Přežila jsem Picassa (1996)

Možno to nebol čistý 5* film ale bol bližšie ako ku 4*. Hopkins bol výborný ale skvele zvládli svoje role aj jeho ,, ženy ". 90% a ako fanúšik maliarstva a životopisov som si to vychutnal.

Modigliani (2004)

Úchvatná atmosféra umeleckého Paríža začiatkom 20. storočia, strhujúci a sebazničujúci život Amedea Moglianiho a predovšetkým maliarský súboj Modigliani vs. Picasso. Citlivo zasadená hudba, ktorá umocňuje celkovo skvelý epos. Výborné výkony viacerých protagonistov na čele s Andym Garciom. Za mňa 90%

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

90% určite pozoruhodný príbeh veľmi profesionálne zvládnutý. Klobúk dole Mel Gibson. Ako režisér si ešte lepší ako herec !

Učitelka (2016)

pravdivé, kruté, smutné. Pre mňa sa konečne vrátili Hrebejk a Jarchovský. Ich posledné filmy boli sklamanie ale toto je iná liga. MUST SEE !

Lid versus Larry Flynt (1996)

výborný film, na ktorom som sa zasmial ako na máloktorom. Skvelé výkony od Woody aj Courtney. Ten Flynt to je teda číslo, ale nepochybne veľmi chytrý, veď nakoniec aj preto zbohatol a dokázal odolať toľkým útokom voči svojej osobe. Myslím, že pre mňa je to najlepší film od Formana. Lepší ako Prelet...

Na pokraji slávy (2000)

výborné !!! zábavné !!! oplatí sa pozrieť opakovane !!!

Pianista (2002)

jeden z najemotívnejších filmov na svete, najlepší počin Romana Polanskiho ale aj Adriena Brodyho. V tomto filme je toľko utrpenia a ľudskosti, že by to mal byť povinný film pre dospievajúcich.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Fantastické scény a sekvencie: 1.to vylodenie na pláži Omaha .... strašný masaker 2.oznámili nesprávnemu vojakovi , že prišiel o bratov 3.keď pustili nemeckého vojaka, ktorý im povraždil kamarátov 4.a samotný Tom Hanks ale treba dodať že skvelí boli aj ostatní herci