Než si pro nás přijde (2007)

V podstatě za srdce chytající příběh o přátelství lidí, které jejich nemoc dovedla k přátelství... Tak dojemné bylo sledovat Jacka Nicholsona i Morgana Freemana, jak si postupně splňují seznam svých přání, věcí, které chtějí udělat, než zemřou. Řekla bych skvělé výkony a suprový konec. O hvězdičku míň dávám proto, že nemám ráda filmy z nemocničního prostředí. Vyvolávají šílenou depresi, ale toto drama o postupném umírání dvou pánů je místy velice příjemné, někdy i komické, tragikomické a hlavně - donutí nás k přemýšlení.

Úplné zatmění (1995)

Tomu říkám FILM! Tak dlouho trvalo, než jsem ho někde našla na netu, abych se podívala, poněvadž získat Úplné zatmění na DVD v naší malinké zemi je téměř nemožné. Docela škoda, že jsem film neviděla dřív než před maturitou, protože můj "výběr" se skládal i z povídání o těchto dvou básnících, ještěže jsem uměla :)). No jo, peníze se plýtvají do ohromných pitomostí, zatímco senzační filmy tohoto typu nejsou k dostání. Opravdu skvělý film... Byli jsme vtáhnuti do Francie 19. století a ukázaly se nám osudy dvou prokletých básníků, jejichž cesty byly nesmírně úzce spjaty. V prvé řadě musím pochválit obsazení, protože když se podíváme na to, jak Verlaine a Rimbaud vypadali, musíme dát za pravdu, že se Thewlis a Leonardo do rolí skutečně hodí, už jenom to, že se dali na cestu takto těžkých rolí, stojí za obrovskou chválu. Potom stojí za pochvalu i paní režisérka, která se do příběhu musela stoprocentně vžít, protože to z filmu přímo čiší... Nepřišlo mi, že cokoliv z toho, co ve filmu bylo, by se nemohlo stát i ve skutečnosti. Krásná ukázka toho, jak může vypadat velice kuriózní, výstřední vztah dvou lidí.

Balírna (2004) (pořad) odpad!

Ach, kde jsou ty skvělé časy Libora Boučka! :-D Tuhle blbost jsem viděla asi dvakrát a můžu teda k tomu říct jenom jedno - svaté Rande s Majerovou a Bourou.

Kolja (1996)

Kolju jsem kdysi sledovala jako malá a protože jsem si úplně nemohla vybavit děj, podívala jsem se na něj znovu a opravdu jsem žasla. Když tuto skutečnou perlu vidíte jako malí, nemáte z toho moc rozumu a nepocítíte atmosféru hořkého komedianství... Na začátku se smějete, na konci pláčete, zároveň s tím, že vás film po celou dobu obrovsky nadchne. Určitě jeden z nejlepších českých filmů vůbec, proč se i dneska netočí místo připitomělých českých seriálů filmy tohoto druhu? Ještěže získal zcela jistě ZASLOUŽENÉHO Oscara. Můžeme být hrdí.

Sedmá pečeť (1957)

Jak příjemným osvěžením pro mě byl tento film mezi zhlédnutími filmů, jejichž hrdinové žijí v New Yorku, nebo podobném "městě úspěchu" a neženou se za ničím jiným než za prací, penězi nebo láskou... Silně teologický a filozofický námět s prostředí tak trochu pohádkového, avšak velice děsivého, vnesený do středověkého venkovského prostředí s tak děsivou postavou smrtky, že se jí nevyrovnají ani nejmodernější hororové technologie. Opravdová Klasika s velkým K.

Goyovy přízraky (2006)

Tento film je pro mě velkým překvapením... Podle přečtení obsahu jsem čekala, že půjde jen o další uhlazený historický film s krásnou výpravou, ale bez hlubšího významu... Opak byl pravdou, hlavní myšlenky jsou krásně vyjádřeny a film mě opravdu strhl natolik, že jsem vydržela sedět u televize celé dvě hodiny. Miloš Forman se nezapře...

Prostřeno! (2010) (pořad)

Občas je hrozně zajímavé tento pořad sledovat. Není to jenom "reality show", je to také hodně o emocích a i tak trochu o tom vaření... Akorát podle mě lidi, kteří soutěží, by možná neměli být přehnaně kritičtí a zaujatí vůči někomu jenom kvůli drobnému neškodnému vtípku, samozřejmě, že je lepší, když jsou upřímní a řeknou, co se jim nelíbí, ale uštěpačné "rýpání", které ty druhé nezajímá, si mohou nechat pro sebe. Jinak určitě je to zajímavé nejen tím, že je to poměrně zábavná soutěž, ale taky tím, že to probíhá 5 dní v týdnu - jednou vařím já, pak ty, on, apod. a na konci týdne zúčtujem. Zajímavé, ale nemusím to vidět pořád a ne vždy mě to doslova a do písmene nadchne.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Podle mě je tohle jeden z vůbec nejlepších filmů žánru romantická komedie ze středoškolského prostředí... úžasné, bavila jsem se od začátku do konce... počínaje románem o 'renžinaldově chvějícím se údu' až po krásný šťastný konec. Podle mě na tento druh filmu výborné herecké výkony všech herců, umocněné hudebním /až v podstatě divadelním/ vystoupením Heatha Ledgera s jednou z mých nejoblíbenějších písní... Je v tom i skvělý nápad... Novodobé pojetí Shakespearova Zkrocení zlé ženy, kde se vyskytují jména jako Verona, Stratford atd. Parádní film, na který se velice ráda vždycky podívám.

Rodinná dovolená a jiná neštěstí (2006)

Podle ukázek jsem se na film i trochu těšila, těšila se, že to bude zajímavé, vtipné... a čekala jsem zbytečně, možná dvakrát nebo třikrát jsem se "mírně pousmála", ale tenhle film je absolutně suchý, snůška nesmyslů a trapných vtipů. Na takto "vtipné" filmy by se nemělo rozhazovat penězi... Velké zklamání, protože Robin Williams je dobrý herec, ale tenhle film a vůbec role se mu moc nepovedly.

Lola běží o život (1998)

Jo jo... Je to film zvláštní... Kamera je velice dobrá, to jo... Námět taky, i to prolínání časů, ale já nevím... Nějak to pro mě postrádá hlubší smysl. Zase ale nemůžu tvrdit, že je to nekvalitní film, má své kvality, určitě jo, scénář se zdá dobrý, herci také, i ta již zmiňovaná kamera a prolínání časů, vlastně tam nemám moc co vytýkat, akorát se mě to vnitřně nedotýká... Hezký průměr - 3 a možná 1/2 *.