Imaginární přátelé (2024)

Být mi 12, byl by to pro mě film roku, v dospělosti to nemá moc co nabídnout. Přijde mi, že si Krasinski chtěl natočit film pro svou rodinu, což udělal, a to je tak vše. Ale abych byl fér, tak špatný film to nebyl, jen prostě lehce o ničem a lehce zapomenutelný. 50%

Den Trifidů (1963)

Předlohu neznám a ani mě nijak neláká. Film jako takový je takový ten klasický starosvětský monster trash, který je po šedesáti letech spíš k smíchu než cokoli jiného. Na druhou stranu to ale nebyla nuda, takže ještě tak ten průměr. 50%

Francouzská revoluce (1989) (TV film)

Dávám ještě čtyři hvězdičky, protože historickou hodnotu to má obrovskou, jelikož VFR tu není pojata nijak příjemně a alibisticky, ale přesně tak, jak proběhla třetí nejdrsnější revoluce všech dob (život stála 10 % kompletní populace). Ale místo čtyř dílů měly být tři. 70%

Battlestar Galactica (2003) (TV film)

Místy celkem trash jako Star Trek, místy zase celkem obstojná sci-fi s pořádnou genocidou. Ne že bych si díky tomuto filmu chtěl pustit seriál, nějak extra moc mě to dál nezajímá, ale jako pilot to určitě zafungovalo skvěle a na svou dobu to muselo být moc dobré. 70%

Poslední dopis (1973) (TV film)

Stezky slávy mě víc emocionálně zasáhly, ale tohle bylo taky hodně silné válečné drama ze zákulisí I. světové války, kde se boje nedočkáme, ale napětí by se dalo krájet. Holt když je dobrý scénář a dobří herci, tak už se toho pak dá jenom málo zkazit. 90%

Přiznej se, Fletchi (2022)

Za celou dobu není ve filmu jediný vtip, že by se člověk smál nahlas, ale na druhou stranu se objevuje jedna situace za druhou, při které se člověk usmívá, takže za mě super komedie plná parádně debilních charakterů (hlavně policejní duo). 70%

Walesa: člověk naděje (2013)

Místy to bylo lehce repetitivní a o trošku delší, než být mohlo, ale jako učebnice dějepisu to slouží naprosto bezchybně (plus perfektní zpracování k tomu), protože komouši jsou tu ukázáni jako pěkně zkurvená svoloč, což samozřejmě jsou. 85%

Královská hra (1980) (TV film)

Silný morální přesah a zajímavá partie bohužel nevyváží fakt, že film jako celek není nic moc strhujícího a to i přes výkvět našich herců. Šachy mám moc rád, ale tohle mi kdovíjak nesedlo, nicméně objektivní kvality tam samozřejmě jsou významné. 50%

Vlkodlak (2018)

Budu ještě hodný a tu druhou hvězdičku přidám, protože historické zasazení i námět jsou skvělé, nicméně zbytek (hlavně děj) je teda velká bída, přičemž vlkodlaka jsme se samozřejmě nedočkali. Vidět a zapomenout. 30%

Vrah naoko (2023)

Titulek velmi zavádějící, jelikož se nejednalo ani o akční film ani o komedii. Spíš takové drama střižené thrillerem. Na druhou stranu si Powell vyzkoušel asi tak patnáct různých rolí a poloh a to bylo moc pěkné. Jako celek ale průměr. 60%

Časové pásmo bylo změněno