Odsouzení (2010)

Hilary Swank a Sam Rockwell podali Conviction neuveriteľným spôsobom adekvátnym snáď len jeho vlastnej neuveriteľnosti. Rovnako skvelú prácu odviedol Paul Cantelon. Hudobné motívy sú silne melancholické a neustále vracajú myšlienky Betty Anne na detstvo, ktoré intenzívne prežívala so svojim milovaným bratom Kennym. Po filme si je nutno ako epilóg prečítať ešte toto, inak je zážitok nekompletný. Emocionálne najsilnejší film za poslednú dekádu.

Magnolia (1999)

Kult na ktorom, ako dnes z odstupom času už tuším tušíme, povstal subžáner.

Když se smůla lepí na paty (2007)

Ryanovi Eslingerovi sa podarilo natočiť vybrúsený diamant absolútne sa nehodiaci do zbierky trendov súčasnej cinemy. Oholený od bežného videnia sveta kamier si When a Man Falls in the Forest žije vlastným životom. Je to proste fenomenálny mimoň.

Nedotknutelní (2011)

Môj komentár tentokrát nepotrebný. Ak by predsa niekto nechápal to nízke hodnotenie, poskladajte si to sami: Tetsuo hír, Faidra hír).

Crazy Clown Time (2012) (hudební videoklip)

Ostatný Lynchov prírastok je opäť veľmi zábavný. Predstavuje kvalitnú partičku polodementov a pološialencov, ktorí otvorene proklamujú pubertálny fetilingus v naj(ne)čistšej forme. Držím palce, aby sa nám David nezosypal za večnú hranicu a nestretávali sme sa s ním už len na gerontofílnych fotkách v blázinci alebo na odvykačke. Gratulujem k ďalšiemu výhonu.

Nádherný holky (1996)

Presne ako 90-te roky. Trochu nudné. trochu naivné, ale neodolateľne nádherné.

Nehynoucí láska (1994)

Bernard Rose popustil uzdu svojej fantázie na maximum a za túto odvahu si zaslúži obrovský obdiv. Za zdatnej pomoci Oldmana, Soltiho, Ludwiga vana samozrejme (a ďaľších) vytvoril nádhernú mozaiku absúrdnych konšpirácií okolo večnej a záhadami ovenčenej Immortal Beloved, ktorá nielen že nepostráda logiku, naopak, núti diváka hltať každú scénu, indíciu, slovo, tón. A divák len zobe režisérovi z ruky. A ak niekto aj nie, tak je buď príliš informovaný a nie je ochotný hrať túto hru, alebo mu to celé proste smrdí. Ja som sa bavil niekoľkokrát skvele.

Dobrou noc a hodně štěstí (2005)

Nie zrovna moc populárne natočený, ale dosť jasne koncipovaný a na dnešnú dobu pomerne dôležitý počin. Všetka česť G. Clooneymu.