Zaměstnání (2008)

Výstižná metafora fungovania industriálnej spoločnosti a určite jeden z top krátkometrážnych animákov vôbec.

Uvězněni v čase (2007)

Napätie by sa dalo krájať. Skvelé španielske sci-fi o troch postavách s minimom prostriedkov a maximálnym efektom... Aj keď v závere poľaví napriek tomu silno zapamätateľný špecifický zážitok.

Zapomeňte na Mozarta (1985)

Zabudnite na Mozarta si nezaslúži byť zabudnutý len pre kolosálny tieň veľkého brata (Formanovho Amadea). Jeho strohé inscenačné spracovanie len ťažko môže konkurovať Formanovmu veľkofilmu. Lutherov Mozart je o výbornom námete, scénari a postavách. Kde by tak asi zobral v Československu kapitál na nejakú veľkolepú výpravu a kostýmy? Táto jeho strohosť je plusom aj mínusom zároveň. Mne sa páčila patina bez príkras. A scénar je plný silných myšlienok pridržiavajúcich sa historických faktov s akcentom na naozaj výborný záver. Nezabudnite na Mozarta! Nezabudnite na Zabudnite na Mozarta! Malý veľký film❗

Gravitace (2013)

Žiadne sci-fi, ale dráma odohrávajúca sa vo vesmíre. Presnejšie 600 km nad zemským povrchom. Všetky dramatické prvky fungujú! V hlavnej úlohe vesmír, potom Cuarón, potom udržované krivky Sandry Bullock, a napokon Sandra s ingredienciou historiek Georgea Clooneyho. Najšpecifickejší kinozážitok 2013 a snáď gurmánska budúcnosť 3-4D.

Horizont poznání: Lidské smysly (2012) (TV film)

Výborný dokument plný zaujímavých faktov (s originálnymi zábermi rôznych pokusov) o človeku a o tom, ako vnímame svet okolo nás prostredníctvom zmyslov a nezmyslov. Stále čakám na dokument o serióznych pokusoch mimo zmyslov.

Lokal TV (2011) (seriál)

Na Slovenské pomery "jebový" projekt. Nech sa deje čoko, stále vrámci normy zábavná hlúpôstka. Mnohkráte sympatickejšia než pôrodný braček South párok. Bryndza Forever! Made in 🐑 !