Baader Meinhof Komplex (2008)

Ze společnosti, kde obrazy Che Guevary na zdi měly svůj opravdový smysl šel docela strach. První šok hned v úvodu filmu, kdy dlažební kostky lítaly hlava nehlava. Druhý šok pro mě znamenala chemická výroba pyrotechniky - pro chemika pohled dost hrůzostrašný. A tak to bylo po celý dlouhý film. A když říkám dlouhý, myslím, že až zbytečně moc. Pro člověka neznalého historického politického zákulisí je velmi snadné se při ději místy ztrácet. Přesto všechno atmosféra celého snímku člověka chtě nechtě vtáhne.

Trinity Blood (2005) (seriál)

Obraz postapokalyptického světa, kde mezi sebou žijí terrani (lidé) a upíři. Upíři, ta krvelačná stvoření, že by měli s lidmi žít v pospolitosti? K tomuto cíli vede dlouhá a trnitá cesta, protože odpůrců z obou ras je nespočitatelně. A co teprve, když se pozvolna začíná odkrývat pravda o pozadí a původu upírů... Svět se seznamuje s bytostmi, které se živí krví samotných upírů a kteří by mohli být vládci světa, či snad vesmíru. Otočená paralela biblických bratrů Caina a Abela není jedinou narážkou na reálnou historii lidstva. Abel Nightroad jako hlavní postava také nepředstavuje klasického hrdinu, avšak pozor na něj. Pro mě jedno z nejlepších anime, které jsem viděla, s dokonale podmanivou hudbou a openingem od Buck Tick... Svět prostě nikdy není ani černý, ani bílý.

Kurošicudži (2008) (seriál)

Ciel Phantomhive neměl moc štěstí. Poté, co mu záhadně zavraždili rodiče a vypálili rodinné sídlo, se rohodl upsat svou duši ďáblu. Téměř Faustovské téma... téměř. Jeho pekelný komorník Sebastian Michaelis prakticky neukázal nic ze své zlé povahy a naopak ona roztomilá modrooká blondýnka s andělskými křídly také není andělem, který by vás spasil do nebe. Počáteční chaos a nesoulad mezi jednotlivými díly se v pozdějších epizodách ztrácí. Koho by nezajímalo, jak a proč se Ciel dostal ke svému neradostnému osudu? A ačkoliv mě zakončení opět malinko zklamalo, doporučuji tento zajímavý kousek ke shlédnutí. Krása viktoriánské Anglie je neodolatelná, stejně jako zjevení Sebastiana.