Tati, ty jsi robot (1991)

3* za film + 1 hvězda za nostalgii. Jako dítě jsem na něj rád koukal a zaujal mne tak, že ve střípkách jsem si ho pamatoval dodnes. A po objevení a znovushlédnutí musím říct, že jde o celkem slušnou podívanou. Nevytrhne, ale ani neurazí. Prostě relaxační film.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Kultovní klasika, kdo nezná? A Vánoční díl nesmí chybět rok co rok v prosinci :-) Lituji uživatele, kteří hodnotí slabě. Musí jim scházet smysl pro humor. :-) Tohle je tak blbé, ale přitom nesmírně promyšlené a inteligentní.

Auta 2 (2011)

Hele, ale docela dobrý. Je to sice naprosto švihlé a ulítlé, ale co? Je to na motivy bondovek, tak co jiného by se dalo čekat? Animaci vynechám, jen jedno slovo, Pixar. Trochu mne tu zaráží až dost tvrdé komentáře, ale donutily mne mezi 3-4 hvězdama zvolit tu vyšší. Nemyslím, že by to bylo nějak špatné a odpady jsou myslím hodně mimo. Prostě taková animovaná bondovka, je otázka, zda je to vzhledem k cílové skupině vhodné, ale mne to tímto zaujalo více než jednička. Jen ten Liška, hochu, na dabing padouchů se nehodíš, na to máš moc milý a příjemný hlas :-)

Šéfové na zabití (2011) odpad!

Nesem prudérní, nevadí mi sexuální narážky ani jistá trhlost, ale tady to bylo na úrovni trapného filmu pro puberťáky. Sem tam se člověk zasmál, ale to je všechno. Ne, tohle opravdu ne.

Dr. House (2004) (seriál)

Ano, schéma je pořád stejné (i když teď v poslední sérii dodává House randící s Cuddyovou novou šťávu), ale neuvěřitelné charisma hlavní postavy a černý humor je prostě na pět :-)

Pevnosti (2010) (pořad)

Česká televize neustále dokazuje že za televizní poplatky by od lidu akorát zasloužila zlynčovat. Tento dokument mohl být skvělý, protože místa jsou velice zajímavá a i člověk bez hlubšího zájmu se mohl dozvědět zajímavá fakta. Bohužel, pořad má cca 16-17 minut. Z toho dvě minuty úvod a titulky, takže čistý čas věnovaný pevnostem je kolem 14-15 minut. Jo, jenže další třetinu času dělá moderátor skopičiny, takže pro zajímavé informace zbývá cca 9 minut. A to je sakra málo. Stojí to za to? Takový (a větší) čas se věnuje i těm blbým reklamám. Přitom záběry pěkné, průvodci většinou fundovaní lidé, kteří by dokázali říct mnoho zajímavostí, ukázat techniku apod. Být to pořad na 30-45 minut, vynechat blbovinky (klidně nechat scény, které mají vypadat jako z minulých let), tak je to bomba. Ale takto...z pořadů ČT se dívám jen na Den-D a toto. A u babičky vidím 100x teleshoping. ČT by za své pořady místo poplatků zasloužila leda nas**t. Za občasné pěkné záběry a fundované průvodce by ti lidé zasloužili dvě hvězdy, ale za jejich trestuhodné nevyužití to přes tu jednu prostě nepřeleze.

Gnomeo & Julie (2011)

Tento film překvapil. Čekal jsem nějakou hloupost, plakáty mne zrovna atraktivní nepřišly, ale výsledný dojem je nakonec veskrze pozitivní. Nebudu se zastavovat nad předvídatelným dějem, což je prakticky chyba v každém dnešním animáku, ale nad příjemnou animací, slušnou hudbou a pohodovým tempem celým filmem. A za poslední hvězdu se zasloužil Pavel Liška, jehož hlas zapadl do dabingu geniálně. A vůbec celý český dabing je povedený a kvalitní. Stojí to aspoň za jedno zkouknutí.

Alfa a Omega (2010)

Tak tohle není žádná hitparáda. Příběh velmi jednoduchý, neurazí, ale také nepřekvapí ani ničím nezaujme. A zde to nezachrání ani animace, která je opravdu mnoho let za zenitem. Není ani pěkná, ani dětská, prostě zastaralá. Podprůměr jak vyšitý. Zkouknout to jde, ale dost těžko se k filmu někdy vrátíte.

Máma mezi Marťany (2011)

Já nemůžu souhlasit s většinou zde hodnotících. Samozřejmě, není to žádný kult, nic jsem od filmu nečekal a dostal jsem fajn podívanou na kterou se příjemně dívalo. Hodnocení je zde až zbytečně příkré. Prostě relax film. Čtvrtá hvězdička za Zemeckise :-)