Správci osudu (2011)

Dobrý námet. Ako tvrdí alternatívny psycholog B. Kafka - trápenie v človeku rozvíja tvorivosť.... takže chápem, že jeden bez druhého by hlavní hrdinovia možno šľahaní abstinenciou lásky dokázali viac .... rozhodli sa pre všednejší život s láskou. Naozaj dobrý námet. Trochu prisladký záver, priveľa naivity a rozžiarených očí, inak paráda.

Warrior (2011)

Aj keď tento film patrí k predvídateľnejším než výsledky volieb, bavil ma. Už len tým, že okrem mlátenia sa chlapov v klietkach, kde vyzerali ako opice pri bitke o banán, tam bolo veľa sentimentálneho podtextu, čo ma ako ženu baví. Ťažké detstvo oboch chalanov, rozhodovanie sa, kto komu čo má odpustiť, nezmyselnosť vojny, kto je dezertér, keď ti na hlavu vlastní hodia bombu akože omylom a tí prídeš na to, že každá vojna je vlastne omyl....? Parádne myšlienky, nádherne stavaní polonahí muži v ringu a odcudzenie bratov, ktorí zmizne v pote a krvi.... Fakt dobré.

Ženy sobě (2011)

Keď napodobňujú ženy mužov, sú často trápnejšie než muži samotní. Tak toto sa ale naozaj nedá porovnať s Pařbou v Las Vegas alebo v Bangkoku. Nevesta, ktorá sa v svadobných šatách uprostred rušnej premávky na ulici vykadí, nie je ani zábavná, ani romantická... Družička, ktorá použije umývadlo na veľkú potrebu, lebo nie je dosť voľných záchodov, tak to je klišé prebraté z oveľa lepších fílmov.... Za predvídateľný a nudný scénar by som odtrhla niekomu hlavu. :-) Dve hviezdy sú za fantastický herecký výkon Kirsten Wiig a ten írsky policajt O´Dowda, tak ten ma dostal. Mením vzťah k policajtom. :-D

Alenka v říši divů (2010)

Klebety o tom, že túto rozprávku pre dospelákov napísal Lewis Carroll zdrogovaný, poznám už dávno a vysvetlila mi tak prekvapivé javy ako králici v modrých vestách, zmenšovanie, zväčšovanie, šialené situácie a ešte šialenejší dej rozprávky. Ak by to aj tak bolo, tak spisovateľ má po drogách absťák a my skvelú rozprávku. Sfilmovaná je tiež nádhernou ukážkou predovšetkým vizuálnych "zázrakov", dej za tým trochu pokulháva, záver neprekvapí a myšlienka absentuje.

Cizinec (2010)

Keď sa snažia tvorcovia filmu vykalkulovať úspech, tak to vyzerá presne takto. Divák, ktorý potrebuje svoju dávku citov, aj keď hraných (chce im veriť), sa tuná dočká naprogramovaných bombastických sekvencií s peknou strojenou Angelinou a ešte krajšími nestrojenými Benátkami. Výsledok toho je - že úspechom je, ak divák nezaspí pri ohromujúcich "prekvapeniach" (verím tomu, že inteligentný divák zistí pravdu skôr, ako je odhalená). Škoda, pretože od režiséra takého citovo plnokrvného filmu akým bol Životy tých druhých by som fakt čakala viac.

Čápi s mákem (2010) (pořad)

Primitívne a prízemné. Ak to bolo scenárom, tak to aj chápem. Ženské radi vidia, keď sa milionárka znemožní (Mojsejová) a nečakajú žiadne varenie od modelky (Hanychová), takže bolo to napísané tak, ako divák očakával. Ak to nebol scenár, tak aj tá jedna hviezdička je veľa. PS - Dobre sa mi pritom žehlilo, pri ďalšom diele budem piecť koláč. PS dva: Mily divák, myslím si, že toto nie je vôbec kuchárska show, ale skrytá reklama (módne prehliadky hostiteliek počas obeda? hahaha), takže nevidíš to, čo vidíš a podvedome ti to lezie do mozgu. A o tom to je.

Černá labuť (2010)

Kedy je to skutočne a kedy sú to predstavy? Kedy sa dokáže biela /anjelská labuť premeniť na čiernu/démonickú? A kedy je baletka DOKONALÁ? Keď umiera spolu s rolou? Psychologicky mimoriadne zaujímavé stvárnenie Labutieho jazera, ktoré sa mi konečne začína DOKONALE páčiť. :-)

Černá smrt (2010)

Zmiatlo ma označenie mysteriózny, ale bolo to tak dobre, pretože som tým pádom neuhádla, že za tým všetkým nadprirodzeným sa ukrýva celkom obyčajná ľudská vychytralosť, samoľúbosť a túžba vládnuť, no a v spojení so znalosťou prírody a zvlášť byliniek je to dokonalé čarodejníctvo. Chlapec v mníšskom mundúre zaplatil za naivitu príliš vysokú cenu, ale to aj platíme chytrákom, čo nás ovládajú a takisto im všetko naivne žereme, všetci. Fajn myšlienka a že stredovek! :-)

Farmář hledá ženu SK (2010) (pořad)

Úprimne povedané - jasné, že je to kus bez akejkoľvek hodnoty - ak sa hodnotou nepovažuje to, že ľudia sledovaní kamerou sa tvária, že konajú a žijú ako by robili v realite, keď nie sú sledovaní. Reality-šou sú absurdita. Táto šou ma však baví. Dostali sa do nej takí blázni, že premýšľam o tom, či oni nie sú normálni a ja nie som blázon. Rehocem sa pri každom diele a hovorím si - no a čo? Aj M. Monroe nebola dobrá herečka, vyzerala ako gýč a predsa sa dodnes chlapi z nej idú zbláznieť. Niečo na tom farmárovi bude ...:-D

Jedině ona (2010)

Romantické to bolo až-až, komediálne vôbec, ale to neva, nie som Američanka, ale Slovanka, tak asi z toho dôvodu sa rehocem ako kôň na českých /slovenských moc nie je/ komédiách a pri amerických premýšľam, kde sa mám zasmiať. Neva, romantiku to splní na sto percent, po skončení filmu som uplakaná vyžrala chladničku.