Slimák (2006)

Fuj. Komedie? Ani náhodou.

Ned Kelly (2003)

Tenhle film, i přes ne zrovna nejúžasnější hodnocení tady a přesto, že se může zdát, že je to jen jakási napodobenina westernových filmů o nějakém slavném dobrodruhovi; tenhle film má prostě duši... Mám ráda jeho atmosféru a děj taky není špatný. Ne, že bych zrovna musela film "tohoto druhu", ale zdál se mi dobře zpracovaný...

Zvláštní škola (2008) odpad!

Děs, hrůza a příšernost. Dlouho jsem neviděla zbytečnější film. Co to mělo vůbec znamenat? To nezachrání ani Eva Longoria, ani Jason Biggs... Ani nechápu, jak zrovna tihle dva mohli vzít roli v takovémhle filmu.

Noc v Roxbury (1998)

Chvilkama skutečně zábavné, chvilkama spíše "lepší, než drátem do oka". Čistý průměr, ale nevím, jestli to někdy pustím podruhé.

O myších a lidech (1992)

Tady postačí slyšet dvě jména - John Steinbeck a John Malkovich. Knížka určitě dojme víc než film, ale i tak stojí za to si lehnout a odpočinout si u krásného příběhu... Navíc je zajímavé, jak dobře si Gary Sinise dokázal poradit jako režisér i jako herec v hlavní roli. Prostředí nás absolutně vtáhne do děje a příběh jako bychom prožívali s nimi... Až na maličkosti se mi to moc líbí, jenom škoda, že to končí tak smutně.

Saw 5 (2008)

Nevím, jestli to bylo tím, že jsem nedávala moc pozor, nebo tím, že to vůbec nešlo dohromady... Poslední díly Saw chápu čím dál míň. Chvilku se děje to, potom ono a celkově je z toho prostě zmatek. Nechápala jsem ani posloupnost událostí, i když jsem se snažila nad tím přemýšlet. Určitě se ale podívám někdy znovu, abych se ujistila, že to bylo třeba jinak.. Za pasti a za nesmrtelného Jigsawa dávám 2 hvězdičky.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Určitě moc pěkný film, pro mě tam ale nebylo tolik emocí jako třeba v Zelené míli, takže o * méně.

Lolita (1962)

Po pravdě, tahle verze na mě nějak emočně nezapůsobila... Možná to je tím, že ve verzi z roku 97 se z toho tématu vytěžilo daleko víc. Navíc, herečka v hlavní roli mi do té role vůbec nezapadla. Obrovskou výtku mám k postavě Quiltyho - jistě, sám Nabokov psal scénář a své pojetí chápal nejlépe asi on, ale postrádám tu tajemnost, tu temnou postavu v koutě, od které se táhne dlouhý kouř... na místo toho nastoupil Peter Sellers, který není špatný; avšak jeho role Quiltyho coby v brýlích se chechtajícího umělce se mě absolutně nedotkla. James Mason hrál skvěle, škoda že to bylo celé takové chladné... Přesto se na to dívalo docela dobře.

Taxidermia (2006)

Jeden velký otazník.... absolutně nevím, jak to hodnotit.

Špatné zprávy pro Medvědy (2005)

Billy byl hlavní důvod se na to podívat. Ono to je tak trochu ale "sportovní kýč". Zajímavě se příběh vyvíjí, z hlediska možná ne příliš náročného diváka je to super, ale motiv mi přijde až příliš podobný modelu dnešního sportovního filmu. Outsideři se stávají vítězi a příběh končí... Lalala a začínají titulky. Trochu jsem se pobavila, ale moc si z toho neodnesla.