McFarland: Útěk před chudobou (2015)

Výborne spracovaný skutočný príbeh chudobných mexických chlapcov ! 4+ Mimochodom Costner hraje stále rovnako ale pre mňa stále charizmatický.

Mládí (2015)

one big movie shit

Most špiónů (2015)

Tom Hanks je fantastický herec, opäť raz ukázal v čom je najlepší.

Osm hrozných (2015)

sledovateľná len posledná hodina, dlhé, veľmi nudné, ach tie rozhovory... proste Tarantino, nemusím Ťa.

Převrat (2015)

Úvod a záver filmu značne gýčovitý až trápny / s lepším hereckým obsadením rodičov a detí by to bolo určite o stupeň lepšie /ale tá podstata bola skvelá. Štátny prevrat vystužený mrazivou atmosférou v uliciach, zabíjanie, chaos a všetok ten zmätok okolo bol hrozivo reálny. Myšlienku filmu a veľmi pravdivú interpretoval P.Brosnan: my / štát a korporácie / tu máme svoje záujmy. Prídeme sem s úsmevom na perách, poskytneme im pôžičky pod zámienkou vystavania vodární, diaľníc, nemocníc a kým sa stihnú spamätať a zistiť, že to nemôžu nikdy splatiť tak ich zmačkneme ! Je to vlastne protest amerických tvorcov voči ich vláde a nadnárodným korporáciám / a táto časť si zaslúži za prezentáciu aj 7* ! tak 70-75%

San Andreas (2015)

aj slabé filmy majú svoje pozitíva, tento ukazuje dosť hrôzostrašne ako by to mohlo dopadnúť keby....

Sázka na nejistotu (2015)

vyzerá to tak, že ta stupidná blondína vo vani má oveľa väčšie finančné IO ako ja. :DDDD Ale bavil som sa fajn aj keď som temer ničomu z finančníctva nerozumel. Vlastne som nerozumel vôbec ničomu.

Spotlight (2015)

Pokiaľ by som mal hodnotiť iba film tak 55% = 3 hviezdičky ⭐️⭐️⭐️ Neviem či tak zložitá záležitosť sa dá dosť aktraktívne sfilmovať a ukázať hĺbku problému a ako prácne sa k výsledku museli tí novinári dopracovať. Miestami unavujúce a strácal som sa v tom. 🥴🥱 Čo sa ale závažnosti problému týka jednoznačne 5 hviezdičiek. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Temer nikto ani veriaci to nechcú vidieť až dovtedy kým sa to bytostne netýka aj ich. Boja sa lebo to otrasie v základoch s ich vierou. Ale malo by to otriasť s CIRKVOU ako z organizáciou ale ONI hore to vždy ustoja.

Steve Jobs (2015)

Pochopím, že pre fanúšikov IT technológií je to niečo ako ,, ikonický film" a preto nemôžu dať iné hodnotenie ako 5* prinajhoršom 4*, pochopím ale aj ľudí , ktorí mu dajú 2* resp. aj menej. Sfilmovať tento ,, počítačový svet" dostatočne atraktívne aj pre obyčajného konzumenta dnešnej spoločnosti to je totiž problém. Film sa snaží byť dôsledne detailný ale zároveň sa utápa v rozsiahlych dialógoch a monológoch, ktoré objasňujú vnútorné aj vonkajšie problémy / technologické aj obchodné / a preto premieňajú film čiastočne na utrpenie. Za mňa musím povedať, že je to zaujímavý životopisný film o vizionárovi , ktorý však ľudsky nikdy nedozrel a okoliu spôsoboval svojou povahou značné utrpenie / nie som presvedčený, že géniovia musia byť vždy podivínski psychpati /. Je to také voľné pokračovanie filmu jOBS kde hraje Kutchner. Tento film /Steve Jobs /akoby naväzoval chronológiou na predcházajúci jOBS. Fassbender rozhodne presvedčivejší ako Kutchner, ktorý tiež nehral zle. 70-75% za mňa.