Avatar (2009)

Dlho som odkladal pozretie tohto filmu....bál som sa , že to bude výrazne precenená sračka, ktorá ťaží z 3D vizualizácie. Mýlil som sa, chvalabohu. Bolo to ÚCHVATNÉ !!! Vizualne ale aj príbehom. A to som to videl len v 2D. Už teraz sa teším na pokračovanie. 100%

Shake Hands with the Devil (2007)

tento príbeh je skvelý a to celé je o to strašnejšie že sa to skutočne stalo. Filmársky to nie je žiadny skvost ale autenticita príbehu to celé zatieňuje ! 90%

Apollo 13 (1995)

Tento film o danej téme nemá chybu a ani konkurenta 100%. Musím sa priznať , že v závere mi vyšli aj slzy.

Čch' pi (2008)

Výborný čínsky historický veľkofilm !!! Výprava tohto filmu predčí ešte aj najnákladnejšie hollywoodske trháky, krásna príroda južných provincií Číny a najveľkolepejšia prehliadka vojenských taktík stredoveku ! Red Cliff I. II. aj zostrih do jedného filmu nemienim hodnotiť oddelene.

Chi bi xia: Jue zhan tian xia (2009)

Sluneční jas (1999)

Úzasný film o niekoľkých generáciách jednej rodiny židovsko-kresťanskej /?/ na pozadím európskych dejín 20. storočia. Film má niekoľko úžasných odkazov a najviac oceňujem, že nemá čierno-biele videnie sveta. Ukazuje chyby a omyly doby aj jednotlivcov. Ukazuje aký sme my ľudia. Film mi čiastočne prípomína Forresta Gumpa ale v niektorých smeroch je dokonalejší. Zároveň je čiastočne aj Svěrákovsko krásne poetický. Stojí zato si ho pozrieť opakovane. 100%

Prokletý klub (2009)

Výborný britský film zo športového prostredia, presnejšie zo zákulisia futbalu, o jednom skvelom aj keď svojskom trénerovi, ktorý už ako futbalista bol skvelý !!! Brian Clough ako výborný strelec I.anglickej ligy /Midlesboro a Sunderland/ musel ešte pred tridsiatkou pre zranenie ukončiť kariéru ako hráč, aby mohol pokračovať pri futbale ako tréner , ktorý toho dosiahol ešte oveľa viac. Skvelý výkon Michaela Sheena !!! Proste každý fanúšik futbalu obzvlášť anglickej dnes už Premiere League musí byť spokojný ! Vedel by som si predstaviť aj pokračovanie. Mimochodom stať sa majstrom s Derby County v Anglicku to už je niečo kurva !!!

Zlatá brána (1974) (pořad)

Pre mňa srdcovka lebo na tomto som vyrastal a ako lokálpatriot nemôžem dať ani menej !!!

Hořící Mississippi (1988)

Čistokrvný film, aké sa dnes už bohužiaľ netočia. Gene Hackman je proste skvelý !!! Veľmi emotívny film o rasizme a som rád , že som sa nenarodil ako čierny v tom období...95%