměla by však zapomínat na to, že když hystericky vytáčí řidiče nového vyvoněného BMW, tak by si předtím měla zapnout bezpečnostní pásy. Jinak by se taky mohlo stát, že její několik hodin vytvářená vizáž bude o pár minut později na červeném koberci působit dojmem zfetovaného bezdomovce.

The Hire: Ambush (2001)

Někteří lidé se asi stydí ukazovat svoje obličeje. Radši si přes ně přetáhnou černé kukly a s automatickými zbraněmi v rukou přicházejí se skromnou prosbou o vydání diamantů. To vše se děje při souběžné jízdě dvěma vozidly. Pouze o kvalitě přepadeného vozidla se však točí tato reklama. Proto následně uvidíme svižnou akceleraci BMW při jemném sešlápnutí plynu, nevídanou rychlost, snadnou ovladatelnost i nekompromisní brzdy. Honičkový matador Frankenheimer opět dokázal, že s kamerou za volantem to málokdo umí jako on.

Odznak zrady (1997) (TV film)

Policistka Annie Walkerová má hromadu zkušeností z velkoměstského boje proti loupežníkům, ale na svém novém místě si musí trochu zvykat. Samozřejmě počítala s tím, že práce bude na venkově trochu jiná, ale zkorumpovaný šerif, jehož pohlavní orgán neustále vesele vykukuje z poklopce směrem k jakémukoliv estrogenu se jí příliš nepozdává. Proto přichází na řadu tradiční boj malé proti velkému, jež postrádá jakýkoliv náznak něčeho, co by alespoň vzdáleně pochopilo význam slova "originalita".

The Road Runner Show (1966) (seriál)

Kojot Vilda nedělá nic jiného než to, že se pokouší chytit pštrosa, který vždy ráno natankuje zobákem vysokooktanové palivo, díky kterému si vynalézavý Vilda vždycky pouze ublíží. Kterýkoliv díl je neskutečně zábavný, ale asi milion pokračování o tom samém začne rychle nudit.

Buď v klidu (2005)

Bývalý mafiánský vyděrač Chili Palmer s xichtíčkem bývalého krále tanečních parketů se v byznysu rozhodl přeběhnout od filmu k muzice. Je to docela zajímavé rozhodnutí v době, kdy je prodejnost alb přímo úměrná rozpáleným mechanikám posluchačů. Jenže do hudby fušuje kdejaká gangsterská svoloč a v takovém prostředí se Chili vyzná. Občas na něj sice míří chrchlající samopaly černoušků v bílých oblecích nebo si s jeho vnitřnostmi chtějí popovídat molodci z lůna matičky Rusi, ale pokud jde o zachování klidu, tak v tom Chili nemá výraznější konkurenci.